Zelený ječmen v těhotenství

Zelený ječmen řadíme mezi zelené potraviny. Obsahuje betakarotén, vitamíny řady B, vitamín C a E. Jeho součástí jsou také minerály, antioxidanty, stopové prvky.

Mladý zelený ječmen je 100% přírodní produkt, který na jedné straně tělu dodává důležité živiny a na straně druhé tělo zbavuje škodlivin. Pravidelné užívání zeleného ječmene posiluje imunitní systém. Zlepšuje činnost trávicí soustavy, napomáhá k detoxikaci organismu.

Při užívání zeleného ječmene se nemůže stát, že se předávkujete. Vaše tělo si vezme jen tolik, kolik potřebuje a zbytek vyloučí z těla ven. Proto je vhodné užívat jej 2x denně. A to jednu čajovou lžičku ječmene rozpuštěnou ve 150ml vody nalačno. Při této denní dávce se předávkování bát nemusíte.

Užívání mladého zeleného ječmene v těhotenství

V současnosti se užívání zelených potravin doporučuje v období před početím, dále v době těhotenství, ale také po porodu, při kojení.

Zelený ječmen dodá Vašemu tělu potřebné živiny, minerály a vitamíny, které bude Vaše tělo potřebovat. Při jeho užívání roste obranyschopnost organismu, je posilován imunitní systém. Nápoj ze zeleného ječmene také pomáhá odstranit pálení žáhy, které je tak typické zejména pro poslední období těhotenství.

Pravidelné užívání pak blahodárně působí nejen na fyzickou stránku Vašeho těla. Je prospěšný i pro tu psychickou. Navozuje pocity pohody a klidu. Je zlepšena kvalita spánku.

Samozřejmě, že pozitivně působí i na Vaše ještě nenarozené miminko. Mimo jiné i díky kyselině listové, která je v počátku těhotenství pro vyvíjející se plod nezbytná. Tak jako je nezbytný i jód, který je též jeho součástí.

Je známé, že zelený ječmen se užívá i k detoxikaci organismu. Detoxikace probíhá ledvinami a trávicím traktem, proto se nemusíte obávat, že škodlivé látky prostoupí přes placentu k Vašemu miminku. Avšak o tom, že užíváte zelený ječmen v těhotenství, informujte i vašeho gynekologa.

Zelený ječmen v období kojení

Jelikož živiny obsažené v zelených potravinách, a tedy i v mladém zeleném ječmeni, přechází do mateřského mléka, je vhodné v jejich užívání pokračovat i v tomto období.

Při pravidelném popíjení nápoje ze zeleného ječmene zajistíme miminku dostatečný přísun vitamínů, minerálů a ostatních živin důležitých pro jeho další správný fyzický i duševní vývoj.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang