Krátké citáty o životě, lásce, pomoci

Život lze nejsnáze charakterizovat úryvkem písně Život je jen náhoda od tria umělců Werich, Voskovec, Ježek. Zpívá se v níjednou si dole, jednou nahoře. A přesně to v životě zná asi každý. Štastné a bezproblémové období střídá období, kdy se člověku příliš nedaří. V takovém případě mohou pomoci různé citáty o životě. Inspirují a motivují člověka se v nelehké situaci vzchopit. Jaké jsou ty nejkrásnější citáty o životě?

Citáty o životě nebo třeba citáty o lásce pomáhají člověku se vyrovnat s něčím, co právě prožívá. V podstatě se jedná o citáty motivační, dodávají sílu, energii a díky nim se může člověk začít dívat na věci jinak. Nemusí se přitom jednat o výroky slavných osobností. Nejkrásnější citáty často pocházejí od neznámých autorů, ale o to víc životní pravdy se v nich ale nachází.

Život je nádherný. Jen se na něj musíš dívat ze správného úhlu.

Dobří lidé vždy dokážou vidět dobro v ostatních.

Vždycky existuje důvod, proč se zasmát, jen si ho musíš najít.

Život je lepší, když se směješ.

Existují 2 způsoby, jak být šťastný: změnit svou situaci nebo svůj způsob myšlení.

Kromě životních poselství mohou krátké citáty o životě vyjadřovat také to, že člověk má jít za svým snem. A to i když to na první pohled může vypadat bláznivě.

Lidé, kteří jsou natolik blázniví, že si myslí, že dokáží změnit svět, ho nakonec opravdu změní.

– Steve Jobs

Úspěch nepřijde, když se něčemu budeš věnovat jen příležitostně. Dostaví se jedině, když se budeš něčemu věnovat neustále.

Nejlepší vzdělání, kterého můžeš dosáhnout, získáš díky cestování. Nic tě nenaučí víc, než když budeš objevovat svět a sbírat zážitky.

Nikdy není pozdě začít dělat něco, co miluješ.

Jediný limit jsi ty sám.

Nad každým z citátů by se měl člověk zamyslet. Většinou mu nezbude nic jiného než uznat jeho pravdivost. Mnohé z nich přinášejí tipy na šťastný a produktivní život, jiné mohou pomoci zvýšit sebevědomí a uvědomit si, že každá nepříjemná situace má své řešení. Důležité je pustit se do okamžitého zlepšování nálady a nepodlehnout špatným myšlenkám.

TIP: Citáty i skvěle fungují jako podpora ke studiu, jak získat motivaci a jak se donutit učit.

V životě by se mělo zkusit všechno, i za cenu neúspěchu. Je to lepší než prožít nudný, nezajímavý život.

Velmi často se citáty o životě pojí i s citáty o lásce. Láska totiž k životu patří. Pokud se jedná o nešťastnou lásku nebo se třeba zrovna řeší rozchod, odráží se to v lidském životě negativně. Naopak, pokud je člověk zamilovaný, svět vidí v růžových brýlích. Jedno jde v ruku v ruce s druhým.

Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.

– Romain Rolland

Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.

Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.

– John Lennon

Miluj život, který žiješ. Žij život, který miluješ.

– Bob Marley

Citátů o životě existuje neskutečné množství, zabývají se jimi a seskupují je nejen mnohé internetové portály, ale existuje i řada například facebookových skupin na toto téma. Citáty o životě pak vznikají další a další, protože životní pravdy nevyslovují pouze historické osobnosti, ale také významné osoby současnosti.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang