Těhotenství a Chlorella

Chlorella je sladkovodní zelená řasa, která se řadí mezi tzv. zelené potraviny. V současnosti můžeme říci, že se stala moderním doplňkem stravy. Obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty. Její součástí je vláknina, bílkovina a chlorofyl.

Při dlouhodobém užívání dochází k důkladné detoxikaci organismu. Je významně posílen imunitní systém člověka. Díky růstovému faktoru CGF dochází k úpravě střevní mikroflóry. Chlorofyl napomáhá při léčení a hojení ran, zlepšuje krevní obraz.

Pravidelné užívání Chlorelly blahodárně působí i na náladu a spánek. Člověk se cítí spokojený, plný energie a současně večer dobře a lehce usíná.

Užívání Chlorelly v těhotenství

Mnoho žen, které se v minulosti setkaly se zelenými doplňky stravy zajímá, zda mohou tyto potravinové doplňky užívat i v době těhotenství. Jak všichni víme, těhotenství je pro organismus velkou zátěží. A proto je vhodné se na toto období dobře připravit. K tomu mimo jiné slouží i zelené potraviny, ke kterým řadíme i Chlorellu.

Pokud žena Chlorellu užívala již před početím, měla by v tom pokračovat nadále, v průběhu celého těhotenství. Dokonce je vhodné nepřestávat v užívání Chlorella tablet i po porodu, v době kojení.

Při užívání Chlorelly před plánovaným těhotenstvím má žena jistotu, že je její tělo dokonale očištěno, zbaveno veškerých škodlivin. Ještě důležitější však je, že Chlorella obsahuje mimo jiné i kyselinu listovou. Její přísun je nezbytný nejen před početím, ale zejména na počátku těhotenství. Kyselina listová pomáhá chránit plod před vznikem vývojových vad.

V dalším období se pak může budoucí maminka spolehnout na to, že ona, i její nenarozené miminko dostávají veškeré vitamíny, minerály a ostatní živiny, které jsou v období těhotenství tak potřebné.

Užívání Chlorelly v období kojení

Zelené potravinové doplňky, mezi které patří i Chlorella, zajistí v době kojení dostatečný přísun těch správných živin nejen Vám, ale zejména Vašemu miminku. Je totiž známé, že živiny obsažené v zelených potravinách přechází i do mateřského mléka.

Miminko tak bude zajisté lépe prospívat a vy budete mít dobrý pocit, že pro ně děláte vše, co je ve vašich silách.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang