Zimní oblečení pro miminka

Chladné  podzimní a zimní měsíce nemusí být překážkou pro vycházky s nejmenšími dětmi. Důležité je vědět, jak miminka správně obléci, aby byla pěkně v teple a suchu. Poradíme vám pár tipů jak na to.

Kvalitní svrchní vrstva je základ

Pro nejmenší se nejvíce hodí dětské zimní kombinézy. Zajistí dokonalé zateplení, nikde do nich neprofukuje, ani se do nich nedostane sníh. Správná dětská kombinéza by měla být nepromokavá a dobře zateplená.

Nejlepší dětské kombinézy jsou vyrobené z tzv. funkční membrány, která kromě nepromokavosti dokáže zevnitř „dýchat“ a odvádět pot dítěte. V takovém oblečení není dítě zpocené a je stále v suchu a v teple.

Pro novorozence a nejmenší děti jsou praktické kombinézy 2v1, které se dají zapnutím zipu na nohavicích proměnit i v zimní vak do kočárku.

Co pod kombinézu?

Pro podzimní a zimní měsíce jsou skvělé flísové overaly, které jsou krásně jemné na omak a opět děti dokáží dobře zateplit. Pod ně stačí kvalitní bodíčko nebo dupačky.

U větších dětí (cca od 80cm výšky) je možné sáhnout po dětském funkčním termoprádle. To je skvělé hlavně pro batolata a malé děti, které nezůstanou ani chvilku v klidu. Dětské termoprádlo perfektně odvádí pot a opět udrží dítě krásně v suchu a v teple. Na zimní měsíce se díky svým vlastnostem hodí i na spaní.

Dětské čepičky

Hlavou odchází nejvíce tepla a malých dětí to platí dvojnásob. Jakmile se trochu ochladí je dobrá čepička základ. Praktické jsou dětské čepice, které dobře kryjí i ouška dětí, případně jsou prodloužené na zadní straně. U malých dětí se hodí i zavazování pod bradou, které brání tomu, aby si malé děti ručičkami čepici sundávali.

Co na ruce a na nohy

Malé děti, které zatím nechodí, nepotřebují hned botičky. Postačují jim jen capáčky, které se do zimních měsíců dělají i v nepromokavém a zatepleném provedení. Pokud dítě na chvíli vyndáte z kočárku, nemusíte se bát, že mu prochladnou nožičky. Nepromokavým capáčkům nevadí ani vlhkost.

Pro větší děti, které už chodí, je potřeba pořídit dětské zimní boty. Vždy sledujte zdravotní nezávadnost obuvi, zateplení a nepromokavost. Opět je velké plus, pokud jsou zimní botičky vyrobené z funkční membrány.

Na ruce patří rukavičky. Pro děti, které jsou jen v kočárku postačí dostatečně teplé flísové. Batolatům už je potřeba pořídit klasické dětské  zimní rukavice. Musí být nepromokavé a dobře zateplené. Praktické jsou pro nejmenší děti především palčáky, ideálně v prodlouženém provedení, do kterých nepadá sníh a dobře drží na ručičkách dítěte.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang