Nezapomenutelná rozlučka se svobodou – jak na ni?

Rozlučka se svobodou patří mezi velmi oblíbené předsvatební akce. Dříve byla doménou především mužů, dnes ji s nadšením pořádá i budoucí nevěsta se svými kamarádkami. Rozlučka se svobodou může mít mnoho podob. Při její organizaci by se mělo přihlížet především k přáním nevěsty.

Rozlučka se svobodou pro nevěstu by neměla být spontánní akce. Je vždy lepší, pokud bude alespoň z části naplánovaná a někým organizovaná. Většinou tuto zodpovědnost na sebe bere svědek. Může to ale být v podstatě kdokoliv z blízkých nevěsty. Měla by být splněna jediná podmínka – osoba organizující rozlučku se svobodou by měla nevěstu dobře znát a podle toho volit vhodný program.

Nápady na rozlučku se svobodou

Pro plánování rozlučky se svobodou by se ideálně měla dopředu sejít družina nevěsty a probrat všechny možnosti, nápady a tipy. Na této „tajné schůzce“, o které by nevěsta neměla vědět, se může promyslet případné téma rozlučky se svobodou, různé hry na rozlučku se svobodou, úkoly pro nevěstu, zkrátka celkový program.

Rozlučku se svobodou lze uskutečnit na konkrétní téma. I obyčejné škrabošky mohou celou akci povznést na jinou, zábavnější úroveň.

Nevěstu lze překvapit třeba i tím, že se dopředu objednají sjednocená trička na rozlučku se svobodou. Na nich je fajn, že všem zúčastněným zůstanou jako památka. A pochopitelně k této mimořádné akci patří dárek pro nevěstu, o tom podrobně ovšem až později.

Rozlučka se svobodou se nemusí rovnat pouze večerní party. Pro nevěstu lze naplánovat příjemně strávený celý den, jehož vyvrcholením bude závěrečný „mejdan“ s podomácku vyrobeným míchaným letním drinkem.

Skvělou volbou je například Aperol Spritz – tento koktejl chutná takřka každému, neobsahuje příliš alkoholu a recept na Aperol Spritz je velmi jednoduchý. Předtím si ovšem mohou všechny dámy dojít třeba do wellness, na gelové nehty, do kina nebo si společně vytvořit nějaký jednoduchý účes, než se vyrazí ven. Fantazii se meze nekladou.

TIP: Spoustu party doplňků a dekorací, které lze využít i při rozlučce se svobodou, nabízí mimo jiné český e-shop 4home.

Na kdy rozlučku se svobodou naplánovat? Určitě není vhodné párty uskutečnit těsně před svatbou. Asi žádná nevěsta nechce být na svůj velký den unavená, s kruhy pod očima a možná s ještě nějakým alkoholem v krvi. Ideální termín je zhruba týden až čtrnáct dnů před svatbou tak, aby byl čas na případnou regeneraci.

TIP: V případě rozlučky, kde je pro nevěstu ostatními kamarádkami připravováno malé občerstvení, se nabízí možnost využít nejlepší recepty na krevety.

„Klasika“ není pro každého

Když se řekne rozlučka se svobodou, většině lidí se vybaví divoká párty, striptýz, množství alkoholu, kýčovité, eroticky laděné doplňky, jízda v limuzíně. Ano, některé nevěsty takto pojatou akci jistě uvítají. Velmi často se ovšem tato představa o rozlučce se svobodou líbí spíše družině nevěsty než nevěstě.

Alkohol k rozlučce se svobodou neodmyslitelně patří. Vždy je ale potřeba vnímat především požadavky budoucí nevěsty. Pokud ho na své rozlučce nechce, je nutné to akceptovat.

V žádném případě by se na podobné akci nemělo stát, aby se hlavní aktérka večera cítila trapně. Pokud nebude chtít plnit úkoly na rozlučce se svobodou, které spočívají třeba v oslovování cizích mužů, nesmí se nutit. Rozlučku by si měla užít především samotná nevěsta, nikoliv jen její „družina“.

Vhodné dárky pro nevěstu

Bývá zvykem, že na rozlučce se svobodou nevěsta dostane dárek nebo dárky. Kromě obvyklých kuriózních a pikantních dárků se hodí nevěstě dát něco, co souvisí se svatebním dnem. To může být například poukaz do salonu na francouzskou manikúru, která se ke svatebním šatům krásně hodí.

Nicméně není to podmínka, pokud nevěstu místo obvyklého podvazku pod svatební šaty nebo svůdného prádla či noční košilky potěší spíše adrenalinový zážitek, proč ne. Jistě potěší také předání tématického přání například s citátem o lásce. Častým dárkem pro nevěstu je také jakýkoliv relaxační nebo wellness pobyt, masáž, předem zaplacená návštěva kadeřnice nebo kosmetičky. Těhotným nevěstám přijde také vhod například poukaz na nákup těhotenského oblečení.

Častým dárkem bývají také erotické pomůcky, ať už seriózní či žertovné. Budoucí nevěsta je v budoucnu může použít se svým partnerem i sama. Tyto klasické pomůcky a žertovné produkty nabízí populární sex-shop Růžový slon.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang