Tipy na super ubytování v Rakousku

Rakousko je jeden ze sousedních států České republiky, kam se češi rádi vydávají na dovolenou. Právě tuto destinaci vyhledávají pro jeho rozmanitost. Je to země, kde se dá provozovat mnoho aktivit od kultury, přes pěší či cyklistické výlety až po rekreační sporty. Kde se po dobu dovolené v Rakousku ubytovat? Kde sehnat levné, ale zároveň kvalitní ubytování?

Jak již bylo zmíněno, tak Rakousko nabízí spoustu aktivit, které se v této malé zemi dají provozovat. V létě se mimo jiné nabízí výlety po přírodě. Jednou z variant je například návštěva, nejen ledovcových, jezer a některá jsou vhodná i ke koupání. Pro milovníky památek to mohou být muzea či kostely.

Halštatské jezero s přilehlým městem Hallstatt. Nachází se v Solné komoře v Rakousku. Patří ke světovému dědictví UNESCO.

V zimě je jasnou volbou lyžování a jiné zimní sporty. Mnoho Čechů si oblíbilo lyžování v Alpách, protože se jedná o dostupnou destinaci, kam pohodlně lze dojet osobním autem. Oblíbené je právě lyžování v Rakousku, jelikož v ostatních zemích může přijít dráž a navíc jsou střediska vzdálenější.

Cestovatelé, kteří se chystají na dovolenou v Rakousku by se měli připravit, že ceny, především v restauracích a za služby, jsou vyšší než v Čechách. Ceny v supermarketech jsou podobné, některé produkty mohou být dokonce levnější.

Co se týče jazykové vybavenosti, tak není nutné se učit německy, ačkoli to může přinést určité výhody. V Rakousku se dá dobře domluvit i anglicky, domluvit se angličtinou lze téměř na všech turistických místech.

TIP: Jak se snadno a rychle naučit anglicky? V Rakousku je ideální znát alespoň základy němčiny, nicméně úroveň angličtiny je v Rakousku také velmi vysoká.

Ubytování Rakousko

Ubytování v Rakousku je stejně rozmanité jako aktivity, které se nabízí. Ceny a kvalita ubytování záleží na lokalitě, kde se nachází. V centru větších měst či ubytování v rakouských Alpách bývá zpravidla dražší, než to v méně turistických oblastech.

Levnější ubytování, avšak často bez snídaně a dalšího servisu, bývá dostupné přes službu airbnb. Přes airbnb se dá sehnat ubytování pro dvě dospělé osoby, dokonce v hlavním městě Vídni, již od několika stovek za noc.

Ubytování přes airbnb často nabízí pronájem apartmánu, bytu či pokoje v domě. Je vhodné především pro mladší cestovatele, kteří chtějí ušetřit a zároveň k ubytování nepotřebují další servis.

Starší generace, která má dovolenou spojenou i s odpočinkem a nechtějí mít starosti o stravování či úklid, ocení ubytování v hotelu. Hotely však bývají v jiné cenové kategorii, než zmíněné airbnb.

Ceny v levnějších hotelech se ve Vídni pohybují od 2.000,- Kč za dvě dospělé osoby na noc. Zlatou střední cestou může být ubytování v penzionu, kde bývá snídaně či dokonce polopenze v ceně.

V lepších hotelech si sice turisté značně připlatí, ale zákaznický servis bývá špičkový. Rakušani jsou snaživí a přívětiví. Především ve 4* a 5* hotelech funguje vše na výbornou. Již při vstupu do hotelu si člověk připadá jak v paláci.

Ovšem nejen v luxusních hotelech je pravidlem ochotný personál a kvalitní služby. Ve všech ubytovacích zařízeních bývá milý personál, který se snaží pobyt zákazníka udělat co nejlepším.

Důkazem jsou i bufetové snídaně, které se nyní dají najít téměř ve všech ubytovacích zařízeních, které nabízejí snídani. Výběr na bufetech je zpravidla pestrý a potraviny jsou vždy čerstvé a kvalitní.

Co se týče ubytování v zimních měsících poblíž lyžařských středisek, tak to bývá podstatně dražší. Cena ubytování je v hlavní lyžařské sezóně vyšší, nejen pro veliký zájem. V turisticky oblíbených lokalitách jsou pak ceny i v řádu tisíců korun za jednu noc.

Tipy na ubytování

Jednou z levnější a přesto kvalitní variantou, je ubytování ve Villa22 v Piburgu. V okolí se nachází hned několik lyžařských středisek. Cena apartmánu se pohybuje okolo 3 700 Kč za noc, avšak má kapacitu až 6 osob.

K dispozici jsou 3 ložnice – každá se dvěmi lůžky, plně vybavená kuchyň a 2 zastřešená parkovací místa pro hosty. Ideální i pro turisty, kteří v hledají v Rakousku ubytování u jezera, jelikož 5 minut chůze se nachází Piburgské jezero, kde se v letních měsících dá i koupat.

Ubytování ve Villa22 nabízí vyžití pro příznivce pěších výletů i pro aktivní sportovce.

Zillertalerhof Alpine Hideaway je 4* hotel v oblasti Zillertal. Nedaleko se nachází mnoho sjezdovek a ostatních atrakcí spojených se zimními sporty. V zimní sezóně se zde dvoulůžkové pokoje se snídaní pohybují okolo 3 000 Kč za osobu na noc.

Pokoje jsou nekuřácké a některé s výhledem na sjezdovky. V hotelu je k dispozici bazén, zákazníci také mohou navštívit hodiny jógy či využít možnosti hlídání dětí. Lyžaři určitě ocení možnost si v hotelu zapůjčit lyže.

Pokoje v Zillertalerhof Alpine Hideaway se dají zarezervovat na webu Tripadvisor. Avšak jazykově nadaní zájemci mohou využít rezervace pokoje na přímo přes webové stránky hotelu, kde je cena o něco nižší.

Chalet am Biobauernhof, Steiemark je zrekonstruovaná sto let stará chata na ekologické farmě ve Štýrsku, pronajímaná přes Airbnb. V chatě jsou k dispozici až 4 lůžka, avšak majitel doporučuje spíše pro 2 osoby. Chata je totiž menší, ale za to útulná a je plně vybavená, včetně kuchyňských spotřebičů či satelitní TV.

Cestovatele, kteří s sebou na dovolenou rádi berou své mazlíčky budou nadšeni, jelikož majitel v popisu výslovně píše, že domácí mazlíčci jsou vítáni. Pronájem chaty se se všemi poplatky pohybuje okolo 2 000 Kč za noc. V ceně je ovšem úklid, provozní náklady, topný materiál a dokonce i WiFi.

Ubytování v chatě na biofarmě je určitě netradiční způsob, jak si užít dovolenou v Rakousku. Navíc s možností vzít s sebou na dovolenou i svého čtyřnohého kamaráda.

Frühstückspension Sunnhäusl je menší penzion, který se nachází necelých 80 km jižně od města Salzburg, kde se narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V penzionu si lze pronajmout apartmán s kuchyňkou nebo se ubytovat v jednom z dvoulůžkových pokojů.

Penzion se nachází v městečku St. Veit im Pongau, které není příliš turisticky známé. Zároveň se však leží v srdci oblasti Ski Amade, který je turisty často vyhledáván a to nejen v zimních měsících. Ceny se v letních měsících pohybují okolo 700 Kč za osobu na noc. V zimní sezóně začínají na 1 000 Kč.

Frühstückspension Sunnhäusl je malý útulný penzion s několika pokoji a dvěma apartmány. Ať už se hosté ubytují v normálním pokoji nebo si pronajmou apartmán, mají snídani vždy v ceně.

Suitcase on the lake side je opravdu netradiční ubytování ve městě Graßnitz, Steiermark. Jedná se o malou chatku, spíše malý pokojík, ve tvaru kufru – uvnitř se nachází pouze manželská postel a minibar. Toalety a umývárny jsou v blízkosti, avšak společné i pro ostatní ubytované.

Ubytování v kufru se dá pořídit od 2 000 Kč na noc pro dvě osoby, včetně poplatku za úklid a provozních nákladů. Jedná se spíše o umělecké dílo na břehu jezera, pronajímatelé nabízí možnost zajištění rybářské karty. Ubytování je vhodné především pro páry, které chtějí zažít nevšední zážitek.

Spaní v obřím kufru je určitě originální ubytování pro páry. V blízkosti se nachází ještě jedna možnost originálního noclehu a tím je chatka ve tvaru UFO.

Ubytování v Rakousku je opravdu různorodé a pestré, zároveň je cenově dostupné i pro méně movité cestovatele. Vzhledem k pestrosti Rakouska si vybere každý s jakýmkoli zájmem, ať už se jedná o návštěvu památek, zimní sporty či bizarní ubytování na břehu jezera.

TIP: Turisty oblíbenou destinací je rakouské městečko Hallstatt. Zde je ovšem dobré zajistit si ubytování dostatečně dopředu, protože hotely a penziony v Hallstattu bývají často plné.

A v případě, že by Rakousko připadalo moc drahé, stále je možnost zůstat v Čechách, ale kam na rodinnou dovolenou v ČR? Za skvostnými památkami, krásnou přírodou či poznávací trasou není nutné jezdit za hranice. Dovolenou v České republice se navíc podpoří místní cestovní ruch.

TIP: Vydá-li se člověk na dovolenou do Rakouska s dětmi nebo s prarodiči, může s sebou přibalit přenosné chemické WC. Jak chemické WC vypadá a jak je třeba se o něj starat?

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang