Lněné semínko v těhotenství

Říká se, že díky lněnému semínku, budete mít lehčí porod. Pokud užíváte v době, kdy jste těhotná lněné semínko, můžete na svět přivést miminko celkem jednoduše, bez velkých bolestí. V těhotenství je proto lněné semínko obzvláště důležité.

Co obsahuje lněné semínko?

Lněné semínko je zdrojem Omega 3 nenasycené mastné kyseliny, vlákniny, kyseliny fenolové, lignany vitamínu E, draslíku, železa a zinku. To vše je pro vaše tělo nejen v době těhotenství nezbytné.

Pokud navíc budete užívat v těhotenství lněné semínko a pít malinový čaj, bude stoprocentně váš porod o něco lehčí, než kdybyste toto neužívaly. Lněné semínko v kombinaci s malinovým čajem vám doporučí i váš lékař.

Výhody lněného semínka

Konzumace lněného semínka uvolňuje porodní cesty, zjemňuje svaly a tím podporuje otevření děložního hrdla, což ulehčuje následný průběh vašeho porodu. Jeho konzumací můžete odstranit potíže s trávením. Lněné semínko obsahuje vysoké množství vlákniny a proto je také velmi často využívání k prevenci zácpy.

Mít porod, na který budete ráda vzpomínat a který proběhne velmi hladce, po tom touží asi každá rodička. Já bych ještě doplnila vlastní kladnou zkušenost z porodu. Porod proběhl bez komplikací a byl rychlý. Svůj porod pak zvládnete na jedničku i bez toho, abyste musela žádat epidurální anestezii.

Zkuste si k hladkému a dobrému porodu dopomoci přírodní cestou, která vám jej usnadní. Jedná se o osvědčené metody, které skutečně fungují a jsou doporučovány i lékaři. Navíc získáte potřebný zdroj vitamínů, což je další plus toho, proč lněné semínko užívat. Pokud tedy přemýšlíte, zda v těhotenství lněné semínko užívat, tak odpověď zní, rozhodně ano.

Jak často lněné semínko jíst?

Platí stejné pravidlo jako u ostatních potravinových doplňků. Vše s mírou. Postačí nejvíce dvě polévkové lžíce denně. Při vyšší konzumaci může dojít k nežádoucím účinkům. Mezi ně řadíme například průjem, nevolnost, bolesti břicha.

Doporučuje se umlet si lněné semínko až doma. Pokud se koupí mleté, brzy se zkazí a stává se k požívání nevhodné. Můžete ho přidávat do jogurtů, tvarohu, do domácího pečiva. Semínko je bohaté na vlákninu, proto nezapomínejte dostatečně pít.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang