Co vše vzít v potaz, pokud vybíráte kočárek

kocarek

Nepřeberné množství kočárků na trhu může jednomu pěkně zamotat hlavu. Podívejte se na nejdůležitější kritéria, která vezměte při jeho koupi v potaz. Protože skvěle vybraný kočárek vám bude dělat dobrou službu nejen v prvním roce od narození vašeho miminka!

Pohled praktika

První věc, na kterou se při výběru kočárku zaměřte je jednoznačně jeho velikost. Zamyslete se nad jeho výškou, šířkou a pozornost věnujte rozměrům ve složeném stavu. Pokud máte auto, nezapomeňte změřit velikost kufru a porovnat, zda se tam kočárek vejde. Zajímejte se také o váhu – pokud budete muset kočárek do auta dávat často, musíte ho bez potíží uzvednout. Pokud jste vysocí nebo je mezi vámi s partnerem či partnerkou velký výškový rozdíl, podívejte se po modelech s nastavitelnou rukojetí. 

TIP: Kočárek se většinou vybírá už v těhotenství ženy. Jakým nevhodným potravinám v těhotenství je dobré se vyhýbat, aby vše proběhlo v pořádku?

Kočárky také posuzujte z hlediska velikosti korbičky. Položte si otázky, jak velké bude miminko v zimních měsících a jestli se ještě stále bude do korby vejít i se zimním fusakem. To, že se do korbičky bez potíží vejde teď neznamená, že tomu tak bude za půl roku. Kočárek vám nebude sloužit pár týdnů, ale nejspíš několik let. 

Z praktického pohledu zkoumejte také kolečka. Budete brát kočárek do terénu? Vyberte odpružený model s ideálně nafukovacími kolečky. Tlumí nárazy terénu a vaše miminko bude jako v bavlnce i na náročnější trase. Patří mezi vaše maximum procházky po městě a do nákupního centra? Klidně sáhněte po městském typu. 

TIP: Co se maminkám osvědčilo jako tip jak podpořit otěhotnění?

Mnoho kombinací v jednom

Jeden z nejdůležitějších faktorů výběru. Kolik kombinací vlastně od svého vysněného kočárku chcete a potřebujete? Na trhu jsou běžně k dostání tzv. trojkombinace nebo dvojkombinace. V trojkombinaci pořídíte hlubokou korbu, sportovní variantu kočárku a autosedačku do auta.

Dvojkombinace je pak hluboká korba a sportovní varianta kočárku. Takto kombinovaná koupě vám zaručí, že jste vybavení na dlouhé roky dopředu. A až vaše děťátko povyroste, vyhnete se dalšímu výběru sportovního kočárku. A pozor! V těchto případech zohledněte výši ceny, protože nedostáváte jen jeden produkt. 

Styl, styl a zase styl

Líbí nebo nelíbí? Ano, samozřejmě, že je to důležité! Budete na svůj kočárek koukat prakticky každý den, tak se rozhodně nebojte zařadit jeho design do velmi důležitých kritérií výběru. Vždyť nakonec to budete vy, komu budou ostatní kočárek na ulici vychvalovat!

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang