Rodinná dovolená v ČR – tipy – s dětmi i bez

Dovolená v Česku prostě stále letí. Navíc znovu Češi objevili kouzlo letní dovolené na horách. V hotelech, kde výborně vaří, děti se zabaví, i když je venku špatné počasí, a mohou se nechat rozmazlovat ve wellness. A co dál letí? Zábavní parky. Co třeba výlet do Fábuly?

Pokud v létě vyrazíte na hory, ráno se můžete nasnídat, pak sednout na kolo, nebo vyrazit pěšky na aktivní výlet. Večer si můžete odpočinout v sauně, na masáži nebo ve vířivce. Třeba v Krkonoších i na Šumavě dnes najdete hotely, kde vás čeká i krásná letní dovolená s dětmi.

Pokud někoho neláká dovolená v Čechách, může se naučit anglicky a vyrazit i za hranice. Ta sice může být finančně náročnější, avšak existuje i mnoho soutěží, ve kterých ji lze vyhrát. Například Sazka Klub každý rok pořádá soutěž o exotickou dovolenou.

Animační programy pro děti i pro dospělé

V létě jezdí v ČR na dovolenou na hory cyklisté, turisté i rodiny s dětmi. V hotelech stráví celý týden. Animační program nemusí být dnes nutně jen pro děti. V OREA Hotelech Sklář, Horal, 9 Skal a Horizont se můžete těšit na animační programy pro hotelové hosty zdarma.

  • pro děti je denně od 8 do 16 hodin připravený Dětský klub
  • pro dospělé lekce aquaaerobicu, zumba a posilovna
  • součástí animačních programů jsou turnaje v šipkách, míčových sportech i v lukostřelbě

Cyklisté nedají dopustit na třicítku kvalitně značených cyklotras včetně 70 km dlouhé tratě Jizersko-Krkonošské magistrály. Na turisty tady čeká asi 1 000 km značených turistických stezek. Navíc je zde mnoho zajímavých míst, historických památek a přírodních zajímavostí.

Výlet s menšími dětmi

Kvalita místních cyklostezek je na Šumavě vysoká a terén méně náročný, vhodný i na výlety s dětmi, které jsou ještě malé. Pěší turistické stezky vedou k nejkrásnějším přírodním lokalitám, včetně 5 z 8 ledovcových jezer, která leží na české straně Šumavy.

Kam s dětmi na hory v této lokalitě? Například do městečka Železná Ruda, kde najdeme nízký kostelík Panny Marie Pomocné a vrch Špičák. Nedaleko Železné Rudy se nachází OREA Wellness Hotel Horizont, který má vlastní bazén s protiproudem. Luxusní wellness a balneo centrum je chloubou hotelu.

  • zázemí je ideální pro rodiny s dětmi, jsou zde herny, venkovní hřiště a rodinné pokoje
  • součástí hotelů jsou wellness centra s procedurami
  • ideální podmínky pro cykloturistiku a turistiku s půjčovnami a podpůrným servisem

TIP: S dětmi se vyplatí vyrazit také na výlet do Beskyd a navštívit v Rožnově pod Radhoštěm Pohádkové lázně. Dovádět se dá na ploše více než 1000 m². Pohákové lázně jsou vůbec největším dětským centrem v Beskydech.

Vydejte se do zábavního parku Fábula

Pohádková říše Fábula leží na rozhraní kraje Vysočina a Jižní Čechy. Můžete zde strávit dovolenou s dětmi nebo jen prodloužený víkend. Na Vysočině a v Jižních Čechách je spousta cyklotras i pěších tras, krásná příroda, zajímavá místa i kulturní zážitky.

Na návštěvníky Pohádkové říše Fábule čeká i malá zoo.

Ubytovat se můžete v hotelu, penzionu nebo rekreačním středisku, kterých je v okolí dostatek. Proč právě zábavní park Fábula? Můžete sem za každého počasí s dětmi všeho věku a celý den se budete skvěle bavit. Čeká vás přírodní bludiště, šifrované úkoly, hlavolamy, pohádkové sklepení, mini ZOO, kreativní dílny i oblíbená únikovka.

Během 30 minut budou muset účastníci únikovky Útěk ze žaláře najít důkazy a informace a dostat se na svobodu.

Pro nezapomenutelnou vzpomínku lze využít neomezenou půjčovnu kostýmů. Zde si děti mohou vybrat kostým např. rytíře nebo princezny. Děti v tomto kostýmu pak mohou navštěvovat další atrakce a dokonce je mohou měnit za jiné během celého dne.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang