Spolupráce České pošty a Wish – rychlejší dodání a žádné DPH

Novela zákona o DPH sice nabyla účinnosti v říjnu tohoto roku, nicméně nakupování na portálu Wish zůstává stejně výhodné jako v minulosti. Díky tomu, že Česká pošta s touto obchodní platformou navázala spolupráci, totiž zákazníci nemusí své zásilky sami danit – vše vyřídí právě Wish.

Wish je po nákupním portálu AliExpress další platformou, s níž Česká pošta navázala přímou spolupráci. Ta spočívá v tom, že veškerou administrativu týkající se danění zásilky vyřídí samotný Wish, a zákazníci se tak mohou spolehnout na to, že nebudou muset dodatečně platit DPH ani clo.

Spolupráci České pošty s Wish vítají především milovníci levných nákupů čínského zboží.

V praxi se pro zákazníka nemění vůbec nic – průběh nákupu na Wish je stejný jako před zavedením DPH i na zásilky do 22 eur. Podobně je tomu i v dalších čínských e-shopech, díky čemuž se zákazníci levného zboží z Číny nemusejí vzdávat. Od roku 2021 se DPH platí přímo v čínském e-shopu, není se tedy třeba bát žádného složitého papírování při přebírání zásilky.

Pro zákazníky se nic nemění – nákupy na Wish zůstávají stejně jednoduché jako doposud.
Pro zákazníky se nic nemění – nákupy na Wish zůstávají stejně jednoduché jako doposud.

Nutnost doplácet DPH při nákupu z Wish by řadu zákazníků jistě odradila. Díky smlouvě, kterou Česká pošta a Wish podepsaly, je však clo a DPH z Číny nemusí trápit. I nadále lze snadno nakupovat oblíbené zboží, mezi něž patří zejména peněženky Wish, kabelky Wish, kryty na mobil Wish nebo chytré hodinky Wish.

Kromě toho, že si milovníci výhodných nákupů nemusí dělat vrásky s doplácením DPH a cla, se má také zrychlit dodání objednávek z Wish.com.

Sledovat polohu balíku je případně možné díky sledování zásilky České pošty, Čeká pošta je zároveň dopravcem, který umožňuje nejlevnější poslání balíku. Veškeré důležité informace týkající platformy Wish.com lze nalézt na webu Slevove.cz, zaměřeném na nákupy z českých i zahraničních e-shopů.

Obrovská nabídka, bezkonkurenční ceny a podpora v češtině

Za neutuchající popularitou e-shopu Wish stojí takřka nekonečný výběr zboží, extra nízké ceny a také možnost nakupovat v českém jazyce. Na rozdíl od jiných čínských e-shopů v češtině lze na Wish česky komunikovat i se zákaznickou podporou, což výrazně usnadňuje situaci tehdy, když se zákazník potřebuje na něco zeptat nebo má problémy s objednávkou.

Nabídka zahrnuje prakticky vše, na co si lze vzpomenout. Vedle výše zmíněných produktů si mnozí zákazníci oblíbili oblečení z Wish, které vyjde mnohem levněji než v běžných kamenných řetězcích. Nízké ceny, které jsou pro čínské e-shopy typické, jsou pro platformu Wish samozřejmostí.

K dispozici je také mobilní aplikace Wish – nakupování je zábava.
K dispozici je také mobilní aplikace Wish – nakupování je zábava.

Wish je bezpečný e-shop, což do jisté míry dokazují i možnosti platby. Zákazníci si mohou vybrat, zda zaplatí klasicky kartou nebo přes PayPal, který je obecně považován za jednu z nejbezpečnějších platebních metod online. Není se tedy třeba bát žádného podvodu na Wish, pokud se něco pokazí, zákazník své peníze dostane zpět.

O tom, že se nakupování na Wish vyplatí, vypovídají i zkušenosti zákazníků. Recenze Wish jsou převážně pozitivní, zároveň nejčastěji zmiňují následující:

  • velký výběr zboží
  • příznivé ceny
  • bezproblémová komunikace se zákaznickou podporou
  • pošta zdarma
  • zákaznická podpora + rozhraní e-shopu v češtině

Wish česky je jeden z nejvíce srozumitelných čínských eshopů v češtině. Často jsou tyto weby přeloženy strojově různými překladači a překlad tedy není kvalitní.

Pro ještě snazší nákupy je k dispozici mobilní aplikace Wish, která nabízí všechny oblíbené funkce i něco navíc. Aplikace je ke stažení v App Store a Google Play a od svého spuštění sklízí velmi pozitivní ohlasy.

DPH a další čínské e-shopy

V reakci na novelu zákona o DPH, jejímž cílem je zvýšit zájem obyvatel EU o lokální e-shopy a kamenné obchody, se vedení některých čínských e-shopů rozhodlo postavit sklady na území EU. Díky tomu odpadá nutnost zásilky danit. Mezi tyto internetové obchody patří například Gearbest nebo Banggood.

Kromě osvobození od DPH a cla je výhodou také mnohem rychlejší dodání objednávky.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang