Domácí barvení vlasů: 5 triků, které jej usnadní

Domácí barvení vlasů je skvělou alternativou pro všechny, kteří touží po změně, a přitom nechtějí utrácet horentní sumy v salónu. Být sám sobě kadeřníkem je skutečně snadné, zvláště při dodržení několika základních pravidel. Jak svou hřívu nabarvit doma tak, aby byl výsledek bez chybičky?

Samozřejmostí je výběr vhodného odstínu. V potaz bychom měli vzít především barvu očí, podtón pleti a barvu obočí. Velmi nápomocná proto může tzv. barevná typologie dle ročních období, na jejímž základě lze snadno zjistit, jaké barvy nám udělají dobrou či naopak špatnou službu. Platí to například i pro světle růžovou, která se bezpochyby řadí mezi nejoblíbenější barvy vlasů 2020, i další pastelové odstíny.

Důležité je si pečlivě přečíst návod, který je součástí barvy, a jím se v průběhu celého procesu řídit. Aby barvení vlasů doma neskončilo katastrofou, je nezbytné provést test citlivosti pokožky. Stačí na zápěstí či předloktí nanést trochu barvy a vyčkat asi 48 hodin.

1. Základem jsou neumyté vlasy

Barvu je lepší nanášet na alespoň dva dny neumyté vlasy. Méně kloužou a pokožka hlavy není tak náchylná k případnému spálení. Vlasy je třeba dobře rozčesat a tím z nich odstranit zbytky laku, tužidla a dalších stylingových přípravků.

Barvit bychom měli alespoň dva dny neumyté, suché vlasy.
Barvit bychom měli alespoň dva dny neumyté, suché vlasy.

2. Flekům na kůži zabrání pleťový krém

Nepříjemných skvrnám od barvy na krku a obličeji zamezí nanesení pleťového krému. Stejně dobře poslouží například kokosový olej. Pokud vlasy barvíme gelovou barvou v pastelovém odstínu, můžeme tento krok vynechat.

Růžová, světle fialová a další pastelové odstíny se mezi žhavé trendy řadí již několik let. Jinak tomu není ani v roce 2020.
Růžová, světle fialová a další pastelové odstíny se mezi žhavé trendy řadí již několik let. Jinak tomu není ani v roce 2020.

3. Vlasy je třeba pročesat

Po nanesení barvy je nutné vlasy dobře pročesat plastovým hřebenem s širokými zuby. Jedině tak předejdeme nevzhledně flekatým kadeřím, které způsobuje navrstvení barvy v určitých místech.

Nabarvené vlasy je důležité dobře pročesat.
Nabarvené vlasy je důležité dobře pročesat.

4. Šampon na čerstvě nabarvené vlasy nepatří

Barva se smývá pouze vodou, aby se ve vlasech řádně zafixovala. Nejprve je třeba hlavu dobře namočit a barvu napěnit, aby se lépe vymyla. Smýváme tak dlouho, dokud z vlasů nestéká čistá voda.

Barva se z vlasů smývá pouze vodou, nikoliv šamponem.
Barva se z vlasů smývá pouze vodou, nikoliv šamponem.

5. Barvené vlasy vyžadují speciální péči

O barvené vlasy se musíme starat jinak než o ty přírodní. Vyplatí se investovat do kvalitní kosmetiky na barvené vlasy, konkrétně šamponu, kondicionéru a masky na vlasy, kterou je ideální používat jednou týdně. Výběr produktů na vlasy je obrovský a na své si tak přijdou i příznivci přírodní kosmetiky.

Pozor bychom naopak měli dát na kokosový olej na vlasy, jenž napomáhá vymývání chemických barev z vlasů.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang