Jak poznám, že jsem těhotná?

Každá žena, která plánuje těhotenství a touží po miminku, se snaží zjistit co nejdříve, je-li těhotná, či nikoliv. Jak se pozná, že je žena těhotná? Samozřejmě, že nejvíce napoví těhotenský test, který si můžete udělat, pokud se nedostavila menstruace. Dříve samozřejmě ne, protože by vám test nic neprozradil.

Poznám, že jsem těhotná i bez těhotenského testu?

Pokud jste si ještě test nedělala, tak asi nejspíš přemýšlíte nad příznaky a na to jak své těhotenství poznat i bez těhotenského testu. Pokud vám vynechá menstruace, jedná se o první příznak, který hlásá, že byste těhotná mohla být. Nicméně to neznamená, že těhotná skutečně jste, protože menstruace se mohla pouze opozdit.

Další signální bod je zvýšená citlivost čichu, kdy těhotná žena cítí mnohem intenzivněji pachy a vůně kolem sebe, než žena, která těhotná není.

Pokud máte pocit, že něco takového máte, může to znamenat, že jste těhotná. Máte bolesti břicha? Jsou to bolesti stejné, jako ty, které máte před menstruací, ale jsou mnohem silnější? Tak je možné, že tyto bolesti způsobuje těhotenství. Jedná se o velmi nepříjemné křeče, které se u vás mohou vyskytovat.

Pokud jste si udělala těhotenský test a jedna z čárek měla jasné zbarvení a druhá se zbarvila jen nepatrně, jedná se o počáteční těhotenství a proto si zajděte ke svému gynekologovi, který vám k vašemu těhotenství poví mnohem více, než vám pověděl právě provedený těhotenský test.

Ranní moč a ultrazvuk

Máte-li namířeno ke gynekologovi, vezměte si sebou rovnou i ranní moč, ze které bude moci doktor také ledasco zjistit. Gynekolog vám v první řadě udělá ultrazvuk a podle něj zjistí, jste-li opravdu těhotná, nebo jedná-li se o planý poplach, popřípadě je-li těhotenství v pořádku, protože se může jednat i o těhotenství mimoděložní. S návštěvou doktora neotálejte, ať víte co nejdříve, jak to s vaším těhotenstvím vlastně je.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang