Mimoděložní těhotenství a příznaky

Zjistila jste, že jste těhotná a už se začínáte radovat z potomka, kterého máte pod svým srdcem. Těhotenský test vám vyšel pozitivně, ale cítíte bolesti v podbříšku a nejste si jistá co to vlastně znamená? Pokud máte jakékoliv bolesti, tak ihned neprodleně informujte svého lékaře a pokud to jde, co nejdříve jej navštivte.

Mohlo by se totiž jednat o mimoděložní těhotenství. Bohužel mimoděložních těhotenství stále přibývá a důvody, proč k nim dochází jsou různé. Pokud se jedná o těhotenství mimoděložní, pak je nutné toto těhotenství ukončit. Ve většině případů se jedná o těhotenství první.

Jak se mimoděložní těhotenství projevuje a jaké jsou jeho příznaky? Bývá to velmi silná bolest v podbřišku, doprovázena teplotami, nevolností, nafouklým bříškem. Pokud dojde k porušení stěny vejcovodů, může dojít ke krvácení do břicha. Proto jste-li těhotná a něco se vám nezdá, máte příznaky, které zde popisuji, neprodleně kontaktujte lékaře.

Jeden z příznaků také může být pocit na omdlení a může dokonce dojít i ke ztrátě vědomí. I já jsem toto prodělala a bolesti byli tak velké, že jsem nemohla ani chodit. Nejednalo se o žádné mírné tlaky v podbříšku, či křeče, ale velmi silné bolesti, které mě donutily vyhledat lékařskou pomoc i přesto, že jsem ještě o svém těhotenství ještě nevěděla.

Mimoděložní těhotenství ohrožuje život

Lékař pomocí ultrazvuku zjistí, co se s vámi děje a zda se skutečně jedná o mimoděložní těhotenství. Pokud ano, okamžitě nastupujete do nemocnice, kde podstoupíte zákrok, při kterém dojde k vyjmutí plodu, čili k potratu. U mimoděložního těhotenství v podstatě ani není jiná šance. Bohužel plod by se nevyvíjel a vy byste byla ohrožena na životě.

Lékaři uvádějí že v 60% poté, co jste prodělala mimoděložní těhotenství, je další těhotenství vyloučené, popřípadě se může opakovat, nebo docházet k samovolným potratům.

Tímto bych vás však chtěla uklidnit. Mně se po mimoděložním těhotenství podařilo otěhotnět a těhotenství probíhalo naprosto standardně a mám zdravé a krásné dítě. Proto rozhodně naházejte flintu do žita, pokud proděláte mimoděložní těhotenství, ale pokuste se po určité době o miminko znovu.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang