Zábavné aktivity a hry pro páry a partnery

hry-pro-pary

Je snadné upadnout do vztahové rutiny, zejména pokud si pár neudělá čas na společnou zábavu. Hledání společných aktivit, které by do vztahu vnesly dobrodružství nebo romantiku, může pomoci posílit pouto mezi partnery.

To, že pár nechodí ven, neznamená, že se večerní rande omezuje na sledování Netflixu a objednávání jídla s sebou týden co týden. Pokud partneři potřebují osvěžit svou romantickou rutinu, mohou vyzkoušet některý z těchto nápadů, aby si doma užili trochu víc vzrušení.

Co dělat doma – společné aktivity ve vztahu

Někdy může být trčet doma opravdu, ale opravdu nuda. To platí zejména v případě, že někdo s někým žije ve vztahu už léta. Často se může zdát, že oba vyzkoušeli všechny možné nápady a společné aktivity, jak se pobavit a zabít čas a co dělat s přítelem.

Okořenění vztahu široce pojatou zábavou a aktivitami pro páry, které lze dělat doma, posílí pouto mezi partnery. Je důležité určit si koníčky, které oba osloví. Pár by měl zvážit pořádání zvláštních schůzek a dalších společných aktivit či společenských her pro dva doma, které zaujmou představivost obou partnerů.

Volnočasové aktivity pro páry jako běhání, vaření, ochutnávky vín, pikniky, řešení hlavolamů, malování a večery v šatech pomáhají vztahu zůstat svěží a jiskřivý. Odvážnější páry mohou okořenit svůj intimní život novými erotickými pomůckami, či vyzkoušet svazování Shibari. Díky tomu se budou oba partneři snáze cítit šťastnější a udrží si zaměstnané myšlenky.

Společenské hry pro dva doma

Snáší se na deskové hry jen prach na poličce? Je čas je vyndat. Ideální je vzít si hru, pustit si oblíbenou hudbu a uspořádat herní večer. Nejlepší je omezit čas na mobilu, nejlépe zrušit používání mobilních telefonů a věnovat se pouze hře.

Ať už partneři společně hrají na Xboxu, nebo si sednou k dobré karetní hře, deskové hře nebo puzzle, zábavné hry pro páry mohou být skvělým prostředkem ke zmírnění stresu. Hraní společenských her pro dva doma poskytne spoustu chvil, kdy se lze zasmát a vyzkoušet svého soutěživého ducha.

Zde je několik klasických a oblíbených her pro partnery:

 • Uno
 • Jenga
 • Šachy
 • Karetní hry pro páry
 • Výbušná koťátka
 • Krycí jména – duel
 • Adventure Games a únikové hry

Poker, War, Gin Rummy, Go Fish – stačí mít balíček karet a pár má před sebou celou noc soutěžení. Tyto hry si lze zahrát i online, pokud z toho pár chce udělat dvojité rande a zapojit do zábavy i přátele.

Širokou nabídku her na doma pro děti i pro páry lze nalézt na e-shopech prodejců hraček jako například Sparkys, Megahračky, Dráčik a další. Portál Slevove.cz nabízí možnosti, jak nakupovat výhodně, nebo jak získat výhodné kupony na nákupy.

TIP: Nováčci v randění mohou vyzkoušet ověřená témata na konverzaci s holkou/klukem a připravit se, jak na holku.

Důležitost společných aktivit pro páry

Obecně se ví, že je třeba zabránit nudě ve vztahu. Zapojení páru do zábavných her zvyšuje úroveň spokojenosti bez ohledu na to, kolik let jsou partneři spolu. Nuda známkou toho, že ve vztahu není něco v pořádku. Posouzení zdroje nudy umožňuje párům formulovat účinné strategie, jak oživit vzrušení a intriky ve vztahu.

Správná introspekce přesahuje plánování přidání dalších volnočasových aktivit pro páry. Je nezbytné identifikovat běžné spouštěče a načasování nudných okamžiků. Také umět analyzovat, jak partner zapadá do pokleslých epizod. Díky tomu bude snazší najít skutečný zdroj nudy a vypracovat dlouhodobá řešení hlubších problémů.

Pravdivé vyjádření ke všemu buduje důvěru a předchází frustraci a nelibosti. Při správném vedení mohou být diskuse vzrušující, poučné a obohacující.

Co dělat s přítelem – volnočasové aktivity pro páry

Nejlepší na nudě ve vztahu je, že to není nepřekonatelný problém. Rutinu lze změnit tak, aby vyhovovala potřebám obou partnerů. Na druhé straně, nuda není vždy významným problémem. Může být známkou stabilního a funkčního vztahu.

Hlubší porozumění pocitům toho druhého za určitých podmínek je jasným důkazem pevného základu. Tato úroveň porozumění přichází se stabilitou.

Zapojení do různých zábavných aktivit obnovuje spojení mezi dvěma lidmi v mnoha směrech, včetně sexuálního, duchovního, emocionálního, duševního a fyzického. Oživení začíná rozhovorem o společných zálibách a hodnotách.

Jaké jsou nejoblíbenější společné aktivity ve vztahu? Kam na rande?

Ochutnávka vína doma

Lze se přihlásit do degustačního klubu nebo si prostě vybrat jen několik lahví a zahrát si na sommeliera. Pár může ihned roztočit sklenice, vyzkoušet, zda dokáže rozpoznat degustační poznámky, nebo prostě určit, které víno je nejoblíbenější.

Mnohá vinařství mohou prémiová vína doručit až domů. Jakmile lahve dorazí, pár může zvážit možnost sestavení sad, které budou napodobovat skutečné degustační sety.

Jde také schovat etikety a vyzkoušet, zda partneři dokáží na základě chuti odhadnout, které víno je nejlevnější a které nejdražší. A pokud víno není u partnerů oblíbené, může tento druh degustace fungovat stejně dobře i se sýry.

Cestování

Co je lepší než si sbalit kufr a odjet na noc, na víkend nebo na týden? Romantický útěk oba nabije energií a poskytne páru kvalitní společný čas mimo běžnou rutinu.

Pokud má pár omezený rozpočet, může si zvolit výlet na jednu noc v blízkosti domova a zvážit rezervaci pronájmu domu prostřednictvím webových stránek, jako je VRBO, Airbnb nebo HomeToGo.

VEČEŘE MIMO VYŠLAPANÉ CESTY: Pár si může naplánovat výlet do vyhlášené restaurace, kterou ještě nevyzkoušel. Vybere si město, které není příliš vzdálené od domova, nebo si udělá radost a přespí v nedalekém hotelu. Stravování mimo vyšlapané cesty oběma může poskytnout romantický a nový zážitek.

PROZKOUMÁNÍ NEJBLIŽŠÍHO NÁRODNÍHO PARKU: Trávení času v přírodě přináší řadu výhod, včetně vytváření vztahů a celoživotních vzpomínek. Jen sbalit si batoh a vydat se na celý den do nejbližšího státního parku. Pár zde načerpá endorfiny a vydá se společně na dlouhou túru. Nebo se na noc může utábořit a ležet vedle sebe a pozorovat hvězdy.

Společný výlet nemusí vyžadovat velký rozpočet ani dlouhou cestu na exotické místo. Skvělým způsobem, jak si užít výhody společného cestování a poznávání, může být i návštěva míst mimo turistické trasy nebo blízkých památek.

Společné sportování

Společné fyzické aktivity mohou být také skvělým způsobem, jak trávit čas společně. Naštěstí existuje spousta skvělých nápadů, které partnerům pomohou se sblížit.

CVIČENÍ: Výhod společného cvičení je spousta. Nejenže spolu pár stráví více času, ale také si zlepší celkové zdraví, získá lepší kondici a dokonce zlepší svůj sexuální život. Cvičení je spojeno se zlepšením tělesného vzhledu, snížením sexuální a erektilní dysfunkce a krátkodobým i dlouhodobým vzrušením u žen.

To může znamenat společnou procházku, návštěvu hodiny jógy, používání cvičební aplikace doma nebo hraní fitness hry na herní konzoli. Společné cvičení může mít také podobu namáhavé činnosti, jako je malování pokoje, úklid sklepa nebo výsadba zahrady.

TANEC: Nejlepší je pustit si staré desky nebo si pustit svůj oblíbený playlist. Krásu v sobě skrývá i požádání partnera o tanec v kuchyni. Nebo se může pár vydat do města a zajít do tanečního klubu.

VYZKOUŠENÍ PÁROVÉ JÓGY: Párová jóga přináší řadu výhod pro vztah: větší spokojenost, zlepšení sexuálního života a snížení hladiny stresu. Může působit jako prostředek k posílení vztahu. Při cvičení jógy je třeba věnovat pozornost jeden druhému, a tím posílit vzájemné spojení.

parova-joga-3309413
Párová jóga je v poslední době velmi oblíbená párová aktivita.

Společné objevování volnočasových aktivit pro páry – koníčky

Dalším způsobem, jak se jako pár sblížit, je trávit čas společným poznáváním koníčků. Může to být něco, co oba baví, nebo si lze navzájem pomáhat při objevování svých individuálních zájmů. Partneři mohou hledat společnou řeč a hledat koníčky, které by bavily oba partnery společně.

Každý pár má své individuální talenty, silné stránky a zájmy. Není lepší čas než nyní objevit vášeň své druhé polovičky. Partneři mohou naučit jeden druhého dovednost, na kterou běžně nemá čas. Nebo se společně naučit nějakou novou dovednost.

Několik společných aktivit, co dělat s přítelem, které lze společně prozkoumat:

 • práce se dřevem
 • zahradničení
 • vaření
 • výroba přáníček
 • digitální design
 • tvorba webových stránek

Je tolik dovedností, které se lze naučit. Je krásné předávat svou lásku ke koníčkům během domácího rande. Během tohoto procesu se pár musí snažit zachovat si otevřenou mysl a nadchnout se pro cokoli, co partnera baví. Pokud se pár nemůže shodnout na činnosti, která oba baví, zvolí si oddělené koníčky ve stejné místnosti nebo na stejném gauči.

Společné vaření gurmánského jídla

Společná příprava speciálního jídla je oblíbeným způsobem, jak posílit vzájemné pouto. Tato společná aktivita ve vztahu oběma partnerům umožní sdílet nápady, vtipy a potěšit chuťové pohárky.

Prvním krokem je oprášení knih s recepty (nebo si nají na internetu tip na recept na oblíbený pokrm) a strávit večer přípravou jídla pro dva v restaurační kvalitě. Oba získají jistotu v kuchyni a navzájem na sebe udělají dojem svými nově nabytými kulinářskými dovednostmi.

Výsledkem je, že do svého manželství nebo vztahu pár vnese zábavu a vzrušení. Aby partneři zažehli kouzlo, vyhrnou si rukávy, vyberou svůj oblíbený recept a pustí se do vaření ve společnosti svého partnera.

Společný relax

Aktivita a koníčky mohou být zábavné, ale někdy se možná budou partneři chtít věnovat něčemu klidnějšímu nebo nenáročnému. Může to být skvělá příležitost, jak se zbavit stresu a odpočinout si a zároveň si užít společnost toho druhého.

SPOLEČNÉ ČTENÍ KNIIHY: Partneři se mohou schoulit na gauči nebo v posteli a přečíst si společně knihu. Lze si číst nahlas nebo si společně číst potichu. Je to takové založení vlastního soukromého knižního klubu pro dva. Lze doplnit diskuzí o knihách, které se četly, u kávy nebo oblíbeného jídla.

POSLOUCHÁNÍ PODCASTU NEBO AUDIOKNIHY: Další klidnou společnou aktivitou, co dělat doma, je uvelebení se na gauči a puštění si společně podcast nebo audioknihu. Na výběr je něco vtipného, co páru dodá trochu nálady a smíchu, nebo něco motivačního, co posílí jako jednotlivce i jako pár.

SLEDOVÁNÍ TELEVIZE A FILMŮ: Společné sledování televize a filmů je jednou z nejjednodušších činností, co dělat doma po dlouhém pracovním dni. Ale je třeba se ujistit, že u toho sedí jen sami dva a drží se za ruce. Žádné přístroje. Žádné aktualizace stavu nebo příspěvky na Instagramu. Je to skvělá příležitost přitulit se k sobě a sblížit se.

Soustředění se na vztah

Skvělým způsobem, jak zlepšit pouto, může být také společné podnikání věcí, které jsou zaměřené na vztah. Několik nápadů a společných aktivit, co dšlat s přítelem, které by mohly posílit pouto mezi partnery:

PROCHÁZA ULIČKOU VZPOMÍNEK: Krásnou zábavnou hrou pro páry je zhodnocení společného života. Nejjednodušší je projít si galerii fotoaparátu chytrého telefonu, fotografie na Facebooku nebo snímky na Instagramu a podívat se na první společné fotografie. Je to krásná připomínka všech věcí, které pár spolu v průběhu let dělal, a míst, které spolu navštívil.

OBNOVENÍ SVÝCH SLIBŮ: Partneři se také mohou odvážit k obnovení svých sliby před přáteli a rodinou nebo si uspořádat soukromý obřad ve svém obývacím pokoji. Obnovení slibů je skvělou připomínkou vzájemného pouta.

NÁVŠTĚVA RODNÉHO MĚSTA PARTNERA: Pár se může vydat se do rodného města jednoho partnera a dozví se více o jeho dětství. I když má jeden pocit, že už o svém partnerovi ví všechno, setkání s ním v jeho rodném městě pomůže navázat hlubší vztah. Nemusí se také bát vyměnit si trapné historky z dětství nebo významné rodinné vzpomínky během společného prozkoumávání starých míst.

Společné objevování vzpomínek, obnovování závazků a návštěva míst, která jsou pro partnera výjimečná a formující, jsou jen některé způsoby, co dělat s přítelem a jak trávit společný čas a zároveň posílit vztah.

Další zábavné hry pro páry a společné aktivity

SOUTĚŽ V MALOVÁNÍ: Partneři vezmou výtvarné potřeby, které mají po ruce – fixy, pastelky, vodové barvy nebo třeba náhodně vybraná pera ze šuplíku – a vyzvou se navzájem, aby nakreslili stejné zátiší. Mohou si zkuste na kuchyňský stůl připravit obraz s ovocem nebo jakýmikoli předměty. Jako další výzvu lze zkusit nakreslit portrét toho druhého.

ÚKLID ŠATNÍCH SKŘÍNÍ: Pár si z toho může udělat zábavu a zakomponovat do toho módní přehlídku, aby si navzájem pomohli rozhodnout, co si ponechat a co vyhodit. Poté se pár může společně pustit do malého online nakupování, aby zaplnili nově vzniklé prázdné místo ve skříni.

KEMPOVÁNÍ: Je jednoduché jen si připravit stan a spacáky, opéct si na kamnech marshmallow a předstírat, že se táboří na zahradě nebo v obýváku. Partneři se budou opět cítit jako děti a spánek ve vlastní posteli ocení víc, než si kdy dokázali představit.

SUPER TĚŽKÝ HLAVOLAM: Společná práce na takovém úkolu může trvat i několik týdnů, což oběma dodá pocit společného cíle. Když partneři budou sedět vedle sebe, budou spolu organicky mluvit a navazovat kontakty, které by jen tak u televize nezískali.

Závěrem k zábavným hrám pro partnery

Každý den je oslavou vztahu. Pár by měl společné okamžiky oslavovat. Každý by si měl označit v kalendáři datum prvního rande, zasnoubení a samozřejmě svatby. Nesmí se ale zapomínat oslavit i další životní okamžiky. Pokud partner dostane povýšení, hodí se uvařit na oslavu speciální jídlo. Pokud má partner za sebou úspěšné složení zkoušky, společný večer a zábavné hry pro páry jsou také na místě.

Tyto běžné životní okamžiky jsou často zametány pod koberec, ale oslavovat je, když se stanou, je další způsob, jak oslavit vztah, partnera, rodinu a společný život.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang