Jak se obléci pro práci na zahradě? Vybírejte podle materiálu i účelu

Čekají vás práce na zahrádce? Pryč jsou časy, kdy se na zahradu nosilo vyřazené triko a tepláky. Do pracovního odívání dnes mluví i móda. Poradíme vám, jak se obléct a vybavit, abyste se vyhnuli překvapení v podobě nečekaného deště i úrazu.

Vhodný oděv na zahradu dnes nejen plní svůj účel, ale můžete v něm i dobře vypadat. Správná výbava vás navíc ochrání před různými poraněními. Na co při výběru myslet?

TIP: Pokud si budete chtít na své zahrádce také odpočinout, pořiďte si zahradní lehátko polohovací.

Pracovní oděvy na zahradu? Slušivé, užitečné – i dětské

Na běžné zahradní práce (péče o půdu a rostliny) se skvěle hodí klasika v podobě pracovních kalhot, vesty i montérek s praktickými kapsami, do nichž schováte drobnosti. V případě proměnlivého počasí oceníte také lehčí nepromokavou bundu nebo multifunkční šátek, kterým zahřejete krk i tvář nebo jej použijete jako ochranu hlavy před sluníčkem.

V každém počasí se hodí funkční oděvy, které účinně odvádí pot. Můžete v nich pracovat klidně celé odpoledne a stále se budete cítit komfortně. Pro chladnější dny si pořiďte pohodlnou fleecovou mikinu nebo košili s vestou či zateplenou bundou.

Vášniví pěstitelé ocení zahradnické zástěry s kapsičkami, ať už podobné těm kuchyňským nebo ve formě pásu, který si uvážete kolem boků. A chtějí-li vám pomáhat i vaše děti, pořiďte jim dětské montérkové kalhoty s laclem, v nichž se budou cítit dospěle.

Pozor na některé úkony

Možná na zahrádce také kutíte nebo pracujete například se sekačkou a jinými nástroji. Při těchto činnostech se chraňte důsledněji. Při práci se strunovou sekačkou noste vždy dlouhé kalhoty a uzavřenou obuv. Tak předejdete poranění, například při zavadění struny o kámen. Zrak si chraňte kvalitními brýlemi nebo štítem.

Pracovní rukavice volte podle druhu činnosti. Pro práci s hlínou potřebujete takové, s nimiž máte dostatečný cit v rukou. Pracujete-li se zahradnickými nůžkami a dalšími nástroji, volte pevnější rukavice, které ochrání vaše prsty.

Nezapomeňte ani na pevnou obuv s protiskluzovou podrážkou nebo rovnou holínky, s nimiž vás vlhká půda nepřekvapí. Pro kutilské aktivity volte vyztuženou špici.

Nejen pohodlné, ale i bezpečné oděvy jsou základem práce na zahradě. Tak nechte staré hadry doma a investujte do kvalitního a bezpečného oblečení.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang