Shibari – svazování pro milostné hrátky

shibari-provaz

Šibari je japonský výraz pro sloveso „svazování“. Japonské svazování se vyznačuje především používáním přírodních materiálů při výrobě provazů. 

Každý shibari provaz má však specifické vlastnosti, a proto je důležité vybírat podle toho, co plánujete ve vázání dělat. Základní uzel, tzv. single column tie, vám pomůže se Shibari začít. Několik videí najdete na youtube nebo instagramu, ale osobně doporučuji vyhledat zdroje ze škol shibari. Tam si můžete být jisti, že video a ukázka v něm jsou skutečně správné.

Stačí znát jen jeden uzel a zábava v posteli může dostat zcela nový rozměr. Dobývání partnera svázáním rukou nebo nohou zvlášť probouzí nové vášně. Pokud nemáte možnost přivázat si nohy k posteli, zkuste si svázat kotník a stehno k sobě (futomomo).

shibari-provaz-hratky

Hodí se nejen přímo na sex, ale také na okraje s různými materiály na kůži, jako je peří nebo bičíky. S důtkami a bičíky nemusíte hned přecházet na tvrdé techniky. Zkuste jimi přejíždět po těle partnera. Pro umocnění zážitku doporučuji pásku přes oči. Tyto nové techniky mohou vašeho partnera vzrušit tak, že už nikdy nebude mít potíže s erekcí.

Pokud však chcete do světa shibari proniknout hlouběji, rozhodně byste měli vyhledat profesionální přístup v podobě workshopu nebo soukromé lekce. V České republice působí několik lektorů a v Brně, Ostravě nebo Praze se pravidelně konají veřejné semináře.

Zde vás naučí nejen správně vázat uzly, ale také všechny nezbytné bezpečnostní zásady.

Proto si s sebou vezměte lana a bezpečnostní nůžky!

Nevíte, jaké lano vybrat? Můžete se inspirovat bondážními sadami. Nejpoužívanější materiál provazu pro shibari je z juty – je vhodný jak na zavěšování, tak na komplikované uzly. Další používané materiály již nemají tak širokou škálu použití. Jde o konopná, bavlněná lana, syntetická lana nebo kokosové vlákno.

TIP: Pro okořenění milostného života může pár zvolit také hry pro partnery. Tyto hry pomáhají ke sblížení partnerů a k lepšímu poznání druhého.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang