Barvení vlasů v těhotenství

Mnohé z nás netuší, zda si v těhotenství mohou barvit vlasy, či nikoliv. Zda barvení vlasů v těhotenství může jakkoliv poškodit plod. Z tohoto důvodu je kolem barvení vlasů velmi mnoho otazníků. Ženy si tak nejsou jisté, jestli si vlasy obarvit mohou.

Barvení vlasů ano, či ne

I když barvy na vlasy obsahují spousty chemikálií, i tak barvení vlasů plodu nevadí a neublíží mu. Barva se nanáší pouze na povrch hlavy, proto není třeba se znepokojovat a vyčítat si fakt, že jste si v těhotenství vlasy obarvila. Vždyť i na svou pleť nanášíte krémy, které mají určité chemické složení a sobě, ani plodu neubližujete.

Co by vám mohlo ublížit, je zápach z barvy, jež si chystáte aplikovat na vlasy. Ten u vás může vyvolat nevolnost. Pravdou však je, že barvy na vlasy mohou v těhotenství účinkovat jinak, než mimo těhotenství. Obarvení může být buď intenzivnější, nebo naopak méně intenzivní.

Pokud však máte strach z případných následků na plod, poproste vašeho kadeřníka, aby zvolil šetrnější metodu barvení. V případě, že používáte melír, však šetrnější metodu najdete.

Stejně tak je neškodný i brazilský keratin, nechemický přípravek s keratinem určený k regeneraci a tvarování vlasů. Bez něj se však vlasy ženy obejdou spíše, než bez barvy. Je totiž velmi mnoho žen, které si vlasy barví. Jen málo žen se chlubí svou přírodní barvou vlasů.

Co je mnohem horší, než samotné barvení vlasů je solárium a sluneční paprsky jako takové. To jsou věci, kterým byste se jako těhotná měla rozhodně vyhýbat. Zkuste se v těhotenství obejít bez opalování.

Barvení vlasů škodlivé není, vždyť se rozhlédněte kolem sebe, kolik těhotných žen má své vlasy obarvené, nebo promelírované.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang