Na co nezapomenout v péči o barvené vlasy?

Odcházíte od kadeřníka s novou svěží barvou na vlasech a přejete si, aby vaše vlasy zůstaly lesklé a udržely si svou novou barvu co nejdéle? Návštěvou kadeřníka to jen začíná, jak pečovat o barvené vlasy, aby vydržely zdravé a krásné? Víme jak na to!

Barvené vlasy vyžadují speciální péči. Proč? Ať už si barvíte vlasy doma nebo se svěříte do rukou odborníka, barva či odbarvování vždy poruší strukturu vlasu. Následkem toho se vlasy stávají poréznějšími, mají sklony k dehydrataci a tím pádem ke ztrátě lesku. Zvýšená poréznost také způsobuje rychlejší vymývání barvy a blednutí. Vaše pozornost by se tedy měla zaměřit zejména na dostatečnou hydrataci vlasů.

UV záření – nepřítel barvených vlasů

Přijeli jste z dovolené u moře a máte pocit, že vám na ní vlasy rychle vybledly? Můžete mít pravdu. Svůj podíl na tom má UV záření ze sluníčka a také voda. UV záření je známé tím, že rozkládá molekuly barviva, proto se vaše barva ztrácí rychleji. Neměli byste proto zapomínat na UV ochranu, a to obzvláště v létě. Sluníčko má vliv i na nebarvené vlasy, protože v tomto případě rozkládá melaninové částice a vlasy světlají, proto byste i u nich měli dbát na kvalitní UV ochranu.

Koupání? Ano, ale s čepicí!

Největší podíl na blednutí barvených vlasů má bezesporu voda, včetně potu, který je k vlasům agresivní. Voda dokáže zvětšit objem vlasu až o 30% a kvůli zvětšenému prostoru ve vlasu tak dochází k vyplavení barevných molekul.

Obzvláště pozor si dejte na chlor, který obsahuje voda v bazénech, a také na mořskou slanou vodu. Svůj podíl hraje také tvrdost vody ve vaší domácnosti. Zvažte proto nákup koupací čepice nebo si alespoň při plavání svažte vlasy do culíku.

Nepodceňte vlasové produkty, správná péče je klíčová

Pro zdravé vlasy a udržení barvy je velmi důležitá vhodná péče, pouhý šampon nestačí. Jak jsme již v úvodu zmínili, obzvláště barvené vlasy vyžadují zvýšenou hydrataci. Ve vaší vlasové rutině by proto kromě šamponu neměl chybět ani kvalitní hydratační kondicionér na vlasy či maska. Kondicionér naneste na mokré vlasy po každém použití šamponu po celé délce vlasů asi 2-3 centimetry od kořínků. Vlasy opatrně můžete pročesat prsty a kondicionér nechte pár minut působit, poté opláchněte. 

Správné pečující kondicionéry, jako je například kondicionér Olaplex 5, dodají vašim vlasům lesk, pomohou udržet barvu a vaše vlasy budou vypadat stále jako po čerstvé návštěvě kadeřníka. 

Ve složení produktů určených na barvené vlasy hledejte například výtažek z řasy Corallina officinalis, která má za úkol chránit pestré barvy korálů před slanou mořskou vodou a slunečním UV zářením. Tato složka ochrání i vaše vlasy a poskytne jim potřebnou hydrataci. Dalším významným pomocníkem může být i šťáva z lotosového květu. Tato aktivní látka je totiž bohatým zdrojem antioxidantů a fytosterolů, které účinně zaplní poškozená místa vlasů.

Stejně tak jako naše pleť, i vlasy potřebují kromě výživy i ochranu před vnějšími vlivy, zejména před nečistotami a horkým vzduchem. Proto nikdy nezapomínejte používat vhodnou termoochranu před každou úpravou vlasů horkým vzduchem jako je fénování a žehlení, a to nejen z důvodu možného poškození vlasů, ale také kvůli zachování barvy.

Nebojte se oslovit odborníka

Tápete ve velkém množství vlasových produktů pro vaše barvené vlasy a nevíte, který vybrat? Oslovte svého kadeřníka, který vám doporučí vhodné produkty přímo pro váš typ vlasů nebo se obraťte na profesionály z BeautyOnline, kteří vám rádi pomohou s výběrem produktů na míru.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang