Těhotenský test – kdy použít?

Začali jste s partnerem pracovat na miminku a proto byste rádi co nejdříve věděli, jestli vám to vyšlo. Samozřejmě, že určitě máte doma těhotenský test, který jste připravena v případě nutnosti ihned použít. Těhotenský test je ve většině případů přesný a objeví-li se na něm dvě čárky, tak se skutečně jedná o těhotenství.

Kdy těhotenský test použít?

Můžete ihned a to v den, kdy jste měla dostat menstruaci a ta se nedostavila. Test si udělejte nejlépe z ranní moči, protože právě tehdy je test nejpřesnější. I když se na testu uvádí, že si jej můžete udělat kdykoliv během dne, ráno vám výsledek prozradí test nejlépe.

Máte na testu jen jednu čárku a druhou jen opravdu lehce zbarvenou? Pak se jedná o počátek těhotenství, ale ještě nic do světa nehlaste, počkejte si na verdikt od doktora. Ten vám řekne s přesností, jedná-li se opravdu o těhotenství, po kterém tolik toužíte.

Pokud vám těhotenský test neukázal fakt, že jste těhotná a menstruace se přesto nedostavuje, tak si test zopakujte. Možná bylo příliš brzy na to, aby těhotenství test zaregistroval. Pokud se vám zbarví obě čárky po opakování testu, pak jste byla při první testování ještě velmi brzy těhotná, kdy test tento fakt ještě nebyl schopen rozpoznat.

Raději ráno

V prvních dnech, kdy si nejste jistá, zda-li oplodnění vyšlo, se rozhodně testujte ráno. Hodláte-li zjistit jak je to s vaším těhotenstvím o něco později, to znamená týden až 14 dní po vynechání menstruace, pak si test klidně udělejte i během dne.

Není pravda, že čím je test dražší, tím je přesnější. Velmi přesné dokáží být i testy, za které dáte opravdu jen pár korun. Proto není třeba zbytečně vyhazovat velké sumy za to, abyste si pořídili dobrý těhotenský test. Pokud si test nechcete kupovat, může vám jej udělat váš gynekolog a to zcela zdarma, stačí, když sebou přinesete ranní moč.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang