Menstruace v těhotenství

Pokud žena otěhotní, menstruace nepřichází. Je to první známka toho, že je žena těhotná. Pokud nepřijde menstruace, pak je načase, aby si žena udělala těhotenský test, který jí prozradí, zda-li se jí podařilo otěhotnět, či nikoliv.

Zpožděná menstruace bývá jedním z prvních znaků těhotenství, které ženy obvykle očekávají. Avšak to, co může být na první pohled menstruací, může ve skutečnosti být něčím jiným. Tento článek se bude zabývat tím, co způsobuje zmatek mezi menstruací a krvácením během těhotenství, kdy je třeba volat lékaře a jak se starat o své zdraví a zdraví budoucího dítěte.

Menstruace v těhotenství neexistuje

Žena však může krvácet. Buďto jen špiní, v tomto případě je krev tmavá a krvácení je slabé, nebo je krev jasná a krvácení je silné. Pokud jde jen o špinění, nemusí se žena tímto faktem vůbec znepokojovat, protože to se v těhotenství může skutečně dít.

Ovšem dochází-li k silnému krvácení a krev je jasně červená, pak není něco v pořádku a mělo by ihned dojít k přepravě do nemocnice. Zjistí-li žena, že začala silně krvácet, měla by si lehnout a zavolat sanitku, nebo si zajistit jiný rychlý převoz, protože se nejspíše děje něco, co by se dít nemělo. V žádném případě se nejedná o menstruaci.

V nemocnici se pak samozřejmě dozví více informací, proč tomu tak je, co se u ženy děje a co bude následovat. Pro jistotu je však doporučováno vyhledat lékaře i tehdy, když jen špiní. Je to určitě lepší pro klid duše. Ke špinění v těhotenství dochází u velkého množství těhotných žen.

Ultrazvukové vyšetření napoví, co se v těle děje. Lékař nejspíše doporučí klidový režim, což je dobré v každém případě. Krvácení a špinění se projevuje ve většině případů v začátcích těhotenství. Spíše se stává, že skutečně o nic závažného nejde, avšak ženu to samozřejmě vyděsí a tak se začne obávat toho, co se to vlastně děje.

Může se stát, že pokud žena špiní, nechají si ji na pozorování v nemocnici. Tohoto se však není třeba děsit a brát to jako plus, protože jistě je lepší býti pod lékařských dohledem, než cokoliv zanedbat. Pozorování trvá většinou týden, poté dochází k propuštění pacientky do domácí péče, pokud je vše v pořádku.

Krvácení během těhotenství

Krvácení během těhotenství může mít různé příčiny. Některá z krvácení mohou být bezproblémová, nicméně jiná mohou signalizovat vážné problémy. Některé z hlavních příčin krvácení během těhotenství:

  1. Implantační krvácení: Jedná se o mírné krvácení, které může nastat asi 6 – 12 dnů po oplodnění vajíčka. Toto krvácení obvykle trvá krátkou dobu a může být zaměněno za menstruaci.
  2. Hrozba potratu: Krvácení během těhotenství může signalizovat hrozbu potratu. Pokud žena zažívá silné bolesti břicha a krvácení, měla by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
  3. Ektopické těhotenství: V tomto případě se vajíčko implantuje mimo dělohu, což je vážný zdravotní problém, který vyžaduje rychlou lékařskou intervenci. Krvácení může být jedním z příznaků ektopického těhotenství.
  4. Placenta previa: Toto je stav, kdy placenta se nachází v blízkosti nebo zakrývá děložní čípek. Krvácení může být jedním z příznaků placenta previa a vyžaduje pečlivé sledování lékařem.

Je důležité vědět, kdy je třeba kontaktovat lékaře, pokud dojde k jakémukoli krvácení během těhotenství. Následující situace vyžadují rychlou konzultaci s lékařem:

  1. Silné krvácení, které trvá déle než jeden den.
  2. Krvácení doprovázené silnými bolestmi břicha.
  3. Jakékoliv krvácení v prvním trimestru těhotenství.
  4. Jakékoliv krvácení v druhém nebo třetím trimestru těhotenství.

Krvácení během těhotenství není normální a může signalizovat závažné problémy. Je důležité, aby těhotná žena byla pozorná k jakémukoli krvácení a okamžitě konzultovala nově vzniklou situaci s lékařem, aby byla vyšetřena a zajistila bezpečnost svého těhotenství a zdraví svého dítěte.

Rychlá reakce a pečlivé sledování jsou klíčové pro zajištění zdravého průběhu těhotenství.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang