Menstruace v těhotenství

Pokud žena otěhotní, menstruace nepřichází. Je to první známka toho, že je žena těhotná. Pokud nepřijde menstruace, pak je na čase, aby si žena udělala těhotenský test, který jí prozradí, zda-li se jí podařilo otěhotnět, či nikoliv.

Menstruace v těhotenství neexistuje

Žena však může krvácet. Buďto jen špiní, v tomto případě je krev tmavá a krvácení je slabé, nebo je krev jasná a krvácení je silné. Pokud jde jen o špinění, nemusí se žena tímto faktem vůbec znepokojovat, protože to se v těhotenství může skutečně dít.

Ovšem dochází-li k silnému krvácení a krev je jasně červená, pak není něco v pořádku a mělo by ihned dojít k přepravě do nemocnice. Zjistíte-li, že jste začala silně krvácet, lehněte si a zavolejte sanitku, nebo si zajistěte jiný rychlý převoz, protože se nejspíše děje něco, co by se dít nemělo. V žádném případě se nejedná o menstruaci.

V nemocnici se pak samozřejmě dozvíte více informací proč tomu tak je, co se u vás děje a co bude následovat. Pro jistotu však vyhledejte lékaře i tehdy, když jen špiníte. Je to určitě lepší pro klid duše. Můžu vás však ubezpečit, že ke špinění v těhotenství dochází u velkého množství těhotných žen.

Ultrazvukové vyšetření vám napoví, co se ve vašem těle děje. Lékař vám nejspíše doporučí klidový režim, což je dobré v každém případě. Krvácení a špinění se projevuje ve většině případů v začátcích těhotenství. Spíše se stává, že skutečně o nic závažného nejde, ale ženu to samozřejmě vyděsí a tak se začne obávat toho, co se to vlastně děje.

Může se stát, že pokud špiníte, nechají si vás na pozorování v nemocnici. Tohoto se však neděste a berte to jako plus, protože jistě je lepší býti pod lékařských dohledem, než cokoliv zanedbat. Pozorování trvá většinou týden, poté dochází k propuštění pacientky do domácí péče, pokud je vše v pořádku.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang