Sex v těhotenství

Pokud je žena zdravá a je jí to příjemné, pak se nemusí sexu v těhotenství vůbec bránit. Může však nastat situace, kdy by se sexu v těhotenství měla vyhýbat a to v případě, že se jedná o těhotenství rizikové, když žena krvácí a když se necítí dobře.

Ženy v těhotenství mají ve většině případů mnohem více chuti k sexu, než tomu bylo v době, kdy těhotné nebyli a způsobují to právě hormony. Milovat se můžete tak dlouho a často, jak budete chtít. Zvolte si však pro vás pohodlnou polohu, která vám bude v těhotenství vyhovovat.

Sex v těhotenství nemůže způsobit potrat a mnoho z nás také žije v domnění, že partnerův penis může dítěti ublížit. Není tomu tak. Dítě je v děloze velmi dobře chráněno a ke kontaktu s penisem tak nikdy nemůže dojít.

Přenášíte? Zkuste sex.

Sex v době, kdy máme každým dnem rodit, může způsobit to, že se porod vyvolá. Často se tak doporučuje maminkám, které přenášejí, aby si doma užili sexu, protože díky němu mohou porod vyvolat. Pokud maminka čeká vícerčata, sex se v těhotenství nedoporučuje.

Jsou-li v těhotenství problémy, kdy vám váš gynekolog sex nedoporučí, pak jej určitě poslechněte, protože doktor ví velmi dobře, proč tak činí. Určitě to není z toho důvodu, že by vám nepřál potěšení, ale je to samozřejmě z toho důvodu, že by se tak mohlo cokoliv stát.

Po porodu je pak zcela jasné, že se sexu musíte nějaký čas vyhýbat. K tomu, aby se žena vyčistila a tělo se dalo dohromady je třeba 6-ti týdenního půstu. I tak ale po porodu můžete zažít bolesti a proto je třeba k sexu přistupovat opatrněji a věnovat více času předehře.

Sex po porodu je někdy totožný se sexem, který jste zažila poprvé v životě. Jsou ženy, které se na tento moment velice těší a jsou ženy, které se jej obávají z důvodů, že mohou cítit bolest a nepříjemné pocity.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang