Jak vybrat šipky – kvalitní pro začátečníky i mistry

Nejen v mužském pokolení všech věkových kategorií, ale i v pokolení něžném, získává hra „šipky“ stále větší oblibu. Začít může opravdu každý, kdo má trochu chuť. Začít se totiž dá úplně kdekoliv – tedy i u vás v obýváku – s minimální výbavou – stačí vám terč a šipky.

Když začínáte přemýšlet o vhodném sportu, zařaďte hru šipky do výběru. Není obtížná – zvládne ji opravdu každý, není náročná na vybavení a trénovat a pořádat turnaje můžete u vás doma. Tím pádem je ideální pro ty, kteří jsou časově vytížení – nemusíte nikam docházet, ani dojíždět. Začít můžete tím, že si koupíte terč – nejlépe elektronický a k němu šipky. Nejvhodnější pro začátečníky jsou šipky značky Winmau, s více než 70 lety zkušeností a perfektními produkty, které vyhledávají i profesionálové.

Když se rozhodnete koupit elektronický terč na šipky, kupujte k němu vždy jen šipky se soft hrotem, tedy s plastovým, po zlomení hrotu šipky nemusíte zoufat, stačí koupit pouze náhradní hroty. Hroty jsou opatřeny závitem, na který navazuje tělo šipky. Nejenže jsou softové šipky mnohem levnější, ale zároveň bezpečnější než ty druhé – steelové. Steelové šipky jsou, jak prozrazuje název, z ostré oceli a jsou napevno zapuštěné v těle šipky.

Šipka se tedy skládá z hrotu, těla, násadky a letky. Všechny součásti jsou důležité. Pokud u šipek vydržíte a budete se chtít zprofesionalizovat, naučíte se, k čemu a proč je možné vybírat z mnoha variant šipek. Nemusíte hrát pouze jedinou hru, existují různé obměny jako třeba 501, 301 nebo 701. Tato čísla označují počet bodů na začátku legu. („Leg“ je jedna hra na předem stanovený počet kol.

V každém kole má hráč k dispozici max. 3 šipky). Hráči se z této hodnoty odečítají hozené hodnoty čísel a vítězí ten, kdo skóre vynuluje, tedy nesmí hodit více. Hru, kterou si můžete zahrát s přáteli při zábavném večírku je „low score“. Vítězem se stává ten, kdo má na konci hry nejméně bodů. A věřte, že budete trefovat samá vysoká čísla!:-)

Pokud se rozhodnete ke koupi terče, a terč se šipkami koupíte, věřte, že nebudete litovat investovaných peněz! Navíc si cenu terčů můžete porovnat na srovname.cz

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang