Krvácení v těhotenství

Ke krvácení v těhotenství skutečně může docházet a nemělo by vás znepokojovat, pokud jde o slabé krvácení, mající spíše nahnědlou barvu. Pokud k tomuto dojde, je samozřejmě lepší zajít si k doktorovi pro radu, abyste měli jistotu toho, že je vše v pořádku. Doktor plod zkontroluje ultrazvukem a zjistí tak, co se děje a co krvácení způsobuje.

Co bývá nejčastější příčinou krvácení v těhotenství?

Je to tlak v děloze. V těhotenství se děloha zvětšuje a při tomto procesu dochází k popraskání žilek, což způsobuje krvácení. Děje se tak především u štíhlejších žen. Krvácení mohou doprovázet i křeče, které jsou velmi podobné kontrakcím. Je to způsobeno tím, že děloha pracuje a vytváří prostor pro plod, který v sobě nosíte.

U někoho může být krvácení v těhotenství v počátku, někoho může krvácení provázet celé těhotenství. Pokud se jedná o takto mírné krvácení, tedy spíše špinění, tak se není třeba ničeho obávat.

Krvácení v těhotenství ale může značit problém!

Pokud je vaše krvácení ale silné, pak určitě okamžitě vyrazte do nemocnice. V nemocnici si nechte vše vysvětlit a rozhodně se nenechte odbýt. Chtějte vědět proč krvácíte, co se děje, co se dá dělat a co to pro vás a pro plod znamená. Vždy trvejte na tom, aby vám vše bylo řádně vysvětleno.

Jste ve stavu, kdy je potřeba být v klidu a ne se stresovat. Silné krvácení samozřejmě může znamenat to nejhorší, což je potrat. Proto jednejte rychle a na nic nečekejte, pokud zjistíte, že krvácíte. Ještě není nic ztraceno.

Sdělte lékaři, vše potřebné. Oznamte v jakém jste týdnu těhotenství, kdy krvácení začalo, je-li krvácení spojeno i s bolestmi břicha, popřípadě o jaké bolesti břicha přímo jde. Také oznamte datum vaší poslední menstruace. Pokud se chystáte do nemocnice, dobře zvažte do které pojedete. Ještě před otěhotněním si zjistěte, která nemocnice je pro těhotné matky dobrá a které se raději vyhnout.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang