Magnesium v těhotenství

Žena, která otěhotní, může pociťovat především v prvních měsících těhotenství křeče v podbřišku. Ty mohou být provázené slabším krvácením nebo tvrdnutím břicha. Někdy se může jednat o závažný problém a je třeba ihned vyhledat lékaře. Nebo nemusí jít o nic vážného, což se řeší užíváním magnesia. Magnesium v těhotenství vám doporučí lékař.

Důvody užívání magnesia v těhotenství

V těhotenství je potřeba zvýšit příjem hořčíku, čili magnesia. Nedostatek hořčíku zvyšuje riziko předčasného porodu, v nejhorším případě může způsobit i potrat. Pokud dochází u těhotné ženy k výše zmiňovaným faktorům, jakým je bolest v podbřišku, tvrdnutí břicha a krvácení, má podávání magnesia velmi pozitivní účinky. V těchto případech vám magnezium doporučí a předepíše lékař.

Magnesium také podporuje vývoj plodu, působí proti vrozeným vadám miminka. Proto je v těhotenství jeho přísun nezbytný.

Doporučená dávka magnesia

Denní dávku hořčíku doporučí lékař. Nízká hladina hořčíku u matky, může způsobit kazivost zubů, lámání nehtů, padání vlasů a také poruchu metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. Škodit však může i jeho nadbytek. Proto je třeba dbát rady vašeho lékaře a těmi se pečlivě řídit.

Nadbytek hořčíku může způsobit ospalost, únavu, někdy dokonce i poruchu srdečního rytmu. Nepředpokládá se, že byste se hořčíkem mohla předávkovat z potravy. Předávkování hrozí většinou tabletami, nebo hořčíkem v nápoji. Nápoj magnesium může také vyvolat průjem.

Doporučená denní dávka je zhruba 350 – 370 mg. V potravinách je hořčík obsažen v hovězích játrech, fazolích a kukuřici. Magnesium pomáhá aktivovat v těle více jak 300 enzymů, pomáhá ke správné činnosti hormonů v organismu. Dobře působí také na psychiku ženy.

Hořčík je v těhotenství velmi důležitý a rozhodně by jej měla užívat každá těhotná žena.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang