Káva v těhotenství

Velká spousta z nás si nedovede představit život bez kávy. Již při ranním probuzení si připravíme šálek lahodné kávy, která nás postaví na nohy. V těhotenství je třeba se kávě vyhýbat. Kofein není v žádném případě vhodný pro těhotné ženy.

Kofein v těhotenství

Pokud si den bez kávy nedovedete představit, pak si kávu dopřejte, ale pouze jednu denně. Vhodnější je káva rozpustná, rozhodně se nedoporučuje turecká káva. Jeden šálek denně je opravdu maximum, pokud to však zvládnete i bez něj, tím pro vás lépe.

Kofein výrazně snižuje přívod kyslíku a také živin k plodu. Děti matek, jež v těhotenství pily kávu, se rodí s nižší porodní váhou. Plod i matka navíc mohou trpět chudokrevností. V případě, že kávu pije kojící matka, pak miminku hrozí, že nebude dobře spát nebo bude neklidné.

Čím kávu nahradit?

Káva jako taková se dá v těhotenství nahradit bezkofeinovou kávou. Maminky si ve většině případů kupují Caro kafe, nebo bezkofeinovou mletou kávu. Existuje také bezkofeinová káva v kapslích. I zde ale platí, že byste kávy neměla denně vypít mnoho. Dva až tři šálky vám budou bohatě stačit.

Kávu lze například nahradit horkou čokoládou, nebo kakaem. Je dokonce možné, že v těhotenství na kávu nebudete mít ani chuť. Někdy si tělo automaticky řekne o to, co chce a naopak odmítne to, co by mu mohlo škodit. Je spousta matek, které kouří a v těhotenství jim nechutná ani jejich oblíbená cigareta.

Vyzkoušet můžete dokonce kávu obilnou, která je pro těhotné ženy stoprocentně bezpečná. Tu seženete například v prodejnách se zdravou výživou nebo na internetu. Obilné kávy se vyrábějí z praženého obilí. V kombinaci se sojovým mlékem jde o kávu naprosto bezpečnou.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang