Jak se zbavit strií?

Strie vznikají při rychlém natažení kůže, přičemž se jedná v podstatě o jizvy. V okamžiku, kdy nastane náhlá změna pokožky, kolagen a elastin prasknou, a proto se mohou objevit strie. Nicméně někdo je na tvorbu strií náchylnější. Podle všeho svou roli hraje kolísající hladina hormonů.

Strie vznikají hlavně v období puberty, kdy dochází ke skokovým růstům, dále pak během těhotenství či při rychlém hubnutí, respektive přibírání. Stejně tak jsou strie časté při rychlém růstu svalů. V prvopočátcích jsou červené, fialové, růžové, červenohnědé i tmavě hnědé, což záleží na barvě a pigmentaci vaší pokožky. V některých případech mohou být mírně vystoupnout a svědit. Postupem času strie vyblednou a jizvy se zanoří pod kůži, nicméně stále jsou viditelné.

TIP: V těhotenství je pro hydrataci pokožky důležitý dostatečný přísun tekutin. Jaké jsou ty nejlepší čaje pro těhotné?

Co se používá na strie?

Existují různé přípravky, jako jsou krémy, mléka a gely. Oblíbený je třeba olej na strie, ovšem je nezbytné vybírat pečlivě, protože ne všechny produkty jsou účinné.

Přípravek používejte na strie hned, jakmile se objeví. Pečlivě ho do strií vmasírujte. Používejte olej, jako je třeba Bi-Oil, každý den po dobu několika týdnů. Výsledky se totiž projeví až po několika týdnech, nikoliv ihned po aplikaci. Trpělivost je tedy na místě.

Pamatujte na to, že opalováním se strií nezbavíte, jak se mnohdy traduje. Po opalování jsou strie nápadnější, protože netmavnou, stále jsou světlé. Spíše se doporučuje samoopalovací přípravek na strie. Sice vás jizev nezbaví, alespoň nebudou tak viditelné.

Bi-Oil se používá i na obličej

Bi-Oil je všestranný olej, který pomáhá na jizvy, vrásčitou pokožku i strie. Vhodný je dokonce i pro nastávající maminky, které si chtějí natírat bříško proti nežádoucím striím. Pokožka je po nanesení oleje jemná a hebká, olej také hydratuje a vyhlazuje, ba dokonce sjednocuje tón pokožky. Používá se na celé tělo, tedy i na obličej.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang