Začátek roku je nejlepší doba na nákup nového nábytku

Nový rok v sobě kombinuje hned několik faktorů, které se hodí nejen na obměnu současného nábytku a nákup nového. Lidé si dávají předsevzetí – nový rok, nové já. Ruku v ruce se změnou se tak může nést obměna nábytku, díky kterému prohlídne celý dům či byt. Zároveň s novým rokem přichází povánoční výprodeje – prodejci potřebují udělat místo ve skladech na nové kolekce.

Pro nakupující to znamená výraznou slevu a úsporu peněz. Tento článek nabídne tipy na nákup nábytku do různých pokojů, na které lze získat výraznou výprodejovou slevu.

Pokud si někdo pro rok 2020 předsevzal změnu sebe sama, ať už zdokonalení současných dovednosti, získání nových, zhubnutí a vysněnou postavu či změnu návyků, obměna nábytku a modernizace obydlí je dobrý počáteční krok. Změna osoby je mnohem snazší, pokud se změní i prostředí.

Člověk, který se chce cítit doma dobře a v pohodlí, musí být spokojený se vzhledem svého domova – zde se bere v potaz nejen nábytek, ale i třeba osvětlení, vhodně umístěná okna nebo barva jednotlivých místností.

Barvy mají různé teploty, sytost a světlost. Barva pokoje určuje náladu člověka a pro různé typy místností se doporučují jiné barvy. Kdo chce mít dobrou náladu, měl by vědět, jak na malování bytu a jaké zvolit barvy.

Ale zatímco vymalování, obkládání nebo výměna podlahy jsou poměrně náročnou záležitostí vyžadující určité schopnosti, znalosti a čas, nákup nového nábytku dosáhne porovnatelného efektu za mnohem nižší náklady – ať už finanční nebo časové.

Nákup nábytku nebývá levnou záležitostí.

Na finančních nákladech za nábytek navíc lze výrazně ušetřit v povánoční sezóně. Mladé rodiny v novém domě nebo bytě si tak mohou naplnit svůj domov za zlomek ceny. Začátek roku je díky výprodejům nejlepší doba na investice do bydlení.

Ložnice

Krásná ložnice nesmí v obydlí chybět. Pokud člověk spí standardních 8 hodin denně, stráví v této místnosti třetinu svého času. Ačkoliv během této doby vzhled nevnímá, příjemná souhra barev a pěkný nábytek mohou ovlivnit dobu usínání a náladu při vstávání.

Matrace patří k nákupům, na kterých by se nemělo šetřit. Zásadně ovlivňují kvalitu spánku, která se odráží téměř ve všech aspektech života – ať už pracovního nebo soukromého. Kupovat novou matraci by měli lidé pravidelně každých par let, díky slevám je tak začátek roku rovněž vhodnou příležitostí.

Dnes je i možné nakoupit celou ložnicovou sestavu. Prodejce již předem sestaví ložnici a zákazník si pak jen vybere tu, která se mu líbí nejvíce. Takové ložnicové sestavy obsahují malé komody, velké komody, toaletní stolek se zrcadlem, šatník a samozřejmě dvoulůžkovou postel.

Díky ložnicové sestavě člověk ušetří čas. Stačí se jen rozhodnout pro sestavu, která se člověku líbí nejvíce.

U postele nesmí chybět noční stolky. Ty mohou být pouze jako malý stoleček na odkládání věcí, popřípadě na umístění lampičky. Jsou ale i noční stolky se šuplíky a úložnými prostory, které ze využít např. na skladování oblíbené literatury.

Obývací pokoj

Místnost, ve které lidé tráví velkou část svého času. Její příjemný vzhled je tak klíčový pro kvalitu volného času.

Hlavním bodem obývacího pokoje může být pohovka. Zde je možné relaxovat v nejrůznějších polohách – ať už s knihou, před televizí nebo herní konzolí.

Pohovka by měla být hlavně pohodlná – to určuje typ materiálů a odpružení. Vetší pohovky obsahují i úložné prostory a je možné je rozložit na lůžko.

K pohovce se hodí i křesla. Křeslo může být obyčejné, dnes je možné koupit i masážní křeslo nebo relaxační křeslo. Nemusí tak hrát roli jen pro sezení či jako dekoraci k pohovce, ale může jej člověk využívat k masáži.

Moderní a stylové jsou dnes i sedací vaky. Ocení je nejen děti a mladí, ale i dospělí a starší. Svou výplní se přizpůsobí každému, kdo na nich sedí, popřípadě leží.

Kuchyně

Pěkné a zároveň funkční provedení kuchyně ocení každý kuchař nebo kuchařka. Vaření může být skutečným zážitkem, pokud probíhá v moderní kuchyni.

V pěkné kuchyni se hned vaří lépe.

Do kuchyně také patří jídelní set. Zde je hned několik možností provedení podle počtu židlí – zatímco samotnému páru či jednotlivci stačí jídelní set 2+1, velké rodiny ocení spíše sety 4+1 nebo 6+1. Stoly také mohou být rohové nebo kruhové, zde rozhoduje prostor v kuchyni nebo subjektivní vnímání.

Stále častěji je také možné se setkat s barovými stolky. Barové židle svou výškou nejsou pro každého, mohou však udělat kuchyni o něco modernější.

Pracovna

Pokud někdo potřebuje doma vlastní pracovnu nebo studovnu, její zpracování se bude odrážet v produktivitě práce. Barvy by v pracovně měly být nerušivé pro maximální soustředění.

Hezky navržená pracovna může výrazně zvýšit soustředění při práci a tím zvýšit produktivitu práce.

Hlavním nábytkem v pracovně je stůl a židle. Kancelářská židle by měla být pohodlná i při delších sezeních a měla by zaručovat sezení vzpřímeně. Kancelářský stůl by měl odrážet požadavky pracovníka – ať už je to typ materiálu, úložné místo nebo barva.

Pro knihy nebo dokumenty se pak hodí regály do kanceláře. Ty se výrazně liší svým provedením – výškou, šířkou regálů či šuplíky a skříňkami.

Závěrem

Každý sám ví nejlépe, který nábytek ve svém domě potřebuje. Někdo má rád svůj příbytek vybavený, někdo jiný zase prostorný a vzdušný. Jeden člověk jej chce vybaven stylově a moderně, druhý zase třeba tradičně a funkčně. Hlavní je, aby se člověk cítil ve svém domově dobře.

Domov by měl být hlavně místem k relaxaci a regeneraci. Každý člověk toho může docílit různými způsoby. Pro někoho je soulad barev a vzhled nábytku klíčový, na někoho jiného to zase nepůsobí.

Pokud si někdo není jistý se vzhledem a výběrem jednotlivých kusů nábytku, je zde možnost si nakoupit již sestavené sety. Takový set obsahuje to hlavní pro danou místnost, navíc barevně a typově sladěné kusy – nakupujícímu pak např. stačí dokoupit jen menší věci. Každý prodejce je navíc ochoten popřípadě zákazníkovi poradit, pokud si není s nákupem jistý.

Vybrané e-shopy s nábytkem poskytují i dopravu zdarma nad určitou hodnotu. Zákazník tak nemusí autem jezdit do kamenného obchodu s nábytkem, stačí si pouze vybrat a objednat z pohodlí domova.

Povánoční výprodeje představují nejlepší dobu na nákup nábytku. Prodejci chtějí místo ve skladech, nakupující chtějí získat nábytek s výraznou slevou. Rok 2020 je díky tomu možné správně nastartovat skutečnou změnou svého prostředí.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang