Plavky z Číny – kde je sehnat, vyplatí se?

Čínské e-shopy jsou mezi mnoha zákazníky velmi oblíbené. Nejvíce lákají ty, kteří si přejí nakoupit mnoho parády a neutratit přitom velké peníze. Oblíbené internetové obchody jako AliExpress a Wish jsou schopné očarovat přímo bombastickými nabídkami, které jsou vylepšené akcemi a slevovými kódy. Zákazníci tak mají možnost na čínských obchodech nakoupit celý šatník od hlavy až dolů. Jak jsou na tom plavky z Číny? Vyplatí se?

Zdá se, že čínským e-shopům se v mnohém těžko konkuruje. V jejich reklamách se tkví krásné modely oblečení odpovídající současným trendům a v jejich nabídce lze najít oblečení pro všechny příležitosti a pro všechna roční období.

Ve spojení s nízkými cenami se jedná o nakupovatelský ráj. Tyto e-shopy také často nabízí extrémní slevy a některé z nich dokonce zboží zdarma s tím, že se platí jen doprava. Jedná se o mnoho e-shopů, mezi které můžeme zařadit i již velmi populární Temu a brzy i Trendyol, dalšího giganta „rychlé módy“.

To všechno jsou známé triky a lákadla čínských obchodů, mezi které spadá třeba známá Alibaba nebo Wish. Wish zboží jednoznačně výše uvedené parametry splňuje. Je však třeba myslet na to, že ani u čínských obchodů není vše zcela růžové.

Obchod Alibaba patří mezi ty největší na světě. Vyplatí se nákup na Alibaba? Ten je v anglickém jazyce a není divu, využívá jej celý svět. Ti, kdo si chtějí ušetřit čas překladem popisu zboží a instrukcí, mohou vyzkoušet zaručené triky, díky kterým bude celý web Alibaba česky.

Problémy čínských e-shopů

Prvním velkým problémem, na který se zákazníci musí připravit, je často špatná kvalita zboží. Nákupy na čínských e-shopech jsou občas jako loterie. Někdy se poštěstí a zboží vydrží opravdu dlouho, jindy se však rozpadne téměř okamžitě.

Nízká cena tak neznamená vždy výhodu. Ať už se jedná o elektroniku, oblečení nebo jiné produkty, tyto výhody a nevýhody nákupů z Číny se váží k většině zboží.

To znamená, že i když se jedná o na první pohled velmi výhodnou koupi, nízká cena se může odrazit na nízké kvalitě materiálu, ze kterého je daný produkt zhotovený.

Špatný materiál může být velkým problémem zejména u dražšího zboží. Zákazníci jsou si ovšem již většinou vědomi toho, že podobné zboží se vyplácí nakupovat spíše jinde. U dražších balíčků je navíc potřeba sledovat clo a DPH, které se k těmto zásilkám váže.

Myslet je třeba také na potenciální jazykovou bariéru, která může znepříjemnit jak nákup, tak řešení různých problémů, jako je vracení zboží apod. Mnohé e-shopy však disponují jazykovým překladem, a proto existuje možnost nakupovat např. na Wish česky.

Tyto čínské eshopy jsou obvykle strojově přeloženy pomocí překladače a překlady tedy nejsou moc kvalitní. Nicméně Wish česky je srozumitelný a přehledný a českým zákazníkům umožňuje bez problémů komunikovat se zákaznickou službou.

Dále je třeba dávat pozor na podvodné e-shopy, mezi které se řadí třeba Reversee. Takový podvodný e-shop lze často lehce rozpoznat, občas jej však zákazník odhalí až tehdy, když přijde o peníze.

Mnohdy jsou však zákazníci ochotni všechny tyto problémy čínských e-shopů strpět, zejména pokud se jedná o drobné zboží, jako jsou například plavky.

Plavky na Zaful – vyplatí se?

Mnoho čínských e-shopů nemá zrovna nejlepší pověst a mezi ně patří i Zaful. Existují celá fóra věnovaná otázce, zda je tato značka podvodná. Zároveň také existuje nespočet videí na YouTube, kde užaslí zákazníci debatují nad tím, zda si z nich Zaful se svým zbožím utahuje.

Na základě vyšetřování několika čínských společností, včetně Zafulu, se ukázalo, že tyto e-shopy mnohdy používají fotky zboží ukradené z cizích webů, aby nalákaly zákazníky ke koupi krásného levného oblečení. Toto zboží však se zbožím na těchto čínských e-shopech nemá nic společného.

Reklamy na Instagramu ukazující trendy modely bikin za skvělé ceny tak nemusí vůbec pocházet z daného e-shopu. Od roku 2017 jsou však údajně fotografie zboží na webu foceny samotným Zafulem, ačkoli produkty jsou vyráběny dodavateli třetích stran.

Koho lákají Zaful plavky by se měl seznámit s ne velmi spolehlivou pověstí tohoto e-shopu. Zaful plavky jsou však opravdu za kačku, a proto vyzkoušet nákup plavek z tohoto e-shopu na vlastní kůži nemusí způsobit újmu ani v případě, že se nákup nevydaří.

plavky-z-cinskych-e-shopu-4251550-1024x683-9819223
Čínské e-shopy jsou mezi mnoha zákazníky velmi oblíbené. Nejvíce lákají ty, kteří si přejí nakoupit mnoho parády a neutratit přitom velké peníze.

Plavky na LightInTheBox

Zaful se nemůže pyšnit honosnými recenzemi. Recenzní portál Trustpilot.com uděluje tomuto webu pouhých 2,6 hvězdiček z 5. Jak je na tom další e-shop nabízející plavky z Číny – LightInTheBox?

Light In The Box recenze jsou na tom o trochu lépe – 3,9 hvězdiček z 5 je již slibnějších. Tento e-shop nabízí celou řadu zboží včetně oblečení, kam spadají například dámské šaty ale i pánské módní oblečení.

Plavky jsou tak samozřejmě také součástí sortimentu. I podle recenzí lze usuzovat, že tento e-shop bude spolehlivější než výše zmiňovaný Zaful. Vyplatí se však zkusit najít videa zákazníků, které objednané zboží přímo ukazují a porovnávají s fotografiemi a vlastním očekáváním.

Koho plavky z Číny neoslovily může vyzkoušet jiné, například italské značky. Italská značka Calzedonia je na plavky všech stylů přímo expert, plavky však nabízí i další italský brand – Tezenis. Tezenis plavky i Calzedonia jsou velmi oblíbené a slouží jako skvělá alternativa čínským e-shopům.

Ovšem pozor na e-shop Mollio.cz. Mollio zkušenosti jsou obecně negativní. Zákazníci si často stěžují na zboží vyrobené z nekvalitních materiálů. Dodání produktů může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců. A ve spoustě případů bývá i vrácení zboží obtížné a časově náročné.

Plavky z Číny – fast fashion neboli rychlá móda

Je třeba si uvědomit, že zboží prodávané na čínských e-shopech často vzniká ve velmi neetických podmínkách a v případě oblečení podporuje rychlou módu. Tato tzv. fast fashion je velmi levná a dostupná móda vyráběná v obrovských kvantech.

Pro svou cenovou dostupnost zde vítězí kvantita nad kvalitou. Rychlá móda se často vyrábí bez ohledu na životní prostředí a pracovní podmínky. Vzniká v továrnách rozvojových zemí a její produkce je nadměrně vysoká.

Ceny často odpovídají materiálům, zákazníci tak oblečení rychle donosí a brzy vymění za nové. Určitě stojí za to zamyslet se, zda produkci rychlé módy podporovat nebo raději investovat do udržitelných materiálů a společností.

Mnohdy je proto lepší si koupit Factcool plavky, které jsou kvalitní, a navíc odpadají problémy s případným vrácením zboží, protože se jedná o český e-shop.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang