Hojivé účinky přírodní kosmetiky pro maminky

hojivé účinky přirodní kosmetiky pro maminky

Přírodní kosmetika je mocná čarodějka. Neobsahuje totiž žádné chemické látky, které by zvyšovaly rizika alergenů. Tento fakt člověk uplatní zejména v péči o pokožku malého miminka, které je závislé na tom, co pro něj udělají jeho rodiče. Hlavní úlohou matky i otce, je postarat se o své dítě tím nejlepším způsobem. Pojďme se teď společně podívat na potřeby miminka a věnovat se komfortu jeho i maminky.

Rozšiřte svou výbavičku o přírodní hojivé produkty

Měsíček zahradní je bez pochyby léčivka, která našla řadu uplatnění zejména v kosmetice. Není tomu jinak ani u produktů z řad BioAroma. Balzám na opruzeniny a prsní bradavky kromě výtažku měsíčku, obsahuje i krétský včelí vosk, který je účinný svým zvláčňujícím a regenerujícím efektem. Ocení ho nejen vaše miminko, ale i maminka. Je velmi dobrým pomocníkem při bolavých bradavkách.

Každodenní kojení i přebalování pokožku dráždí

V prvních měsících života miminka, kdy žena není zvyklá kojit a neví, jak efektivně miminko nakrmit, může nastat problém, jak ze strany dítěte, tak i matky. Ochotný zdravotnický personál by měl ženě pomoci a správnou techniku kojení ženu naučit. Pokud miminko nepřibírá, něco je špatně. Může hůře sát nebo dokonce mamince způsobovat bolest prsních bradavek.

Také v dalším vývojovém období kojenci začnou růst zoubky, které jsou opět spojovány s možností podráždit bradavky, v nejhorším případě i do krve. Poraněná kůže je poté snadněji přístupná infekcím a zánět v prsu je opravdu nepříjemnou komplikací. Po každém kojení nanesením balzámu na bradavky v silnější vrstvě tomu žena může zabránit.

Výhodou je, že balzám je i na opruzeniny, což ocení zvláště v momentě, kdy má dítě kolem zadečku a genitálií podrážděnou pokožku.

Když chce žena navíc minimalizovat i rizika poškození kůže z koupele, skvělou volbou jsou přírodní mýdla vyráběná ručně. Nevysušují kůži a jsou speciálně navržená k hydrataci pokožky tím nejšetrnějším způsobem. Olivový olej v kombinaci s měsíčkem a esenciálním olejem z levandule, chrání současně i před infekcemi, protože má antiseptické účinky.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang