Voděodolná kosmetika – jako makeup i pro sportovce

Lze mít krásný makeup v létě při koupání v moři? Nebo v zimě při lyžování? Pokud žena použije správnou voděodolnou kosmetiku, tak je to opravdu možné. Voděodolná kosmetika vydrží jak horké počasí, tak plavání v bazénu nebo lyžování když mrholí. Jak používat voděodolnou kosmetiku?

Vznik voděodolné kosmetiky

Voděodolná kosmetika vznikla z praktických důvodů ve filmovém průmyslu, kde kvůli žhavým lampán herečkám stékalo líčení po tváři. Proto se nikdo nebude divit tomu, že právě první voděodolnou řasenku si v roce 1938 nechala patentovat herečka, a to Helene Vierthaler Winterstein.

Voděodolná kosmetika je velmi vyhledávána ve filmovém průmyslu.

Tento druh kosmetiky má i kořeny v České republice, a to kvůli značce Dermacol. Tato firma vyvinula jeden z prvních voděodolných make-upů na světě v 60. letech ve Filmovém studiu Barrandov. Tehdy sloužil pouze pro potřeby filmových maskérů a profesionálních vizážistů. Receptura byla následně prodána do Hollywoodu a přispěla tak k dokonalé kráse světových hereček.

TIP: Ikonický Dermacol make-up lze sehnat na Alze za 269,- Kč.

Voděodolný make – up značky Dermacol je dostupný v několika odstínech.

Složení voděodolné kosmetiky

Tajemství waterproof kosmetiky se skrývá ve složení. Součástí voděodolné kosmetiky jsou silikony, syntetické vosky, polymery i třeba lycra. Ta se přidává například do řasenek.

Silikony jsou součástí např. make-upů, protože dobře odpuzují vodu, nejsou dráždivé a dobře se na pleti roztírají. Naopak třeba do rtěnek a lesků se přidávají již zmíněné vosky.  

V dnešní době patří k dalším složkám rtěnky například olivový, minerální a ricinový olej, kakaové máslo, lanolin a vazelína. Jako zvlhčovač se používá vitamin E, aloe vera, aminokosileny a kolagen. Pro barevnost se používají pigmenty a barviva.

Olivové, minerální nebo ricinové oleje jsou součástí právě voděodolných výrobků.

Používání voděodolné kosmetiky

Voděodolnou kosmetiku využívají především maskéři ve filmovém průmyslu, sportovkyně i vizážistky které líčí nevěsty na svatbu. Pravidelným užíváním voděodolné kosmetiky udělala Gabriela Koukalová těmto produktům největší reklamu a ukázala, že právě voděodolná kosmetika je pro sportovce to pravé. Mnoho žen kosmetiku využívá i při cvičení v posilovně, není se čemu divit. Ženy se i u tvrdé dřiny při např. hubnutí břicha chtějí být krásně upravené!

Dalším důkazem toho, že je tato kosmetika čím dál více oblíbenější je i to, že počet lidí používající jako makeup voděodolnou kosmetiku stále roste.

Odlíčení voděodolné kosmetiky

Ideální volbou pro odlíčení této kosmetiky jsou odličovací prostředky na bázi oleje. Tyto odličovače se musí před použitím důkladně protřepat a poté malé množství nakapat na vatový tampónek.

Vatový tampónek nasáklý odličovačem se přiloží na místo nalíčené voděodolným produktem a mírnými krouživými pohyby se místo odlíčí. Perfektní odlíčení se pozná podle toho, že tampónek zůstane bez jakýchkoliv stop makeupu.

TIP: Tento skvělý odličovač lze sehnat na Alze za 119,- Kč.

Odličovací voda pro voděodolný makeup.

Skvěle poslouží také dvoufázový odličovač značky Ryor, který lze použít na oči i tvář. Obsahuje komplex hydratačních látek a je vhodný pro všechny typy pleti.

Voděodolná kosmetika na trhu

Každá žena zná voděodolnou řasenku, ovšem ne všechny ženy ví, že voděodolných produktů je už celá řada. A to například již zmiňované make-upy, tak i rtěnky, oční stíny i linky na oči. Širokou nabídku voděodolné kosmetiky má například Notino.cz.

Za příznivé ceny lze voděodolnou kosmetiku sehnat i v levných čínských obchodech – hojně nakupovaná je například AliExpress kosmetika.

Voděodolná řasenka značky ĽORÉAL PARIS.

Voděodolná řasenka od firmy L’Oréal Paris je velmi oblíbená a obstává v řadě testů kvality. Nejen značka L’Oréal Paris má kvalitní voděodolné produkty, ale i další ze značek Bourjois Paris nezůstává pozadu. Jeden z jejich top produktů voděodolné řady je tužka na oči.

Voděodolná tužka na oči značky Bourjois Paris.

Další ze značek které nabízí voděodolnou kosmetiku je značka Essence, která je k dostání zejména v drogériích. Aby byl celý oční look kompletní, vedle řasenky a tužky na oči, které odolají vodě jsou k dostání i stíny na oči ve čtyřech odstínech, a to od značky Dermacol. Široký výběr očních voděodolných produktů nabízí např. i AliExpress.

Voděodolná řasenka značky Dermacol dostupná ve třech odstínech.

Nevýhody voděodolné kosmetiky

Například voděodolné make-upy urychlují stárnutí pleti a ucpávají póry, které pod nimi nemohou dýchat. Výsledkem mohou být zanícené pupínky. Voděodolná řasenka zase narušuje strukturu řas, zpomaluje jejich růst a voděodolné rtěnky extrémně vysušují rty.

Nicméně občasné používání této kosmetiky pleti nijak neuškodí. Maximální doba po kterou můžete kosmetiku používat je tři týdny v kuse. Vhodnou regeneraci pleti zajistí pak dlouhodobé užívání přírodní kosmetiky. Regenerace by měla začínat peelingem, který odstraní odumřelé buňky.

Výhody voděodolné kosmetiky

Ačkoliv voděodolná kosmetika obsahuje plno umělých látek, je vhodná paradoxně i pro citlivé oči. Citlivé oči mají tendenci hodně slzet a voděodolná řasenka tak právě zabrání rozmazávání a tmavým otiskům na očním víčku i pod ním.

Největší výhodou jsou bezesporu bezstarostné letní radovánky!

Matné rtěnky MAC mají zase vysoký poměr pigmentů. To ženy ocení především u pojídání mastnějšího jídla, rtěnka se jím díky vysokému poměru pigmentů nerozmaže kolem celých úst a drží na svém místě.

Voděodolnou kosmetiku není těžké sehnat. Nabízí je mnoho lepších obchodů jako jsou Douglas, Sephora, Fann a podobně. Najít ji ale zákaznice mohou také v drogeriích. Nicméně například Sephora Hlavní nádraží v Praze má ve voděodolném sortimentu velký výběr.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang