Bolest hlavy v těhotenství

Bolest hlavy nás dokáže pořádně potrápit i mimo těhotenství. Natož pak v době, kdy je pro nás užívání léků velmi omezené. Kdy nesmíme z léků téměř nic. Pokud trpíte migrénou, pak pro vás bude migréna v těhotenství velmi nepříjemná.

Jak na bolest hlavy?

Jak na bolest hlavy? Především se snažte hodně pít. Bolest hlavy je ve většině případů způsobena nedostatkem tekutin v těle. Na druhé straně to můžete samy ovlivnit pravidelným sledováním příjmu tekutin.

Stejně tak jako se v horkých letních dnech vyhýbat dlouhodobému pobytu na slunci.Vyhledávejte spíše chládek a stín a vyvarujte se slunění jako takovému. Toho si ještě po porodu užijete dostatek. Cítíte-li, že vás začíná bolet hlava, je třeba, abyste ihned doplnila tekutiny. Je dobré lehnout si a odpočívat. Po ruce pak můžete mít například koňskou, nebo čínskou mast, kterými si potřete spánky.

Na hlavu si můžete přiložit mokrý hadr, který má rovněž velmi dobré účinky. Ležte v klidu a pomozte si alespoň těmito postupy. Budete se možná divit, ale někdy koňská mast působí mnohem lépe než samotný lék. Já této masti říkám malý, velký zázrak, protože mně mnohokrát pomohla od bolestí hlavy, kterými často trpím.

V těhotenství se stává a to díky hormonům, že bolest hlavy přichází mnohem častěji, než v období, kdy nejste těhotná. V těhotenství můžete užít na bolest jen málo léků, jedním z nich je Paralen. Žena se v těhotenství může cítit velmi často unavená a nedostatek spánku také může zapříčinit bolest hlavy. Z tohoto důvodu si odpočiňte vždy, když potřebujete. V těhotenství na to máte nárok.

Je přirozené, že těhotné ženy spí mnohem více, než ostatní. Vydatným spánkem a dostatkem tekutin výrazně přispějete k tomu, abyste se bolestem hlavy v těhotenství vyhnuly.

Pokud jsou vaše bolesti nezvladatelné, vyhledejte lékařskou pomoc.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang