Jakou výbavu si pořídit, budeme-li chtít s našimi nejmenšími cestovat na hory?

Máte-li doma miminko či batole a nemáte-li v plánu vzdávat se vašich dobrodružných výletů do hor, budete tomu muset přizpůsobit i vaši výbavu. Kromě věcí pro sebe tak budete muset myslet i na potřeby vašeho maličkého. Naštěstí to v dnešní době není žádný problém. Na trhu je k sehnání řada vychytávek, které vám značně usnadní život. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké dětské vybavení bude vhodné pořídit na hory?    

Co se týče dětského vybavení na hory, máte na výběr z více možností. Začneme praktickým nosítkem. Je-li vaše dítko kontaktní a má rádo nošení, můžete sáhnout po dětském ergonomickém nosítku, šátku či dětské krosně. Dobré je, abychom toto vybavení vybírali u ověřených výrobců dětského zboží. Také je pak důležité, aby se dítko v nosítku či krosně neprohýbalo. Pokud si nejste jistí správným posedem vašeho maličkého, zkonzultujte to se svým pediatrem, popř. se můžete podívat i na instruktážní video. Těch je na internetu nespočet. Jestli-že vaše dítko nošení odmítá a z nějakého důvodu mu nevyhovuje, můžete se podívat i po terénním kočárku. Sportovní kočárek musí mít především kvalitní kola a gumy, které by měly mít zejména hluboký vzorek. Důležité jsou i kvalitní brzdy. Chybět by vám pak neměla ani praktická pláštěnka. Na zimu pak přikupte péřový fusak. Užitečný je i držák na pití. Na cestování se pak dále hodí i praktická cestovní postýlka. Mnoho chalup a horských penzionů je však v tomto ohledu tzv. baby friendly.

Jaké oblečení a doplňky můžeme nakoupit pro naše cesty na hory?

Přemýšlíte-li, jaké oblečení koupit vašim malým ratolestem na hory, bude dobré, zaměříte-li si na oděvy z kvalitních přírodních materiálů. Ty mají tu výhodu, že dobře odvádí pot. Navíc jsou i příjemné na dotek. Vaše dítě se tak bude cítit jako v bavlnce a nebude mít důvod k pláči. Na hory pak zvolte také kloboučky a čepice. V létě naše děti ochrání před ostrými slunečními paprsky, v zimě pak chrání před omrzlinami. Ouška by měla být stále v teple. V oblékání pak zvolte metodu tzv. vrstvení. Než jeden teplý svetr, raději dítku oblečte více vrstev, které pak můžete při náhlé změně počasí oblékat či svlékat.

Copyright © 2022 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang