Jakou výbavu si pořídit, budeme-li chtít s našimi nejmenšími cestovat na hory?

vybava-na-hory

Máte-li doma miminko či batole a nemáte-li v plánu vzdávat se vašich dobrodružných výletů do hor, budete tomu muset přizpůsobit i vaši výbavu. Kromě věcí pro sebe tak budete muset myslet i na potřeby vašeho maličkého. Naštěstí to v dnešní době není žádný problém. Na trhu je k sehnání řada vychytávek, které vám značně usnadní život. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké dětské vybavení bude vhodné pořídit na hory?    

Co se týče dětského vybavení na hory, máte na výběr z více možností. Začneme praktickým nosítkem. Je-li vaše dítko kontaktní a má rádo nošení, můžete sáhnout po dětském ergonomickém nosítku, šátku či dětské krosně. Dobré je, abychom toto vybavení vybírali u ověřených výrobců dětského zboží. Také je pak důležité, aby se dítko v nosítku či krosně neprohýbalo.

Pokud si nejste jistí správným posedem vašeho maličkého, zkonzultujte to se svým pediatrem, popř. se můžete podívat i na instruktážní video. Těch je na internetu nespočet. Jestli-že vaše dítko nošení odmítá a z nějakého důvodu mu nevyhovuje, můžete se podívat i po terénním kočárku. Sportovní kočárek musí mít především kvalitní kola a gumy, které by měly mít zejména hluboký vzorek.

Důležité jsou i kvalitní brzdy. Chybět by vám pak neměla ani praktická pláštěnka. Na zimu pak přikupte péřový fusak. Užitečný je i držák na pití. Na cestování se pak dále hodí i praktická cestovní postýlka. Mnoho chalup a horských penzionů je však v tomto ohledu tzv. baby friendly.

Nicméně pokud na horách nebude panovat příznivé počasí, je možné děti zabavit kromě dětského koutku také kreativním tvořením. Pro takové tvoření není ani potřeba speciálních pomůcek, bohatě si rodina vystačí například s přírodninami, nebo zcela obyčejnými doplňky, jako je například filtr na kávu, které se dají sehnat v každém penzionu.

Jaké oblečení a doplňky můžeme nakoupit pro naše cesty na hory?

Přemýšlíte-li, jaké oblečení koupit vašim malým ratolestem na hory, bude dobré, zaměříte-li si na oděvy z kvalitních přírodních materiálů. Ty mají tu výhodu, že dobře odvádí pot. Navíc jsou i příjemné na dotek. Vaše dítě se tak bude cítit jako v bavlnce a nebude mít důvod k pláči. Na hory pak zvolte také kloboučky a čepice.

V létě naše děti ochrání před ostrými slunečními paprsky, v zimě pak chrání před omrzlinami. Ouška by měla být stále v teple. V oblékání pak zvolte metodu tzv. vrstvení. Než jeden teplý svetr, raději dítku oblečte více vrstev, které pak můžete při náhlé změně počasí oblékat či svlékat.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang