TOP účesy pro dlouhé vlasy v roce 2024

Dlouhé a krásné vlasy jsou bezpochyby okouzlující. Pokud se o ně majitelka správně stará a dodává jim potřebnou péči, jsou i bez jakékoliv úpravy perfektní. Jejich výhoda ale spočívá především v tom, že z nich lze vytvořit během několika minut celou řadu krásných účesů.

Mnohé ženy s dlouhými vlasy se spokojí s jejich smotáním do nepříliš vzhledného drdolu nebo obyčejného culíku. Je to ovšem škoda, nabízí se totiž spoustu nápaditějších, a přitom jednoduchých účesů pro dlouhé vlasy.

Střihy pro dlouhé vlasy od kadeřnice nemusí být jedinou cestou k jedinečným účesům.

Drdol pomocí donut bun

Elegantní, velice rychlý a nenáročný účes lze vytvořit pomocí speciální vycpávky označované jako „donut bun“. Tato pomůcka má tvar duté koblihy a navléká se na vlasy, které jsou sepnuté do vysokého culíku co nejméně viditelnou gumičkou. Dlouhé vlasy se pak na vycpávku rovnoměrně rozprostřou a konečky se schovají kolem obvodu vzniklého drdolu. Připevní se pinetkami a je hotovo.

Donut bun může mít takto „uhlazenou“ podobu nebo může být více ležérní.

Vytvoření celého účesu zabere s trochou šikovnosti maximálně 5 minut. Ženy na něm mají rádi jeho univerzálnost. V elegantním provedení je vhodný na mimořádné příležitosti, donut bun v ležérním stylu se pak hodí i pro běžné nošení doma.

Mikádo ihned pomůže bob maker

Mnohé účesy a střihy pro dlouhé vlasy lze najít na internetu. Speciálně YouTube nabízí nepřeberné množství videí, které názorně zobrazují postup při vytváření jednotlivých účesů. Mimo jiné zde lze najít také to, co s dlouhými vlasy udělá bob maker. Jedná se o velice jednoduchou vlasovou pomůcku, díky které se z dlouhých vlasů rázem stane perfektní mikádo. To vše samozřejmě bez použití nůžek.

Vlasy stačí sčesat směrem dozadu, provléknout je bob makerem a stočit směrem dovnitř ke krku. Zde se bob maker upevní klipy k hlavě a mikádo je na světě.

Společenské účesy pro dlouhé vlasy

Jakákoliv společenská akce nabízí ženám vhodnou příležitost zkusit si doma vytvořit zajímavý účes. Společenský účes z dlouhých vlasů může být velmi různorodý – od hladkých rozpuštěných vlasů až po efektní drdoly. Možností existuje nepřeberné množství, zde jsou uvedeny alespoň některé z nich. Nutno dodat, že většinou lze níže zmíněné varianty použít i jako jednoduché účesy pro středně dlouhé vlasy.

  • elegantní boční drdol
  • protažený cop
  • rybí cop
Rybí cop
  • francouzský twist
  • obrácený cop s drdolem
  • faux-hawk cop
Faux-hawk cop

K vytvoření podobných účesů obvykle není potřeba speciálních pomůcek. Lze si vystačit s několika sponkami a gumičkami, případně ještě s natáčkami, kulmou nebo fénem. Romantický nádech dodají společenským účesům pro dlouhé vlasy zvlněné pramínky vlasů, které sem tam mohou z účesu „vykukovat“. Obvykle tyto pramínky lemují obličej a tím jeho celkový vzhled zjemňují.

Tipy pro dlouhé vlasy

Aby byl účes z dlouhých vlasů skutečně okouzlující, musí se vlasů věnovat náležitá péče. Naštěstí, většina žen o sebe dbá – nechávají si dělat krásné gelové nehty, řeší, jak zamaskovat kruhy pod očima a pravidelně navštěvují kadeřníka nebo kosmetické studio a nechávají si udělat speciální střihy pro dlouhé vlasy.

O kvalitu vlasů a jejich celkový vzhled se však mohou starat především samy doma. I pro dlouhé vlasy se doporučuje použít přírodní kosmetika, a to především kvůli tomu, že neobsahuje žádné silikony a parabeny, ale jen látky, které dodávají vlasům ten správný lesk, jemnost a hladkost. Zajímavým řešením může být například individuální vlasová péče, kterou nabízí Pruvida.

V poslední době si čím dál tím víc žen v souvislosti s péčí o vlasy oblíbilo kokosový olej. Nejen že může pomoci s mnohými nepříjemnostmi, způsobenými například nepovedeným domácím barvením vlasů, ale také podpoří jejich růst. Použití kokosového oleje na vlasy má mnoho podob, od lehkého nanesení pouze na konečky vlasů až po vlasové zábaly.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang