Těhotenský bezpečnostní pás do auta

Proč mít těhotenský pás v autě? Některé ženy si jej nemohou vynachválit, jiným se to zdá jako zbytečnost, za kterou vyhodily jen peníze.

Těhotenský pás do auta seženete v cenové relaci od 600 Kč do 1 600 Kč. Jak to tedy s těhotenským pásem do auta skutečně je? Je lepší si jej pořídit, nebo jezdit bez něj?

Výhody těhotenského pásu do auta

Průzkumy uvádí, že až 70% vážných úrazů těhotných žen je způsobeno při autohavárii. Z tohoto důvodu je pro těhotnou ženu automobil jedním z největších rizik.

Uvádí se, že pokud dojde k nárazu během řízení, může být na těhotnou ženu vyvinut takový tlak, který je schopný poškodit plod, nebo dokonce způsobit i potrat. Těhotenský pás do auta, by tomuto měl zabránit.

Těhotenský pás do auta se doporučuje používat již od druhého měsíce těhotenství. Jsou matky, které si jízdu bez těhotenského pásu neumějí představit, naopak jsou pak ženy, které toto považují za nesmysl a zbytečnost.

Je pravda, že nikdy nevíme, co se může stát. Když dojde k nehodě, tak nemůžeme dopředu tušit, zda bude vážná a ublíží nejen nám, ale i plodu. Nebo dojde-li jen k lehké nehodě, která neublíží nikomu, a odnesou to jen plechy auta.

Těhotenský pás do auta zcela určitě ochrání těhotnou ženu mnohem více, než pás, který v autě je. Pokud jezdíte autem častěji a pravidelněji, měla byste si raději těhotenský pás do auta pořídit. Pokud po těhotenském pásu do auta toužíte a zdá se vám jeho cena nepřijatelná, máte možnost koupit si použitý pás prostřednictvím internetu nebo bazaru.

Jste-li jen občasná cestovatelka a řidička automobilu, snad je pás pro vás zbytečností. Výhody těhotenského pásu do auta znáte a je jen na vás, rozhodnete-li si jej pořídit, nebo budete cestovat bez něj.

Jak se správně v autě připoutat?

U těhotenského pásu postupujte podle návodu. Pravidlem je, že ramenní pás má procházet přes hrudník mezi prsy. Jeho spodní část pak umístit co nejníže pod břicho. Vzdálenost mezi volantem a těhotenským bříškem by měla být minimálně 25 cm.

Žena by měla být připásána v každém případě, i když jede na krátkou vzdálenost. Od třetího trimestru je však vhodnější už neřídit, ale raději se nechat vozit.

Copyright © 2023 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang