8 tipů, jak otěhotnět co nejrychleji

jak-otehotnet-2

Zakládání rodiny může být jedno z nejsložitějších ale zároveň nejhezčích rozhodnutí. Nicméně pokud se párům nedaří otěhotnět hned podle plánu, může být zakládání rodiny poněkud stresující. Na druhou stranu i přes to, že těhotenství nejde se stoprocentní jistotou naplánovat, existuje několik tipů, které mohou moci k co nejrychlejšímu otěhotnění. Jaké to jsou?

Pokud se páry rozhodnou pro založení rodiny, většina z nich touží po tom, aby otěhotněli co nejdříve. Ne vždy se to ale daří a otěhotnět tak může ženě trvat déle, než si pár představoval. Jaké tipy a rady ale mohou pomoci?

1. Tip, jak otěhotnět – včasné vysazení antikoncepce

Jedním z prvotních tipů a rad jak otěhotnět je včasné vysazení hormonální antikoncepce. Pokud žena užívá antikoncepci, měla by ji vysadit už několik měsíců předtím, než se začne snažit o početí. To stejné platí i pro další formy hormonální antikoncepce (jako je například nitroděložní tělísko apod.)

Ženě totiž může pár měsíců trvat, než začne pravidelně ovulovat a proto je ihned po vysazení antikoncepce pravděpodobnost na otěhotnění velmi malá.

Nicméně dobrá zpráva je, že pravděpodobnost na otěhotnění se zvyšuje s každý následujícím cyklem od vysazení antikoncepce.

2. Tip, jak pomoci otěhotnění – najít ty správné dny

Důležitý je také správný výpočet plodných dnů, kdy je pravděpodobnost otěhotnění největší.

Jak pomoci otěhotnění? Mezi první věci, které může pár udělat, je pořízení ovulačních testů. Ty fungují na základě zjištění nárůstu tzv. luteinizačního hormonu v moči. K tomu dochází přibližně 36 až 48 hodin před ovulací. V následujících dnech je tak velká šance, že se oplodnění podaří.

TIP: Jaké časové milníky jsou v těhotenství?

Mezi další způsoby, jak pomoci otěhotnění, je sledování ovulace pomocí sledování bazální tělesné teploty nebo sledování hlenu děložního hrdla.

V případě sledování děložního hrdla jsou nejplodnější dny ty, kdy žena pozoruje hlen o konzistenci syrového vaječného bílku.

ultrazvuk-3076325
Pro početí je důležité vypočítat ty správné dny.

3. Tip, jak nejrychleji otěhotnět – sex každé dva dny

Pokud se ale páry nechtějí spoléhat na ovulační testy, (ať už je to kvůli psychice, nebo kvůli častému sebe-testování) někteří odborníci tak jako odpověď na otázku párů jak nejrychleji otěhotnět odpovídají jednohlasně: častý sex.

Některé výzkumy říkají, že nejlepší frekvence je ob den nebo každé dva dny. Tato intenzita mimo jiné také zlepšuje kvalitu a zdraví samotných spermií. Je také nejvhodnější, pokud žena nemá úplně pravidelný cyklus a výpočet ovulace by tak mohl být nepřesný.

Tento tip jak nejrychleji otěhotnět může být také velice účinný i díky tomu, že pravděpodobnost na zachycení plodných dnů je v tomto případě opravdu vysoká. Pokud se totiž páry spoléhají pouze na ovulaci, mohou udělat v případném načasování správného dne chybu a přijít tak o další měsíc.

4. Tip, jak otěhotnět co nejrychleji – sex před ovulací

Pokud si páry také pokládají otázku jak otěhotnět co nejrychleji a zároveň má žena pravidelný cyklus, mělo by párům stačit mít sex alespoň před ovulací.

Spermie mohou totiž za vhodných podmínek přežít v reprodukčním traktu až pět dní (zatímco vajíčko vydrží pouze dvanáct hodin, maximálně pak ale jeden den po uvolnění).

Sex před ovulací tak zvyšuje šanci, že spermie budou připravené na vajíčko v ten správný čas.

5. Tip, jak rychle otěhotnět – dostatek spánku

Některým ženám se také osvědčil lepší spánek jako tip jak rychle otěhotnět.

Špatná spánková hygiena totiž může mít negativní vliv na menstruační cyklus a tedy i na ovulaci. Na dostatečný a pravidelný spánek by si tak ženy měly dávat pozor a nastavit si vyhovující režim, který jim může pomoci rychle otěhotnět.

6. Tip, jak podpořit otěhotnění – zdravý životní styl

Nejen během těhotenství ale také v době plánování by si měly odpustit kouření a alkohol. Podpořit otěhotnění se tak dá na základě zdravého životního stylu.

Tento tip podpory otěhotnění platí samozřejmě pro ženy ale i pro muže. Nejenže se může zlepšit kvalita spermií, ale zdravý životní styl může ženě pomoci ke zdravějšímu průběhu těhotenství a také ke zdravějšímu dítěti.

TIP: Pohodlí nejen pro cvičení v následném těhotenství může ženám poskytnout těhotenské oblečení.

tehotenske-cviceni-2161225
Ke zdravému životnímu stylu patří i cvičení, například jóga.

7. Tip, jak zaručeně otěhotnět

Důležitá je také pestrost stravy, aby žena měla dostatek potřebných vitamínů. Jedním z nich je kyselina listová.

Přestože ale samotná kyselina listová sama zaručit otěhotnění nemůže, (může pouze pomoci tělu se „připravit“) je během plánování nepostradatelná!

Ještě před otěhotněním by se tak měla žena ujistit, že užívá ty správné a kvalitní doplňky kyseliny listové, nebo alespoň že ji přijímá dost ze stravy.

Tento tip jak otěhotnět, je snad jeden z nejrozšířenějších a neznámějších. Ženám se navíc doporučuje jíst kyselinu listovou i během těhotenství, ale také během kojením. Pokud si tak maminky koupí dostatečnou zásobu vitamínu s předstihem, určitě neudělají chybu.

Přestože kyselina listová pomáhá tělu se na těhotenství připravit, nelze ji brát jako jistotu jak zaručeně otěhotnět. Každé tělo je jiné a na každé pak zabírá něco jiného.

8. Tip, jak na otěhotnění – vyhnout se lubrikantům

Některé „babské rady“ mohou říkat, že lubrikant pomáhá k rychlejšímu pohybu spermií. Nicméně opak je pravdou. Některé lubrikanty tak mohou dokonce bránit samotnému otěhotnění.

Důvod je ten, že tyto produkty mění rovnováhu pH v pochvě a snižují tak pohyblivost spermií. Nicméně jsou i takové druhy, které naopak jsou pro spermie příznivé.

Jak dlouho trvá otěhotnět

Jak dlouho trvá otěhotnět? To je opravdu velmi individuální! Některým párům se to podaří po měsíci nebo dvou. Většině z nich to ale trvá déle.

Všechny tipy jak otěhotnět jsou tak pouze doporučením nebo jsou to tipy, které pomohly jiným ženám. Je potřeba mít na paměti, že otěhotnění může trvat několik měsíců.

Odpověď na otázku jak dlouho trvá otěhotnět tak není jednoznačná odpověď. Těhotenství se totiž nedá přesně naplánovat. Pokud se ale snahy o založení rodiny nepovedou do jednoho roku, doporučuje se vyhledat lékařskou pomoc.

Jak podpořit ovulaci

Jak dále pomoci otěhotnění, přesněji jak podpořit ovulaci? Ženy mohou díky některým radám a tipům pomoci vyrovnat hormony v těle, které mohou pomoci zvýšit šanci na ovulaci.

Jedním z takových tipů jak podpořit ovulaci je mimo dostatku spánku také dodržování zdravé stravy, pravidelný pohyb a cvičení a omezení hladiny stresu ale také alkoholu nebo tabáku. Důležité jsou také pravidelné prohlídky u lékaře, který může případné problémy začít řešit včas.

Pomoci mohou ženám také některé doplňky stravy, jedná se například o omega-3 mastné kyseliny nebo železo.

Pokud i přes změnu životního stylu žena stále neovuluje, může být nutné vyhledat další lékařskou pomoc.

lekar-1510544
Žena by neměla zapomínat ani na preventivní prohlídky u svého lékaře.

Jak otěhotnět – rady

Rad jak otěhotnět je celá řada – ať už se jedná o odborné výzkumy, nebo zkušenosti ostatních párů.

Jedním z dalších takových „babských tipů“ je, aby po sexu ležela žena na zádech. Tato poloha umožní spermiím lepší podmínky pro pohyb k vajíčku. Pomoci může taky dát si nohy do vyvýšené polohy.

Tato rada jak otěhotnět se dá poněkud lépe aplikovat, pokud se páry snaží o miminko večer před spaním. K početí může také pomoci pokud má žena orgasmus.

Jak otěhotnět – diskuze

Na internetu se ženy také mohou setkat s několika diskusemi jak otěhotnět. I zde je celá řada tipů a rad.

Mezi ty nejčastější je vstávání a chození spát ve stejnou dobu a zajistit správnou kvalitu spánku. K tomu může pomoci větší chládek v ložnici nebo tmavší místnost.

Dále se ženám vyplatilo vyhnout se nápojům s kofeinem a pravidelně cvičit (může se jednat například o jógu, nebo jen procházky v přírodě).

Kdy je čas udělat si těhotenský test?

Pokud má žena pocit, že už by mohla být těhotná, je načase si udělat těhotenský test. Těch domácích je na trhu celá řada. Výběr je tedy veliký.

Tyto testy reagují na moč, kde se vyskytuje (samozřejmě v případě těhotenství) zvýšený hormon, tzv. hCG. Jeho největší koncentrace bývá ráno. Právě z tohoto důvodu se doporučuje ženám dělat si těhotenský hned po probuzení, aby byl výsledek opravu přesný.

Je ale potřeba si dávat pozor, aby nebyl test dělán příliš brzy – některé testy mohou totiž špatně ukazovat výsledky (ať už pozitivní nebo negativní). Nejlepší tak je, pokud žena počká pár dní po tom, co se jí zpozdil cyklus a teprve poté si udělá těhotenský test.

Informaci, že žena zaručeně otěhotněla ale poskytne s jistotou pouze lékař, proto by se žena po pozitivním těhotenském testu měla hned objednal ke svému lékaři na prohlídku.

Důležitý je v těhotenství také správný výběr porodnice. Jaké jsou ty nejlepší porodnice, co si k porodu sbalit a jaké doplňky pro miminko pořídit?

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang