Podzimní období je pro mnohé rodiny finančně náročné. Zvládnout jej můžete s nebankovní půjčkou

finance-rodina

Každý z nás se může v životě dostat do situace, kdy si potřebuje půjčit. Co když máte najednou nečekaně větší vydání, ale nechcete sahat do úspor, které šetříte pro jiné účely? Řešením může být nebankovní půjčka, jejíž splácení si můžete přizpůsobit svým možnostem, a tak zbytečně nezatěžovat rodinný rozpočet.

Podzim patří k dražším ročním obdobím

Léto a podzim patří k finančně náročnějším obdobím. V létě se obvykle jezdí na dovolenou, ale podzim je spojený nejen se začátkem školního roku, ale také s blížícími se Vánocemi. Zatímco v září se platí dětské kroužky a nákupy školních potřeb, už v říjnu byste měli přemýšlet nad přípravami na nejoblíbenější svátky v roce. Tato větší vydání mohou s rodinným rozpočtem pořádně zatočit. S chybějícími financemi vám pomůže nebankovní půjčka.

Kde můžete zažádat o půjčku?

O půjčku můžete zažádat v bance, nebo v nebankovní společnosti. Obě instituce nabízejí výhodné možnosti půjčky. Existuje ale celá řada faktorů, kterými se od sebe odlišují. O co konkrétně se jedná?

  • Banky – obecně budí banky větší důvěru a nabízejí nižší úrokové sazby. Obvykle je možné si půjčit i vyšší částku. Na druhou stranu, ale mají přísné podmínky pro získání půjčky. Ne každý žadatel uspěje. Navíc může nastat situace, kdy banka bude chtít, abyste měli ručitele. U banky si většinou musíte zřídit účet a také je nutné počítat s poplatky, které se s vyřízením a vedením půjčky často pojí. Celý proces je administrativně náročný.
  • Nebankovní společnosti – velkou předností nebankovních institucí je jejich flexibilní přístup ke klientovi. Mnozí žadatelé na půjčku nahlíží jako na ryze soukromou věc, a tak ocení, že ji mohou vyřídit z pohodlí domova online nebo po telefonu. Není potřeba se osobně vypravovat na pobočku. Peníze jsou navíc na účet připsány rychle, obvykle do druhého dne. Nevýhodou nebankovní společnosti je, že půjčuje menší částky než banka.

Co všechno se vyplatí vědět o nebankovní půjčce?

Od roku 2016, kdy začala platit novela zákona o spotřebitelském úvěru, mohou nebankovní půjčky poskytovat jen společnosti, které disponují certifikátem ČNB. Certifikát je opravňuje k poskytování půjček podle legislativních předpisů. Ty mimo jiné vyžadují důkladné prověření schopnosti klienta splácet.

Půjčit si můžete až několik set tisíc korun na cokoli (v takovém případě se jedná o půjčku na cokoli) . Výši splátek si nastavíte podle vlastní finanční situace. Každý měsíc navíc můžete splácet jinou částku, vždy ale aspoň tu nejnižší, na které jste se dohodli. Za půjčku obvykle neplatíte žádné poplatky. U některých bankovních půjček můžete splacené peníze čerpat znovu bez nutnosti opětovného žádání o půjčku.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang