Jsou černé baterie pouhý trendy výstřelek?

Móda se dotýká nejen oblečení, ale také vybavení domácností. Zatímco jeden rok jsou trendy pruhy, druhý přírodní styl, třetí rok to může být konkrétní barva. Navzdory všemu však existují stálice, které se dokáží těmto změnám skvěle přizpůsobit. Mezi ně patří i černá barva, která oživí i vodovodní baterie.

Černá vodovodní baterie: Elegantní sebevědomí

Černou barvu máme spojenu s elegancí. Obvykle ji oblékáme ve chvílích, kdy chceme na druhé zapůsobit. Nezřídka se nosí na společenské události. Tento nádech přenáší i do bytového vybavení, včetně vodovodních baterií. Výhodou černé barvy je její sebevědomá osobitost, která však nechá vyniknout i různým dalším detailům.

Vodovodní baterie v černé barvě jsou jedinečným prvkem, který při správném použití dodávají místnosti nápaditost. Přestože se černá „hodí ke všemu“, je třeba se nad použitím černé vodovodní baterie přeci jen předem zamyslet.

Může být černé příliš?

Černá barva nejlépe vynikne v kontrastu. Je svým způsobem dominantou, která ráda hraje hlavní roli. Pokud jí to umožníte, máte vyhráno. Nesnažte se do bytu vtěsnat příliš černých či jinak dominantních prvků.

Akorát to rozbije vaši pozornost a navodíte lehce nervózní atmosféru. Protože moderní materiály a působivé linie dokáží z černé vodovodní baterie vytvořit kouzelný designový skvost, je škoda ho nechat zapadnout. Dejte mu prostor.

Černá vodovodní baterie: Vsaďte na kontrast

V kuchyni černá vodovodní baterie úžasně funguje v kombinaci s bílým dřezem (ať už keramickým či z umělých materiálů jako jsou fragranit či silgranit), případně se stejným, ladícím odstínem dřezu. V místnosti skvěle vypadá s dekorem mramoru.

Černá barva vodovodní baterie sluší i koupelně. Zde můžete styl dotáhnout i černou skříňkou pod umyvadlo. Pokud toužíte po lehce odlehčené verzi, můžete zvolit vodovodní baterie, které kombinují černé povrchy s nerezem či chromem. 

Zaměřte se na povrchy

Není černá jako černá. Také ne každá černá vodovodní baterie splňuje vysoké kvalitativní požadavky. Je třeba si uvědomit, že přes veškerou krásu je vodovodní baterie stále praktickým prvkem, který má za úkol zajišťovat bezpečnou a spolehlivou manipulaci s vodou. Nenechte se tedy omámit jen liniemi a barvou, ale podívejte se i na a pod povrch. Ptejte se:

  • Jak jsou povrchy ošetřeny proti usazování nečistot a vodního kamene?
  • Jak je řešena mechanická odolnost povrchů (proti poškrábání, oděru…)?
  • Jak složitá/lehká je údržba povrchů?
  • Jaké další vybavení baterie nabízí (např. ekologický provoz, otočná výpusť, sprška u kuchyňské baterie, upevnění zamezující viklání…)?

Proč je černá vodovodní baterie trendy?

  1. Osobitá – vysílá zprávu, že víte, co chcete
  2. Nadčasová – na rozdíl od divokých barev či linií se neokouká
  3. Esteticky zajímavá – vytváří příjemné prostředí, které nezapadne
  4. Přináší nádech luxusu – stylově vyvážená domácnost působí hodnotným dojmem
  5. Praktická – u matné varianty se zbavíte otravných otisků prstů

A co vy? Dáte černým vodovodním bateriím šanci nebo zůstanete u klasiky v podobě chromu?

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang