6 veteránů, které pořídíte do 500 000 Kč

Rádi byste si koupili vysněného veterána, ale na kousky za desítky milionů se můžete pouze dívat? Trh s historickými vozidly je dnes naštěstí velký a veterány koupíte v téměř libovolné cenové relaci. Levnější bývají vozy, které vyžadují vaši péči, aby se i takový rezavý legendární Cadillac dostal do výborného stavu.

Díky tomu je velké množství veteránů finančně dostupné a vy máte zajímavý projekt, kterým můžete trávit dlouhé zimní večery.

Velorex

Možná vás překvapí fakt, že Velorex byl vlastně homologován jako osobní automobil. Hned po prvním prohlédnutí si všimnete důležitých vlastností, díky kterým si ho prostě s jiným vozem nemůžete splést. Vždyť Velorex je potažený koženkou a má pouze tři kola. Kvůli těmto vlastnostem získal mnoho rozdílných přezdívek, mezi které patří třeba „Hadraplán“ nebo „Hadrolet“.

Škoda 110 R

Nádherný tuzemský kousek, kterému se přezdívalo “české Porsche z východu”. Ani se není čemu divit, jelikož když trošku přivřete oči, tak podobnost se sportovním kouskem Porsche doopravdy najdete. I pohonná jednotka je umístěna za zadní hnanou nápravou, jízdním vlastnostem napomáhá nízká hmotnost a zajímavý aerodynamický tvar. To je přeci téměř identický recept, který byl použit u legendární 911.

Mercedes-Benz 450 SL

Z roadsteru Mercedes-Benz 450 SL vzešel úspěšný závodní speciál. Tento model strávil na výrobních linkách dlouhých osmnáct let a kratší dobu se vyráběl i ve verzi kupé. Tým designérů vedený Friedrichem Geigerem vozu dal elegantní a nádherně tvarovanou karoserii a také charakteristické sešikmené přední blikače, kterými jsou tyto veterány Mercedes-Benz známé. Tyto světlomety s vodorovným žebrováním byly u Daimler-Benz používány dalších pětadvacet let.

Jeep Willys

Vznik Jeepu Willys se velice těsně váže k americké armádě. Do internetového vyhledávače si zadejte výraz Jeep Willys a většina fotek bude z armádního prostředí. Americké armádě byl prodáván za pouhých 739 dolarů za kus. Tento lehký užitkový vůz se stal předlohou pro všechna off-roadová vozidla světa. Zvládl snad vše.

Citroën DS

Po celou dobu své produkce tento kousek sklízel úspěchy a údiv. Citroën DS byl poprvé představen na autosalonu v Paříži roku 1955. Díky svým vlastnostem o objednávky nebyla nouze a okamžitě se prodalo skoro 12 000 kusů. Existuje známý čtyř-dveřový sedan, ale vyráběl se i ve verzi combi a cabriolet. Pokud vás zajímá prodej veteránů, tak zmíněná verze kabrio je dnes tou nejcennější verzí.

Škoda Felicia

Za pěkné peníze se dá zakoupit i tento legendární kousek. V minulosti byl tento skvost známý svou minimální cenou, ale to se postupně mění. Škoda Felicia dokáže spojit radost z jízdy veteránem a v případě oprav je výborná její jednoduchost. Za zvýraznění stojí i nadčasové ploutvičky na zádi. Už na ceně 150 000 Kč začínají renovační projekty a za kousky ve výborném stavu není problém dát ani 500 000 Kč.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang