Podle čeho vybírat dětský polštář?

Dětské polštáře jednoznačně patří k nezbytné výbavičce každé postýlky. Pro správný vývoj páteř a kvalitní spánek je proto nezbytné vybrat ten správný. Víte, podle čeho polštáře pro děti vybírat?

Jste tak trochu kreativní duše a rádi listujete různými katalogy? Na každé fotce se snaží výrobci produkt prodat, polštáře vypadají honosně a načančaně. Lidskému oku to možná lahodí, pravdou ale je, že by dětský polštář neměl být příliš naducaný. Pro páteř to není vůbec přirozené a už vůbec ne prospěšné.

1. Velikost

První nejčastější chybou při výběru bývá velikost. Pravidlo „čím větší, tím lepší“ tady rozhodně neplatí. Ba naopak. Polštář by měl slouží jako opora pro hlavu a krční svalstvo, tudíž by měl končit těsně u ramen. Pokud ale ležíte na větším polštáři, končí vám polštář až někde u lopatek. Což představuje zhruba ⅓ nebo ¼  těla. Podpůrná funkce tím pádem zcela ztrácí na své hodnotě.

2. Materiál

Výběr vhodného materiálu je klíčový, a to hned z několika důvodů. Jednak bývají děti náchylnější na různé alergie a potíže s dýchacími cestami, na druhou stranu také musíte brát jejich “vyspělost”. Pokud vaše dítě sužují alergie na prach nebo roztoče, případně mají nějaké dýchací potíže, nedoporučujeme péřové polštáře.

To stejné platí v případě, že máte ještě malé děti, které nedokáží naplno ovládat vyměšování tekutin, respektive jsou nešikovné a snadno by si do postele mohli cokoliv vylít. V tomto ohledu je lepší volit dětské polštáře z dutého vlákna. Operete je s přehledem v domácí pračce a neztrácí na své kvalitě.

3. Poloha spánku a hmotnost polštáře

Pro milovníky spaní na břiše je vhodná nižší hmotnost polštáře. Spí-li vaše dítě nejraději na boku, je vhodné řešení dětský polštář se střední hmotností. Pro spaní na zádech je potřeba nejvyšší hmotnost polštáře.

4. Věk

V neposlední řadě určitě nesmíme zapomenout ani na věk dítěte. Je důležitý stejně jako předchozí body, ne-li víc. Jiný polštář potřebuje předškolní dítě, jiné zase teenager.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang