Primark e-shop online, Praha otevírací doba

O otevření již několik let očekávaného obchodu Primark v Praze se píše po celý rok. Ačkoliv měl řetězec v současné době již několik měsíců fungovat, kvůli koronavirovým opatřením je nucen otevření své první české pobočky stále odsouvat. Momentálně je v jednání nový termín slavnostního otevření a pokud bude epidemiologická situace přijatelná, zákazníci mohou vyrazit pro ty nejlepší kousky oblečení. Kdy otevře Primark Praha?

Zaměstnanci jsou na otevření Primark Praha připraveni a zboží přímo v obchodě již čeká na své nové majitele. Tento irský řetězec však musí otevření stále odsouvat. Dříve čeští zákazníci za obchodem vyráželi i za hranice, například do Vídně či do Drážďan, a tak je zřejmé, že se otevření nové pobočky zkrátka nemohou dočkat.

Levné oblečení až s 80% slevou? DHgate nabízí módu za ty nejdostupnější ceny.
Vstoupit do e-shopu DHgate >

Primark se prezentuje velmi levnými cenami za nejnovější módu a jeho pobočky je možné najít po celé Evropě. Trh střední a východní Evropy byl pro společnost stále neprozkoumán, avšak po otevření Primark Praha se řetězec chystá na další expanzi. Dočkat by se tak v budoucnu mohlo i sousední Slovensko.

Pro expanzi na zahraniční trhy se rozhodl i oblíbený prodejce módy ZOOT. Aktuálně ZOOT působí také v Rumunsku, Chorvatsku a Slovinsku. Stejně tak se chová německá módní firma Zalando, která v roce 2021 míří na trh dalších šesti evropských zemí včetně Slovenska.

Primark v Praze navíc nemá být jedinou pobočkou na území České republiky, v debatě je momentálně otevření další prodejny, tentokrát v Brně.

Zvěsti, kdy se bude otevírat Primark v Praze, kolovaly v Česku přes 2 roky. Primark Praha si pro prodejnu vybral velmi lukrativní lokaci přímo na Václavském náměstí, tudíž lze v budoucnu očekávat i velkou návštěvnost zahraničních turistů.

Pobočka se nachází ve zcela nové budově s názvem The Flow Building a zaujímá maloobchodní plochu 6 tisíc metrů čtverečních. Zákazníci, kteří do velkých poboček stejnojmenného řetězce museli vyrážet za hranice, tak budou mít prodejnu stejné velikosti mnohem blíže na dosah.

Kdy se otevře Primark v Praze?

Zdravotnická situace obchodu neprospívá, o čemž může hovořit i vánoční sezóna. Ta bývá z pohledů podobných obchodů velmi silná a pro Primark v Praze mohla znamenat ideální příležitost, jak své působení na českém trhu odstartovat. Obecně se však očekává, že hlad po nakupování bude i po rozvolnění opatření.

Na AliExpressu je možné nakoupit nejnovější módu za ty nejnižší ceny. Za registraci lze navíc získat slevu $ 2.
Nakupovat na AliExpressu >

Kdy se bude otvírat Primark v Praze, záleží na epidemiologických opatřeních. Pokud by byla situace v takové fázi, že by prodejny stejného typu mohly otevřít, pobočka je schopna fungovat takřka okamžitě. Zboží je nachystané, avšak současný stav je stále nejasný.

Původní spekulace hovořily již o loňském květnu, nicméně na základě tehdejší situace byla společnost nucena tento termín odložit. Za náhradní termín se tedy začalo považovat září téhož roku. I toto datum však nakonec padlo, opět na základě velmi špatné zdravotnické situace v Česku.

Český trh je nejen pro řetězec Primark velmi atraktivním, o čemž hovoří i vstup dalších zahraničních značek do tuzemska. Praha je oblíbenou turistickou destinací a kupní síla obyvatel hlavního města je stále znatelnější. Velké značky věří, že tento trend bude platit i po koronavirové krizi.

Primark Praha online e-shop?

Po otázkách, kdy otevře Primark Praha, se množily dotazy také ohledně případného internetového obchodu. Řetězec je známý tím, že se zaměřuje pouze na offline prostředí, přesto si současná situace u některých obdobných značek tento krok vyžádala.

Při první vlně koronaviru se řetězec potýkal s problémy ohledně dodávek zboží, jelikož mezinárodní doprava byla značně ochromena. Valná většina zboží v Primarku pochází z Číny, která byla situací ovlivněna zpočátku pandemií ovlivněna nejvíce.

Krize se však později začala týkat i pracovních míst a řetězec byl s vlnou lockdownů po celé Evropě nucen značnou část zaměstnanců propouštět. Jiné značky na tom byly podobně, nicméně právě ty se začaly více orientovat na online prostředí a tvorbu e-shopů. Primark za svými konkurenty stále zaostává a v budoucnu ani internetový obchod plánovaný není.

Online e-shop Primark Praha tedy očekávat nelze. Pro českou klientelu se však nabízí celá řada českých e-shopů, které se na módu zaměřují. Levné oblečení z Číny, které řetězec nabízí, má samozřejmě ceny nastavené na jiných hladinách, s čímž je třeba počítat.

Mezi oblíbené české obchody s módou se řadí například Freshlabels, Urban Store nebo Footshop. Primark v Praze bude možné navštívit pouze fyzicky v kamenné prodejně.

Konkurence na tuzemském trhu s módou se navíc navýšila o mezinárodní obchody typu Zalando či About You, které prostřednictvím slev a výprodejů mnohdy nabízejí velmi žádané kusy oblečení za přijatelné ceny. Zda se Primarku v Praze bude dostatečně dařit tedy ukáže čas.

Primark Praha 2023 – ceny

Jak již bylo uvedeno, Primark je známý pro své příznivé ceny. V obchodě je možné nakupovat tu nejnovější módu i tak, aby peněženka netrpěla. Zákazníci zde najdou téměř vše – doplňky, obuv, spodní prádlo, kabáty, zkrátka jakýkoliv kus oblečení.

To však není vše, Primark na Václavském náměstí v Praze svým zákazníkům nabídne i bytové doplňky. K podobným nákupním sekcím se začíná ubírat čím dál více značek, mimo jiné například Zara se svým Zara Home. V Primarku však lze očekávat opravdu dostupné ceny i zde.

Obchod si ceny napříč Evropou drží konzistentně, a tak se neočekává, že by právě Primark v Praze nabízel zboží za vyšší ceny. Velké množství českých zákazníků zejména během pandemie začala více využívat nakupování online, ať už na e-shopech typu Happy Koala, nebo třeba Temu či Aliexpress. Čínské e-shopy se těší čím dál větší oblibě a na asijském trhu vznikají stále nové.

Mezi oblíbené čínské obchody s módou se řadí:

Zákazníci si budou muset začít dávat větší pozor na ceny, jelikož se clo a DPH z Číny změnilo. Čínské ochody však nadále představují zajímavou alternativu například právě Primarku, který se i sám o sobě prezentuje jako levný obchod.

TIP: Před nákupem zboží z Číny je dobré si zjistit zkušenosti zákazníků s daným e-shopem. Například názory na obchod Shein jsou různé.

Čeští zákazníci pro nakupování v Primarku podnikají cesty do Německa i Rakouska.

Primark Praha – otevírací doba

Kdy se otevře Primark v Praze stále není jisté, a tak prodejna stále nemá zveřejněnou oficiální otevírací dobu. Na základě nových opatřeních navíc bude otevírací doba Primark Praha pravděpodobně značně omezena, stejně jako je očekáváno i omezení počtu lidí na prodejně.

Jelikož pobočka disponuje maloobchodní plochou až 6 tisíc metrů čtverečních, obchod ve stejnou dobu budou moci navštěvovat i tak celé davy. Otevírací dobu Primark Praha lze pouze odhadovat na základě jiných evropských poboček.

V případě plného rozvolnění je možné, že obchod bude mít otevřeno do pozdních večerních hodin. Řetězec ztrátu, kterou každým dnem koronavirové krize inkasuje, bude chtít náležitě dohnat, na což nejspíše bude reagovat i samotná otevírací doba.

Levné oblečení z pohodlí domova? S DHgate lze získat ty nejzajímavější kusy oblečení za skvělé ceny.
Nakupovat ve výprodejích DHgate >

Primark Praha volná pracovní místa

V mezidobí se řetězec snaží hledat nové zaměstnance. Jelikož se jedná o obrovskou prodejní plochu, lidí, kteří se budou starat o zákazníky, bude potřeba skutečně hodně. Od manažerů až po vedoucí jednotlivých prodejních úseků jich bude potřeba více jak 200.

Místo asistenta/asistentky prodeje může být skvělou příležitostí zejména pro studenty. Výhodou práce v podobných řetězcích navíc bývají i zaměstnanecké slevy, díky čemuž může být následný nákup na pobočce opravdu značně levný.

Primark Praha se svou velikostí vyrovná i největším pobočkám v Evropě.

Volná zaměstnání Primark Praha momentálně nabízí právě formou zkráceného úvazku na DPP a DPČ. S částečným úvazkem lze získat dostatečnou flexibilitu a pokud má kandidát na pozici navíc zájem o módu, brigáda v Primarku v Praze může být skvělým přivýdělkem.

Momentální pozice prodavačky/prodavače:

  • DPP/DPČ
  • 130 Kč/hodina
  • zaměstnanecká sleva
  • flexibilita

Náplň práce je různorodá. Mezi hlavní činnosti patří zajišťování kompletní nabídky zboží na prodejně, péče o zákazníky, udržování prodejny v požadovaných standardech a obsluhování prodejního místa. Primark Praha volná pracovní místa neustále aktualizuje, proto je vhodné dění dále sledovat.

Pro zvýšení šancí na přijetí je vhodné mít dokonalý životopis, případně také průvodní dopis či motivační dopis.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang