Dětské nano roušky – kde koupit nejlevněji?

Vládnímu nařízení povinně nosit roušky se bohužel nevyhnou ani děti ve věku od 3 let. Obyčejné látkové či jednorázové ústenky však mohou ztížit dýchání a jejich nošení tak může mnohým dětem znepříjemnit pobyt mezi lidmi, například v čekárně u lékaře nebo v obchodech. Nano roušky se proto zdají být lepším řešením. V čem spočívají jejich výhody? Kde dětské nano roušky sehnat nejlevněji?

Běžné roušky na prodej nabízí celá řada obchodů, ať se jedná o české e-shopy nebo zahraniční. Vybírat lze i na čínských e-shopech, jako je Wish nebo AliExpress, jejichž obliba v posledních letech stoupla.

Roušky a respirátory lze nyní nakoupit s 50% slevou v lékárně DIA.
Nakoupit s 50% slevou >

Poptávka po běžných a jednorázových rouškách proti koronaviru však poměrně klesla. Vedle toho se zvýšil zájem o nano roušky, které oproti konvenčním ústenkám nabízí řadu výhod. Jaké to jsou? A kde lze nejlevněji sehnat dětské nano roušky?

Kde koupit dětské roušky s nanovlákny nejlevněji?

Jak již bylo zmíněno, v posledních měsících se značně zvýšila poptávka po nano rouškách, které oproti běžným rouškám proti koronaviru nabízí řadu výhod, jako je delší účinnost, vyšší ochrana nebo výhoda v rámci ekologického hlediska. Kde je možné koupit nano roušky?

1. Čínské e-shopy

Nejlevnější alternativu jak nano roušek, tak látkových či chirurgických, nabízí řada čínských e-shopů. Obchody rozšířením nabídky o různé ústenky reagují na koronavirus, který sužuje celý svět již řadu měsíců.

Na levných čínských e-shopech tak vzrostla nabídka i poptávka po různých rouškách všech velikostí – pro dospělé i pro děti. Dají se zde nakoupit ústenky jednorázové, chirurgické, látkové s různými motivy i nano roušky, které jsou díky vyšší ochraně nositele čím dál tím oblíbenější. Jejich cena se zde pohybuje již od pár desítek korun.

I když se tato nízká cena zdá být velmi lákavá, u nano roušek proti koronaviru se doporučuje zakoupit je u spolehlivých prodejců. U levných ústenek, stejně jako u jiného zboží z Číny, nemusí být jejich ochrana dostačující, jako je tomu v případě koupě na specializovaných e-shopech.

NanoSPACE, český dodavatel nano roušek, nabízí tento produkt i v dětských velikostech.
Navštívit e-shop nanoSPACE je možné zde >

2. České a zahraniční e-shopy

Na koronavirovou krizi a blížící se chřipkové epidemie reagují i mnohé z českých i zahraničních e-shopů (např. eBay, Amazon aj.). Spousta z nich, ať se jedná o obchody s módou, drogerií, kosmetikou, lékárny, knihkupectví nebo e-shopy s rozličným zbožím, rozšířila svou nabídku o různé roušky, respirátory, dezinfekce na ruce apod.

Řada z těchto e-shopů nabízí i ústní roušky s nanovlákny. Tento produkt je však lepší zakoupit buď od specializovaných prodejců, jako jsou nanoSPACE, Preventiko či Mediskont.

Další možností, kde sehnat kvalitní roušky, jsou e-shopy lékáren, jako je Dr. Max, Benu, Lékárna.cz, Pilulka apod.

Výjimku netvoří ani dětské roušky, které své malé nositele potěší veselými motivy nebo pestrými barvami.

Dětské roušky jsou v mnoha obchodech nabízeny i s různými motivy nebo v pestrobarevných provedeních.

3. Specializovaní prodejci

Nano roušky pro děti i pro dospělé lze sehnat na e-shopu společnosti nanoSPACE. Jedná se o českého dodavatele, který se specializuje na prodej českých roušek a respirátorů s nanovlákny, antivirových roušek, ústenek pro alergiky i astmatiky a různé další ochranné a hygienické prostředky, (například dezinfekční gely na ruce), které mohou ulehčit boj proti koronaviru.

Recenze obchodu Nanospace jsou velmi pozitivní. Zákazníci si nemohou vynachválit kvalitu zboží a spolehlivou komunikaci e-shopu. Kladně se vyjadřují také o rychlosti doručení.

Na e-shopu nanoSPACE.cz lze sehnat množství kvalitních dětských roušek s nanofiltry. Nabízeno je zde hned několik velikostí od dvou českých certifikovaných výrobců:

  • dětské roušky od firmy SPUR (SpurTex® VS záchyt FFP2)
    • baby (pro děti od 2 let)
    • junior (pro děti od 6let)
  • dětské roušky od firmy NANO SAFETY PROTECT
    • pro děti od 12 let (velikost S)
    • tři barevná provedení – bílé, modré a růžové

Ceny těchto certifikovaných dětských nano roušek se pohybují již od pár desítek korun. Lze je nakoupit jednotlivě i v balení po několika kusech.

NanoSPACE dodává zákazníkům i různé respirátory, antivirové šátky, dezinfekce nebo pomůcky pro alergiky.
Prohlédnout kompletní nabídku nanoSPACE je možné zde >

Výhody nano roušek pro děti

Rozdílů mezi běžnou ústní rouškou a nano rouškou je hned několik. Ty totiž obsahují mechanickou membránu tvořenou nanovlákny, díky čemuž dokáží zadržet i nejmenší nebezpečné částice (bakterie, viry či alergeny) – a to bez jakéhokoliv chemického ošetření. Díky tomu jsou nano roušky bezpečnější než klasické chirurgické ústenky.

Jaké další výhody dětské nano roušky přináší?

1. Účinný ochranný materiál

Vrstva z nanovlákenného materiálu, jenž nano roušky obsahují, slouží jako účinný filtr, který dokáže zachytit jako virové či bakteriální částice, tak i různé alergeny, prach či smog. Díky tomu jsou skvělou volbou i pro děti alergiky či astmatiky.

Tato speciální vrstva navíc poskytuje dvojí zabezpečení – ochrání jak nositele, tak i lidi v jeho okolí.

Nano roušky díky ochranné vrstvě z nanovláken jsou skvělou volbou i pro děti s různými alergiemi.

2. Mají delší účinnost

Oproti klasickým chirurgickým rouškám nají nano roušky delší životnost. Nemusí se měnit každé 2 hodiny, jako je tomu u jednorázových ústenek, nositele ochrání po delší dobu a některé i opakovaně. Zakoupit je lze na tomto odkazu.

3. Nenavlhnou

Běžné ústní roušky se nedoporučuje nosit příliš dlouho, neboť mají tendenci rychle vlhnout. Právě zvlhnutí notně narušuje jejich životnost a místo toho, aby roušky nositele ochránily před škodlivými viry či alergeny, na sebe tyto škodliviny vážou.

Oproti tomu u nano roušek vlhkost nenaruší jejich účinnost, jako je tomu v případě běžné ústenky. Díky tomu déle vydrží a poskytnou delší i vyšší ochranu před koronavirem či jinými viry.

Díky speciální membráně tvořené hustou sítí nanovláken roušky z nanoSPACE nenavlhnou. Navíc dokáží ochránit jak nositele, tak jejich blízké okolí.

4. Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky

Speciální nanovlákna, která tvoří jednu vrstvu u nano roušek, dokáží zachytit kromě virů a bakterií spoustu alergenů – od prachu až po pyly. Díky tomu jsou vhodnou volbou i pro děti s astmatem nebo alergiemi.

NanoSPACE na svých stránkách nabízí i speciální antivirové roušky a respirátory společně s dalšími ochrannými pomůckami pro alergiky.

5. Lépe se přes ně dýchá

Lepší dýchatelnost nano roušek je oproti vlhnoucím ústenkám z látky či papíru velkou výhodou. Jejich speciální materiál přináší mnohem snadnější prodyšnost, než je tomu u chirurgických ústenek, což jistě ocenily i děti. Hlavně v době, kdy jim začala škola, neboť roušky jsou u nás povinné již od počátku září.

6. Jsou ekologičtější

Díky delší životnosti jsou nano roušky ekologičtější. Dokáží totiž nahradit 4 až 5 jednorázových ústenek, čímž se stávají vhodnou volbou i pro životní prostředí. Oproti chirurgickým ústenkám navíc neobsahují tzv. borosilikátová mikrovlákna, která mají negativní vlastnosti v rámci ekologického i zdravotního hlediska.

Ve finále tak rodiče na nano rouškách pro děti i celou rodinu ušetří, neboť je mohou nosit po delší dobu nebo opakovaně.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang