Mobilní aplikace na hubnutí – zdarma

Jak zhubnout, jak si správně sestavit jídelníček a jak správně cvičit řeší mnoho žen a mužů. Ne každý je přitom schopný si sám zhodnotit, kolik je možné sníst při určitém výdaji energie. A mnozí netuší, jaký poměr bílkovin, sacharidů a tuků je optimální. Není nutné se tím trápit. Pomoci mohou mobilní aplikace na hubnutí, které stačí nainstalovat do mobilu a řídit se pokyny.

Mobilních aplikací zdarma na hubnutí existuje jak pro Android, tak pro iOS opravdu mnoho. Stačí si jich pár vyzkoušet a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje individuálním požadavkům každého člověka. S výběrem pomáhají pochopitelně hlavně recenze ostatních uživatelů. Na internetu v různých diskuzích jich je nepočítaně.

Aplikace do mobilu na hubnutí se nezaměřují pouze na správnou stravu a pitný režim. Řeší i záležitosti spojené se cvičením, dostatkem pohybu a v neposlední řadě také dodávají motivaci. Ke zdravému životnímu stylu, a tudíž k větší šanci zhubnout, patří také relaxace a dostatek spánku.

Mobilní aplikace pro hubnutí mohou být velkými pomocníky pro všechny, kteří se snaží rychle zhubnout. Pokud budou vidět výsledky a člověk se začne cítit lépe, zvýší se jeho sebevědomí a bude ho to motivovat ještě o mnoho více.

TIP: Nejen mobilní aplikace, ale také pestrý jídelníček může velmi podpořit rychlejší hubnutí a to především díky zdravé a vyvážené stravě.

Aplikace na hubnutí a správný jídelníček

Pokud to člověk myslí s hubnutím vážně, měl by dodržovat zdravý životní styl. Samozřejmostí je nejen dostatek pohybu, ale také správný jídelníček. Jednou z možností, jak přejít na zdravější stravu je začít nahrazovat své oblíbené pokrmy jejich alternativami.

Třeba takové oblíbené palačinky mají mnoho zdravějších variací, než jsou ty klasické. Zdravá snídaně bohatá na vitamíny by měla být základem. Ovesné palačinky s ovocem jsou jedním z mnoha příkladů pokrmu, který si ráno připravit.

Zatímco pohyb si mnozí lidé umí vyřešit samostatně, jídelníček může být poněkud složitější záležitost. Naštěstí není potřeba si s tím výrazně lámat hlavu. Kalorie a nutriční hodnoty za člověka spočítají speciální mobilní aplikace, pro které to bude hračka. Co uvařit k večeři už nebude žádný problém.

Kalorické tabulky

Jednou z nejoblíbenějších mobilních aplikací na hubnutí jsou Kalorické tabulky. Předností je především opravdu široká databáze potravin, které jsou v českých obchodech běžně dostupné. Zároveň lze jakoukoliv nenalezenou potravinu do svého seznamu doplnit a opakovaně ji do svých výpočtů zařazovat. Čas ušetří i možnost skenování etiket jednotlivých potravin, kdy není nutné zdlouhavě informace přepisovat ručně.

Do aplikace Kalorické tabulky se zaznamenávají snědené potraviny i fyzické aktivity. Na základě toho aplikace vyhodnocuje vztah mezi energetickým příjmem a výdejem. Zároveň také nabízí optimální poměr těchto dvou parametrů, a to v kaloriích nebo kilojoulech.

Kromě samotného stravování lze do aplikace zaznamenávat osobní míry (např. hmotnost, obvod pasu). Z nich vytváří přehledné statistiky a ty mohou řadu lidí motivovat. Pomocnou ruku lidem, kteří se snaží zdravě jíst, nabízí aplikace také prostřednictvím inspirativních receptů s prezentovanými nutričními hodnotami.

Prémiová verze Kalorických tabulek neobsahuje reklamy. Navíc sleduje ještě více hodnot (cukry, sůl, vápník, nasycené mastné kyseliny apod.). Zobrazuje analýzu jídelníčku za jakékoliv zvolené období.

Aplikace je kompletně v češtině, bát se proto nemusí ani ti, kteří neovládají angličtinu nebo jiný cizí jazyk. Aplikace potřebuje pro fungování připojení k internetu.

Operační systém: Android, iOS
Hodnocení: 4,6 z 5 (Google Play) a 4,7 z 5 (App Store)

Lose It!

Aplikace Lose It! funguje na podobném principu jako Kalorické tabulky. Jejím cílem je také počítání kalorií a nutričních hodnot – proteinů, sacharidů a tuků. Před zahájením hubnutí s touto aplikací se zadává cílová váha a osobní informace. Aplikace na hubnutí Lose It! vypočte denní kalorický rozpočet a může se začít.

Jako nevýhodu může někdo vnímat absenci češtiny. Bez alespoň základní znalosti anglického jazyka se nedá obejít.

Některými uživateli je kritizována databáze potravin, která není primárně vytvořena pro český trh. Proto například výše uvedené a v podstatě konkurenční Kalorické tabulky bývají hodnoceny lépe, jelikož databáze potravin odpovídá českému prostředí. Jinak má ale aplikace Lose It! řadu „vychytaných“ funkcí:

  • snímač čárových kódů potravin
  • motivační výzvy
  • záznam jídla pořízením fotografie
  • knihovna potravin, receptů, cviků

Lose It! také umožňuje se spojit s přáteli a vzájemně se podporovat nebo hecovat. Pro soutěživé osoby to může být velmi přínosné. Stejně jako Kalorické tabulky, i Lose It! nabízí variantu Premium.

Operační systém: Android, iOS
Hodnocení: 4,4 z 5 (Android) a 4,8 z 5 (App Store)

My Diet Coach

Osobní trenér, výživový poradce a pedant, který bude neustále připomínat, co je nutné aktuálně udělat – to je aplikace My diet Coach. Aplikace se zaměřuje především na ženy, ale pochopitelně ji může zkusit i muž. K tomu, aby mohla začít pracovat, potřebuje informaci o požadovaném úbytku kilogramů a důvod, proč se člověk rozhodl zhubnout.

Aby byla motivace na co nejvyšší úrovni, je možné do aplikace nahrát svoji fotografii. Tu bude mít uživatel neustále pomocí neodbytných připomínek na paměti.

Připomínky jsou v aplikaci na hubnutí My Diet Coach velmi oblíbené. Aplikace se ozve, když je zapotřebí vypít sklenici vody, zvážit se, sníst nějakou zeleninu nebo si zacvičit. Nechybí funkce sledování kalorií, počítání kroků, čtečka čárových kódů (víceméně pro americké potraviny), motivační tipy a sledovač váhy.

Uživatele baví různé výzvy a po jejich splnění virtuální odměny. Výzvou může být třeba vypití sedmi sklenic vody, naplnění poloviny talíře zeleninou nebo zaparkování auta dál od domu. Výzvy lze editovat a přidat vlastní.

Pro maximální užitek z aplikace je vhodná placená verze Pro Upgrade. Nad rámec základu obsahuje možnost zapisovat denní přísun jídla a denní fyzické aktivity, přidání vlastní diety a cvičebního plánu, sledování vývoje hmotnosti, výpočet kalorií nebo třeba výpočet BMI. Mnozí uživatelé zmiňují, že pokud by verze Pro Upgrade byla dostupná jako základní, jedná se o téměř bezchybnou aplikaci.

Operační systém: Android, iOS
Hodnocení: 4,4 z 5 (Android) a 4,7 z 5 (App Store)

Aplikace na hubnutí se zaměřením na cvičení

Druhým důležitým aspektem pro správné hubnutí je pohyb. Zatímco někomu stačí denně delší procházka, jiní potřebují cílené tvarování, zpevňování a posilování určitých částí těla. Vše záleží, z jaké váhy člověk hubne, jaký má cíl a pochopitelně se vše odvíjí také od fyzických možností každého člověka. Cvičení bude příjemnější, pokud si k němu člověk pustí nějakou hudbu nebo si třeba zdarma stáhne audioknihu.

Aplikace do mobilu na hubnutí zajišťují ukázky cvičení, připomínají v jakých intervalech a kolikrát týdně má člověk cvičit, případně mohou také monitorovat průběh cvičení a dodávat motivaci.

Sports Tracker

Možnosti využití této aplikace jsou velmi široké. Hodí se při běhu, jízdě na kole, chůzi, lyžování aj. V nabídce je ke 30 typům sportovních aktivit, kromě běžných třeba i jízda na koni nebo horolezectví.

Prostřednictvím této aplikace člověk sleduje svoji aktivitu pomocí přesné GPS polohy a map, analyzuje spálené kalorie, průměrnou rychlost, nadmořskou výšku a pokrok v opakujících se cvičeních.

K maximální motivaci umožňuje Sports Tracker sdílet své výsledky s přáteli a zároveň být od nich třeba inspirován k jiným aktivitám nebo možnostem cvičení.

Přidanou hodnotou aplikace je možnost připojení přes Bloototh s běžnými měřiči tepu nebo tachometry. Jedná se tak o komplexní fitness aplikaci, která některé funkce dokáže poskytovat offline, k jiným je internetové připojení nezbytné.

Operační systém: Android, iOS
Hodnocení: 4,4 z 5 (Android) a 4,8 z 5 (App Store)

Daily Workouts Apps

Jedná se o sérii hned několika mobilních aplikací, které slouží jako knihovna cviků, a to vždy se zaměřením na různé části těla. Jak správně provádět každý cvik ukazuje návodné video, člověk se tak nemusí bát, zda cvičí správně.

Správná pozice těla je velmi důležitá, zvlášť u některých cviků. Řešíme-li problém jak rychle zhubnout stehna, návody ve formě videa jsou velmi nápomocné. Třeba takový dřep se musí provést správně, aby se zabránilo zranění kolen.

Výhodou aplikace je čeština a také vysvětlení cviků nejen prostřednictvím obrázků jako u podobných aplikací, ale pomocí videí.

Uživatel si může vybrat například mezi samostatnou aplikací Denní cvičení – břicho, Denní cvičení – hýždě, Denní cvičení – paže nebo Denní cvičení – kardio. Kromě videí s jednotlivými cviky nabízí aplikace také několik variant uceleného cvičení, které trvá pouhých 5 až 10 minut. Jak zhubnout břicho už nebude žádný problém!

Operační systém: Android, iOS
Hodnocení: 4,4 z 5 (Android) a 4,7 (App Store)

7-minutový Trénink: Cvičení na hubnutí

S cvičením, které vede k vysněnému zhubnutí, pomůže i velmi dobře hodnocená mobilní aplikace 7-minutový Trénink: Cvičení na hubnutí. Už z názvu vyplývá, že denní cvičení podle aplikace nezabere příliš času a přitom poskytuje komplexní prvky pro hubnutí, posílení svalů a tvarování postavy.

Mobilní aplikace nabízí ucelené cvičení nebo zaměření na určitou část těla. Před cvičením se doporučuje na zahřátí několik cviků a pak už se může jít na 7 minut „dřiny“. Není potřeba se však obávat, aplikace má hned několik kategorií cvičení bez náčiní pro muže a ženy v různé fyzické kondici.

Důraz dává aplikace především na to, že se jedná o cviky, které lze vykonávat doma. Bez nutnosti si obstarávat různé drahé sportovní vybavení nebo dokonce stroje. Uživateli je každý cvik vysvětlen prostřednictvím detailních obrázků a videí s instrukcemi.

Motivaci podporují různé milníky a cíle, po jejichž dosažení dostane uživatel trofej. Kromě toho může zapisovat a sledovat, jak se vyvíjí jeho váha a podle toho upravovat svůj osobní plán cvičení.

Operační systém: Android
Hodnocení: 4,6 z 5 (Android)

Co je k hubnutí ještě zapotřebí

Aby byl úbytek váhy co nejvyšší, měl by se člověk především cítit psychicky dobře. Dobré je se vyvarovat stresu a naučit se odpočívat. I k tomu mu mohou pomoci různé mobilní aplikace – mohou být zaměřeny na meditační nebo relaxační hudbu, hlídání spánkových cyklů nebo třeba masáže.

Psychickou pohodu by člověk neměl podceňovat, je to polovina úspěchu. Dobrá nálada a optimistický nadhled vede ke šťastnějšímu a produktivnějšímu životu. K tomu, aby člověk něco dokázal (třeba i zhubnout) poslouží také motivační citáty.

Užitečným pomocníkem je také osobní váha s tělesnou analýzou, která umí přesně určit, jak na tom daný organismus je. Člověka tak dokáže dokonale nasměrovat, jak by měl při hubnutí postupovat a na co se zaměřit.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang