Rychlá burger buchta – recept

Rychlá hamburgerová houska je chutná a snadno připravitelná houska, která slouží jako dokonalý základ pro vaše oblíbené hamburgery. Tento recept vám umožní připravit čerstvé a nadýchané housky během chvilky, aniž byste potřebovali dlouhé kynutí nebo složité ingredience. Stačí jen několik základních surovin ze spíže, jako je mouka, droždí, cukr a máslo, a můžete vytvořit tyto měkké, dozlatova opečené housky, které pozvednou váš zážitek z hamburgerů na zcela novou úroveň. Ať už budete grilovat klasické cheeseburgery, zeleninové placičky nebo kuřecí sendviče, tyto rychlé hamburgerové housky poskytnou ideální kombinaci měkkosti, chuti a trvanlivosti, která zajistí, že vaše hamburgery zůstanou nedotčené až do posledního sousta.

Ingredience:

  • 2 ½ šálku hladké mouky
  • 1 balíček (2 ¼ lžičky) instantního droždí
  • 1 lžička cukru
  • ½ lžičky soli
  • 1 šálek teplé vody
  • 2 lžíce rostlinného oleje

Postup:

Ve velké míse smíchejte mouku, droždí, cukr a sůl. Dobře promíchejte. K suchým přísadám postupně přidávejte teplou vodu a míchejte, dokud nevznikne hrubé těsto.

Do těsta přidejte rostlinný olej a hněťte ho v míse asi 5 minut, dokud těsto nebude hladké a mírně pružné.

Mísu přikryjte čistou kuchyňskou utěrkou nebo plastovou fólií a těsto nechte na teplém místě kynout asi 30-45 minut, dokud nezdvojnásobí svůj objem.

Předehřejte troubu na 200 °C a lehce vymažte plech na pečení. Vykynuté těsto propíchejte, abyste odstranili případné vzduchové bubliny, a přeneste ho na lehce pomoučněný povrch.

Rozdělte těsto na 6 stejných dílů a každý díl vytvarujte do hladké koule. Kuličky těsta položte na vymaštěný plech, přičemž mezi nimi nechte trochu místa na rozprostření.

Přikryjte kuličky těsta kuchyňskou utěrkou a nechte je ještě 15-20 minut kynout. Po vykynutí pečte buchty v předehřáté troubě asi 15-20 minut, dokud nezískají zlatohnědou barvu a při poklepání na dno nezazní dutý zvuk.

Upečené buchty vyjměte z trouby a před podáváním je nechte vychladnout na mřížce.

Tyto rychlé housky si můžete vychutnat s oblíbenými náplněmi, například do hamburgerů, sendvičů nebo jednoduše jako obložené housky. Vychutnejte si lahodné domácí buchty!

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang