Co si s sebou přibalit na víkendový pobyt do zasněžených hor?

zimni-vybava

Chystáte se na víkendový pobyt na horách a nevíte si rady, co všechno si na cestu přibalit? Nevadí. Na následujících řádcích vám poradíme, jaké věci si nezapomenout vzít, abychom byli připraveni na sníh i mráz. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké vybavení se nám bude na horách hodit?

Chystáme-li se do zasněžených hor, měli bychom se rozmyslet, jaký sport bude pro nás ten pravý. Nechceme přeci prosedět náš idylický pobyt na chalupě či na horském hotelu. Jaké máme tedy možnosti? Pro milovníky adrenalinu jsou v nabídce lyže či snowboard. Dle vašich schopností si vyberte ten správný svah a vydejte se do zasněžených kopců.

Jestli-že jste milovníci vytrvalostních sportů, můžete vsadit na běžecké lyžování. Máte-li poblíž vašeho horského penzionu rybník, nezapomeňte si s sebou přibalit brusle. Na bruslení však musí několik dní po sobě mrznout, určitě tak kontrolujte tloušťku ledu. Velké oblíbenosti se v zimě těší i horská turistika. Ke všem zmírněným sportům se vám bude hodit kvalitní oblečení a doplňky. O tom už více na následujících řádcích.        

Jaké oblečení a doplňky si nezapomenout přibalit na zimní pobyt na horách?

Chceme-li si užívat náš zimní horský pobyt ve vší parádě, měli bychom tomu přizpůsobit také naše oblečení. Hodit se nám bude kvalitní termoprádlo a několik vrstev funkčních oděvů. Velkým těžkým svetrům a oteplovákům už odzvonilo. V dnešních dnech je na trhu k sehnání tenké sportovní oblečení, které na sebe můžete tzv. vrstvit.

Metoda vrstvení nám umožní regulovat tělesnou teplotu, nehrozí tak, že se přehřejeme. Pořídit si tak můžeme sportovní zateplené legíny a funkční větrovku. Společně s oblečením to bude chtít i kvalitní outdoorovou obuv. Důležité je, abychom do chladných dnů nazuli boty ve správné velikosti. V příliš těsných botách by nám mohla být zima a hrozily by nám i nepříjemné mozoly a otlačky.

Zimní boty by měly mít dále i odolnou podrážku, která vhodně tlumí dopady chodidla při kontaktu se zemí. Bude dobré, když budou mít naše boty i protiskluzovou podrážku. Při výběru oblečení a obuvi se zaměřte i na materiály, z kterých jsou produkty vyrobené. V letošní zimní sezóně jsou v kurzu zejména přírodní materiály. Dobře vám poslouží např. oděvy z merino vlny či ze 100% bavlny. Obuv zase oceníte v koženém provedení. Boty pak nezapomínejte také naimpregnovat, snáze odolají mrazu i sněhovým přeháňkám.            

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang