V jakých obchodech očekávat ty největší výprodeje v lednu?

Tradiční lednové výprodeje se pořádají jak v kamenných prodejnách, tak v internetových obchodech. Slevy na oblečení, obuv, módní doplňky a další zboží mnohdy dosahují až 70 %, a tak není divu, že mnozí s velkými nákupy vyčkávají právě na začátek nového roku. V jakých prodejnách a e-shopech lze očekávat největší výprodeje v lednu 2021?

Zatímco situace ohledně kamenných obchodů je nejistá, o slevy v e-shopech milovníci nákupů určitě nepřijdou. V lednových výprodejích lze sehnat zboží s až 70% slevami, což přináší skvělou příležitost k obnově šatníku či nákupu jen tak pro radost. Výhodné ceny jsou například v Primarku v Praze.

TIP: Výhodné nákupy po celý rok nabízejí zejména čínské internetové obchody. Mezi nejlepší čínské e-shopy lze na základě recenzí zařadit AliExpress, Banggood nebo Wish. Díky spolupráci Wish a České pošty je navíc dodání objednávky z tohoto e-shopu velmi rychlé. Ti, kteří nevědí, jak fungují nákupy z Číny, nemusí zoufat. Většina čínských e-shopů je dnes dostupná v češtině, a tak je objednávka otázkou pár okamžiků.

Velké lednové výprodeje se vztahují na různé druhy zboží včetně oblečení, doplňků a obuvi.
Velké lednové výprodeje se vztahují na různé druhy zboží včetně oblečení, doplňků a obuvi.

Nyní se již pojďme podívat na obchody, v nichž lze očekávat velké lednové výprodeje. V každém z nich je možné nakupovat online a jsou proto sázkou na jistotu i v případě, že kamenné prodejny v důsledku pandemie neotevřou.

Cropp

Cropp je značkou oblečení pro muže i ženy, která se zaměřuje na poslední módní trendy. Oblíbí si ji zejména mladí lidé, kteří svou osobnost chtějí vyjádřit prostřednictvím originálních kousků.

Oblečení, obuv a doplňky značky Cropp se hodí na běžné nošení. V kamenných prodejnách a e-shopu lze nalézt jak basic kousky, které nesmí chybět v žádném šatníku, tak kousky výstřední až bláznivé. Výhodou jsou příznivé ceny, které korespondují se zaměřením značky na mladé lidi.

Zoot

Český e-shop Zoot nabízí slevy po celý rok a ani leden 2021 nebude výjimkou. Lze očekávat, že v rámci novoročního výprodeje zde levně nakoupíme jak dámskou, pánskou a dětskou módu, tak kosmetiku a bytové doplňky.

Zoot nabízí zboží kolem 300 značek a také nadstandardní služby – například skvělý zákaznický servis, možnost vyzkoušení před nákupem nebo vrácení zdarma. Je proto nasnadě, že jej mnoho českých zákazníků upřednostňuje před jinými e-shopy.

V roce 2021 ZOOT expandoval do Rumunska, Chorvatska a Slovinska. Další novinkou je zrušení Výdejen radosti, ke kterému došlo za účelem snížení nákladů.

Zara

Světově známý módní řetězec Zara se vyznačuje širokou nabídkou moderního oblečení, obuvi a doplňků pro ženy, muže i děti. Pod značkou Zara Home nabízí také nejrůznější bytové doplňky a vybavení do domácnosti.

Prodejny Zara se nacházejí především v nákupních centrech. Z pohodlí domova lze produkty objednat v e-shopu Zara.com.
Prodejny Zara se nacházejí především v nákupních centrech. Z pohodlí domova lze produkty objednat v e-shopu Zara.com.

Za pozornost stojí projekt Zara Join Life, jehož cílem je vyhledávání nových výrobních procesů a surovin k zodpovědnější a ekologičtější výrobě. O eticky a ekologicky vyrobené produkty je nabídka společnosti Zara neustále rozšiřována.

Zara vedle mnoha kamenných obchodů provozuje také e-shop, v němž lze trendy kousky objednat z pohodlí domova.

Sinsay

Nabídka značky Sinsay obsahuje převážně moderní oblečení pro dívky a mladé ženy, které zde naleznou praktiky vše, co ve svém šatníku potřebují. Nechybí však ani bižuterie, boty či oděvy pro děti. Ceny produktů jsou příznivé, nicméně s nákupem se rozhodně vyplatí počkat na velké lednové výprodeje.

Mnohé zákaznice potěší, že se značka Sinsay stala součástí mezinárodní iniciativy Fur Free. Od roku 2016 jsou při výrobě využívány pouze syntetické materiály a dříve vyrobené produkty byly využity na charitativní účely.

Decathlon

Decathlon je známým prodejcem cenově dostupného sportovního vybavení, oblečení a obuvi. Každý, kdo si koncem roku předsevzal zdravější životní styl, v jeho nabídce jistě najde to pravé.

Členové věrnostního programu Decathlon mohou nakupovat výhodně po celý rok. Stačí se zaregistrovat na webu Decathlon.cz a začít sbírat body za nákupy. Za každých 600 bodů pak zákazník získává slevu 100 Kč, navíc může vrátit zboží v prodloužené lhůtě 90 dní a rezervovat produkty na prodejně online.

Freshlabels

Obchod Freshlabels je známý především pro svou nabídku originální, udržitelné a kvalitní módy. Z tohoto důvodu v něm najdeme pouze ověřené značky, u nichž jsou všechny zmíněné aspekty zaručeny.

V rámci novoročních výprodejů lze sehnat nejrůznější zboží s až 70% slevou.
V rámci novoročních výprodejů lze sehnat nejrůznější zboží s až 70% slevou.

Ceny některých produktů mohou být vyšší, proto jsou ideální příležitostí k nákupu právě očekávané lednové výprodeje. Ušetřit lze také díky registraci v e-shopu, za níž zákazník získává slevu 150 Kč na první objednávku.

eObuv

Jak je patrné již z názvu, e-shop eObuv se orientuje převážně na prodej obuvi. Jeho nabídka dále zahrnuje například koženou galanterii, kabelky, tašky, peněženky pásky a další zboží.

eObuv patří k internetovým obchodům, v jejichž nabídce lze zakoupit zlevněné zboží prakticky neustále. Extra velké slevy jsou pořádány například na Black Friday a nechybí ani slevy sezónní. O velké lednové výprodeje proto zákazníci zcela jistě ochuzeni nebudou.

Footshop

Také v nabídce obchodu Footshop.cz je k nalezení převážně dámská, pánská a dětská obuv, dále například peněženky, hodinky, sluchátka, šperky a další doplňky.

Footshop je tím pravým místem pro každého příznivce značek Nike, Puma, Adidas, Reebok, Converse či například Vans, k jejichž kolekcím má Footshop jako jediná firma v ČR exkluzivní přístup.

Footshop provozuje dvě kamenné prodejny v Praze a také e-shop s velmi rozmanitou nabídkou zboží, především toho sportovního.

Jak mít přehled o slevách po celý rok?

Velké slevy a výprodeje se pořádají po celý rok, kupříkladu s příchodem nové sezóny. Přehled o sezónních výprodejích a časově omezených akčních nabídkách přináší cashback portál Tipli.cz, který informace o aktuálních výprodejích zobrazí na jednom místě.

Za výhodné ceny lze nehledě na momentální výprodeje nakupovat v outletech, které jsou součástí mnoha českých i zahraničních internetových obchodů, nebo v již zmíněných čínských e-shopech. Co je to outlet? Hlavní myšlenkou outletu je prodávat, lépe řečeno vyprodávat, zboží, které se již nevyrábí, sezónní zboží, nadměrné zásoby, zboží ze zkrachovalých nebo uzavřených obchodů apod. Outlet nabízí zboží, především značkové, s výraznými slevami.

V roce 2021 lze očekávat také otevření prodejny Primark Praha. Tento irský řetězec se vyznačuje příznivými cenami a jeho otevření na tuzemském trhu je dlouho očekáváno.

Mezi velké slevové akce každoročně patří také Dny Marianne. Seznam obchodů lze nalézt ve stejnojmenném časopise nebo online. Každý rok se zapojují jak kamenné obchody, tak e-shopy.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang