Jak vybrat dámský kabát a vypadat trendy pro tuto sezónu?

Jakmile začíná podzim, je nutné sáhnout po kabátu, který zahřeje. Pokud si vyberete správný střih, barvu a délku, budete se celou zimu cítit venku stylově a přitom zahřátá. Na trhu je velký výběr modelů, proto se s námi podívejte na možnosti. Doporučíme střihy rozdílným typům postav, představíme současné trendy a ukážeme vám, z jakých materiálů můžete vybírat.

Jaké dámské zimní kabáty jsou v současnosti trendy?

Dámské zimní kabáty můžeme rozdělit podle délky na kratší nebo pod kolena, delší. Vybíráme podle typu postavy, ale také podle toho, jak budeme chtít kabát používat. Existují tzv. přechodové kabáty, které oblékáme na podzim nebo na jaře, když zima není tak velká. Přechodový kabát není zateplený, je z lehkého materiálu, může být i výrazně krátký.

Pro chladnější počasí už volíme teplejší typy se zateplením. Čím je kabát delší a větší, tím lépe se do něj zabalíme. Měl by ovšem vždy padnout, protože nevypadá dobře, když se v něm postava ztrácí. Skvělými komponenty kabátu může být širší límec nebo kapuce, zavinovací kabáty nebo ponča jsou také efektivní pro zahřátí. Dámská móda v oblasti zimních kabátů nabízí opravdu široký výběr.  

Některé ženy  ocení kabátky sportovnějšího typu, jiné budou volit elegantní kousky z kůže nebo jiných luxusních materiálů. Většina kabátů je dnes eko friendly, takže jsou vyrobené ze syntetických recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Pravá kožešina už se neobjevuje tak často, ale syntetické náhražky jsou momentálně velmi in.

Mrkněte na zimní kabát dámský značek Calvin Kleine, Twinset, Pinko nebo Noisy May. Jsou krásně ženské, podtrhují osobnost dámy, která je nosí a výběr barev i materiálů je oslňující. Pokud jste extrémně zimomřivá, podívejte se, jaké kabáty nabízí značka Geox. Jsou zateplené peřím a dlouhé, takže v nich jistojistě nepromrznete.

Kabáty Noisy May jsou oblíbené mezi ženami i dívkami. Oblíbené jsou také zvířecí motivy na syntetické kožešině a jejich výhodou je, že krásně zahřejí.

Značka Twinset i Pinko nabízí kabáty všech typů, vaší pozornosti by ale něměly uniknout ty s kapucí. I s tímto komponentem vypadají žensky a elegantně.

zimní kabát dámský

Jaký zimní kabát k jaké postavě?

Ženy menšího vzrůstu by neměly volit příliš velké a těžké kabáty. Působí pak dojmem, že se ve svršku ztrácejí a zbytečně nabývají opticky většího objemu. Kabát by měl vždy skvěle padnout a především drobnější ženy mohou volit upnutější modely, které zvýrazňují postavu.

Ženy s dlouhými nohami si mohou dovolit také dlouhé kabáty pod kolena. Jejich postava se tak ještě prodlouží a v kombinaci s kozačkami na vyšším podpatku mohou vyrazit s nadsázkou přímo na módní molo. Máte-li dostatečné sebevědomí, nebojte se extravagantních, barevných a výrazných modelů. Červený zimní kabátek vždy upoutá pozornost, stejně jako ten z kůže nebo se zvířecím motivem. 

S čím kabát kombinovat?

Outfitů, které můžete s jedním kabátem vytvořit, je mnoho, protože se tento svršek dobře ladí s ostatním oblečením a doplňky. Krátké kabátky v kombinaci se sukní nebo šaty působí elegantně, zvlášť pokud  přidáte kozačky na podpatku nebo pěknou kabelku.

Pokud udeří opravdová zima, vezměte ke dlouhému kabátu také šálu, čepici a rukavice nebo klobouk. K zatepleným vysokým mušketýrkám pak můžete vytáhnout klidně minisukni, protože boty s kabátem vás dobře  před mrazem ochrání. Doplňky by měly vždy ladit a platí jednoduché pravidlo.

Čím výraznější kabát, tím méně výrazných doplňků. Pokud máte kabát červený nebo se zvířecími motivy, doplňujte jednobarevnou, ideálně černou nebo bílou, kabelkou. Tmavé, béžové a nevýrazné kabáty můžete naopak oživit veselými barvami v doplňcích, originálním setem čepice, rukavic a šály nebo originální kabelkou. 

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang