TOP herní ráje geeků a nerdů

Zarytí fanoušci počítačových her mají svá oblíbená místa, kde si pořizují nové digitální herní klíče a povolují uzdu svým herním vášním. Všechny ty Cyberpunk 2077, Among Us, Monster Hunter a jiné hry lze pořídit na mnoha online platformách. Které to jsou? Jaké jsou TOP herní ráje všech počítačových nadšenců?

Každý správný geek, tedy IT nadšenec a hráč počítačových her, sleduje současný trh a nenechá si ujít žádnou herní novinku. Moderní trendy si žádají okamžitost a rychlost, proto platformy pro hráče pomalu avšak jistě upouštějí od fyzického zasílání disků na adresu kupujícího a přecházejí, respektive již přešly na distribuci digitálních herních klíčů.

Tento typ zprovoznění počítačových her má své nesporné výhody. Především nepotřebuje žádný obal, notabene plastový. Zákazník ušetří na poštovném i balném a klíč potřebný k otevření nové hry obdrží prakticky ihned po zaplacení objednávky.

Spolu s herním klíčem kupující získává i návod na legální stažení hry ze serveru vydavatele. Vše je tedy v naprostém souladu se zákonem a hráč se nemusí obávat, že by se proti své vůli dostal do rozporu s legislativou. Tento druh odesílání nových her si zautomatizovala mimo jiné platforma GameSale.

Zóna gamerů je přístupná všem fanouškům video nebo počítačových her.

Na stejném principu prodeje her a konzolí fungují také platformy Fanatical, nebo Xzone. Coby konkurence proslulejšího GameSale se oba e-shopy snaží dohnat počet zákazníků a vymýšlejí nejrůznějí podpůrné marketingové akce. Xzone slevy hrají v konkurenčním boji velkou roli.

Ovšem nezanedbatelné místo na výsluní právem patří gamecentru JRC, jež se prezentuje jako prodejce her pro PC, Mac, Xbox, Playstation a Nintendo. Prodejny JRC se nacházejí po celé České republice v počtu 33, z toho jich rovných 8 operuje v hlavním městě Praze.

V kamenných pobočkách lze mimo jiné vykoupit hry i konzole a nakoupit nové, včetně aktuálního merche ze Star Wars, Harryho Pottera, Batmana nebo Matrixu. Figurky z Marvel filmů, sošky, oblečení a doplňky, sběratelské předměty, to vše lze sehnat v prodejnách JRC.

FIgurky populárních komiksových i filmových hrdinů zaujmou nejen opravdové fanoušky, nýbrž také sběratele a dětské příznivce.

Filmové postavičky z marvelovek, Simpsonů, Harryho Pottera, Hello Kitty nebo Star Wars lze s přehledem nakoupit také v Comics Pointu, oblíbeném to kratochvilném obchodě všech komiksových fandů. K dispozici mají také široký výběr Marvel filmů na DVD, Blu-ray a 4K Ultra HD.

Samozřejmostí jsou také trička a čepice s potisky žádaných komiksových hrdinů. Comics Point umí zaujmout i nezasvěcené laiky, nabízí pro každého něco.

Hra versus realita

Hry, v nichž se střílí a bojuje, bývají jedny z nejvyhledávanějších. Proto není divu, že řada geeků a nerdů, takzvaných s nadsázkou asociálních introvertů, volá i po realističtějších formách her. Na poptávku trhu slyší a odpovídá platforma Colosus.

Ta se specializuje na prodej povolených zbraní, k jejichž zdržení není potřeba být držitelem zbrojního pasu. Jedná se o airsoftové zbraně, repliky, luky, kuše a podobné propriety. Colosus vzduchovky jsou velmi oblíbeným a prodávaným artiklem. Obchod pamatuje také na populární zábavnou pyrotechniku.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang