Disney+ počet zařízení, filmy a seriály, předplatné

Disney+ je streamovací služba poskytovaná společností The Walt Disney Company, nabízející bohatou videotéku ze světa Disney, Marvel, Star Wars, Pixar a National Geographic. Po svém uvedení se rychle stala jednou z nejpopulárnějších streamingových platforem na světě. Je k dispozici v mnoha zemích, včetně České republiky, a nabízí přístup na různých zařízeních. Jaká je Disney+ cena a jaké nabízí Disney plus filmy?

Jedním z hlavních lákadel Disney+ je jeho rozsáhlý katalog obsahující tisíce hodin filmů a seriálů všeho druhu. Uživatelé mohou sledovat klasické Disney filmy, jako je Aladdin, dokumenty od National Geographic jako je Srdce zvířat či série oblíbených superhrdinských filmů od Marvelu, jako je Iron Man, Avengers nebo Black Panther, i těch romantických jako jsou Disney klasiky.

Shrnutí článku

Hlavní informace o platformě – platforma Disney+ vznikla v roce 2019 a získala si své diváky hned zpočátku. Diváci tak mohou sledovat nejslavnější filmy jako jsou Star Wars nebo oblíbené dětské klasiky typy Aladin apod.

Cena – Disney+ je možné sledovat až na 4 zařízeních zároveň, nicméně neřadí se mezi nejlevnější služby na trhu. Přesto je možné si náklady rozdělit mezi členy rodiny, případně využít slevových akcí od poskytovatelů internetu apod.

Proces registrace – samotné přihlášení je velmi jednoduché a intuitivní. Filmy a seriály je po přihlášení možné sledovat jak na televizi, tak například i v mobilní aplikaci.

Jednou z výhod Disney+ je možnost přístupu na více zařízeních. Uživatelé mohou streamovat obsah na chytrých telefonech, tabletech, počítačích, herních konzolích, televizích a mnoha dalších elektronických zařízeních. Díky tomu mohou uživatelé sledovat své oblíbené filmy a seriály kdykoliv a kdekoliv.

Sledovat filmy na více zařízeních lze i přes platformu Netflix. Netflix premium cena je velmi konkurenceschopná.

Disney plus – začátky platformy

Jaké byly Disney plus začátky? Vznik Disney Plus byl ohlášen v srpnu 2017, kdy společnost Disney oznámila, že ukončí svou spolupráci s populární streamovací službou Netflix a vytvoří vlastní platformu. Tato zpráva vyvolala velký ohlas u fanoušků Disney, protože se objevilo mnoho vášnivých debat o tom, jaký obsah bude na nové platformě k dispozici.

Na podzim roku 2018 bylo oznámeno, že nový streamovací kanál ponese název Disney+ a bude nabízet exkluzivní obsah ze světa Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic. V únoru 2019 bylo potvrzeno, že k dispozici bude i klasický animovaný obsah z dětské televizní sítě Disney Channel. Samotná platforma Disney Plus byla spuštěna 12. listopadu 2019 v USA, Kanadě a Nizozemsku.

Do konce roku se rozšířila i do Austrálie a Nového Zélandu. Během prvních 24 hodin po spuštění se přihlásilo více než 10 milionů uživatelů, což ukázalo velký zájem o tento způsob sledování obsahu.

Disney plus – počet zařízení

Jaký je maximální Disney plus počet zařízení? V rámci jednoho účtu mohou být připojeny až 4 profily a streamování je možné na až 4 zařízeních současně. To umožňuje uživatelům sdílet své přihlašovací údaje se svými rodinnými příslušníky a přáteli, aniž by museli platit za další účty.

Sdílení účtu je však možné jen uživatelům s příbuznými přístupovými údaji, kteří žijí ve stejném domácnosti. Je důležité zmínit, že k disneyovskému obsahu je možné přistupovat pouze z oblasti, kde je Disney+ dostupná.

Například, i když má uživatel účet v České republice, nedokáže si přehrát obsah na přístroji, pokud se nachází mimo Českou republiku. To platí i pro obsah v angličtině, jako jsou originální filmy a seriály vyprodukované pro Disney+. Pro přístup k Disney+ je nutné mít kvalitní internetové připojení. Streaming kvality se automaticky upravuje v závislosti na rychlosti připojení a funkčnosti zařízení.

Disney+ počet zařízení a kvalita filmů

Jak může ovlivnit Disney+ počet zařízení kvalitu videa? Pokud má uživatel pomalejší připojení (například kvůli tomu, že je přihlášeno více uživatelů najednou), bude mít možnost si zvolit nižší kvalitu videa.

Disney+ je k dispozici na mnoha zařízeních, jako jsou iOS a Android telefony a tablety, televize s operačním systémem Android, Apple TV, Amazon Fire TV, počítače s Windows a Mac, herní konzole PlayStation a Xbox, a další.

V případě, že plánuje uživatel využívat Disney+ na více zařízeních, může se přihlásit k jeho nové verzi s názvem „Disney+ Hotstar“, která umožňuje až 7 profilů a streamování na až 7 zařízeních najednou. V současnosti nabízí Disney+ více než 100 milionů uživatelských registrací a neustále roste.

S rozsáhlým obsahem a možností přístupu na různých zařízeních je pro mnoho uživatelů Disney+ jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb. Pokud je uživatel fanoušek Disneyho světa, Marvelu, Star Wars nebo jen hledá kvalitní zábavu pro celou rodinu, stojí za to vyzkoušet Disney+.

Disney plus CZ

V České republice získala tato platforma hned po jejím představení velkou pozornost. Co platforma Disney plus CZ nabízí? Disney Plus poskytuje nejslavnější filmy a seriály, které byly vytvořeny společností Disney.

Navíc má také exkluzivní obsah, který není k dispozici ve stanici Disney Channel. Mezi největší lákadla Disney Plus patří nejnovější adaptace trilogie Star Wars, The Mandalorian, která získala obrovskou popularitu po celém světě.

Další oblíbené tituly jsou například Captain America, Avengers a Mulan. Navíc Disney Plus nabízí i klasické animované filmy a seriály, jako je Aladin, Lví král, Kráska a zvíře a mnoho dalších. To je skvělé pro příznivce Disneyho, kteří chtějí znovu zažít své oblíbené dětské klasiky.

Jedním z největších lákadel Disney Plus pro české fanoušky je možnost sledovat filmy a seriály v českém jazyce. Díky tomu je obsah dostupný jak párům a přátelům, tak i rodinám.

Disney plus Czech Republic – typy zařízení

Disney se v posledních letech zaměřil na lokalizaci svých obsahů, aby oslovil širší publikum a toto může být velká výhoda pro české diváky. Služba Disney Plus není přístupná pouze na počítačích a mobilních zařízeních, nýbrž také na televizních obrazovkách.

Uživatelé mohou streamovat své oblíbené filmy a seriály na Disney plus Czech Republic na chytrých televizorech, herních konzolích nebo na zařízeních jako je Apple TV nebo Google Chromecast.

Disney+ cena

Disney+ je možné v České republice zakoupit buď měsíčně za 239 Kč, nebo ročně za 2 390 Kč. Tato cena platí pro všechny uživatele bez ohledu na to, zda se jedná o jednoho či více uživatelů na jednom účtu. Za tuto cenu získá uživatel přístup k obrovskému výběru filmů a seriálů.

Nabídka Disney+ se neustále rozšiřuje o nové tituly a je v ní k dispozici více než 500 filmů a 7500 televizních epizod. Mezi nejoblíbenější tituly, které nabízí, patří například filmy ze světa Star Wars jako „Rogue One: Star Wars Story“ nebo „Star Wars: Poslední z Jediů“ a filmy z Marvelovského universa, jako jsou „Avengers: Endgame“ nebo „Black Panther“.

Disney plus cena v Evropě

Jaká je Disney plus cena v Evropě? V Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Španělsku a Velké Británii je měsíční předplatné Disney+ stanoveno na 6,99 €/£5.99, což se rovná přibližně 182 Kč.

Roční předplatné je k dispozici za sníženou cenu 69,99 €, což představuje přibližně 1 830 Kč. V Irsku, Belgii, Portugalsku, Dánsku, Finsku, Švédsku a Norsku je cena o něco vyšší.

Cena Disney plus oproti konkurenci

Jak si stojí Disney plus v porovnání s konkurencí, jako je Netflix, HBO Max a Amazon Prime Video, co se týče ceny a funkcí?

SlužbaMěsíční cena (Kč)Počet profilůSoučasné streamováníHD4KHDRDolby AtmosČeština
Disney+23944AnoAnoAnoAnoAno
Netflix199 (Základní)11AnoNeNeNeAno
Netflix259 (Standard)32AnoAnoNeNeAno
Netflix319 (Premium)64AnoAnoAnoAnoAno
HBO Max19953AnoAnoAnoAnoAno
Amazon Prime Video7931AnoAnoAnoAnoAno
Apple TV+19953AnoAnoAnoAnoAno
Tabulka cen a služeb streamovacích platforem

Disney plus zdarma

Jak je možné získat Disney plus zdarma, nebo alespoň za zvýhodněnou cenu?

Jednou z možností, jak získat Disney plus zdarma, je využít sdílení účtu s rodinnými příslušníky nebo přáteli. Pro placené předplatné je možnost vytvořit až 7 různých profilů na jednom účtu. To znamená, že je možné sdílet přístup s blízkými osobami a rozdělit si náklady na službu.

Je však důležité dodržovat ustanovení o maximálním počtu současně přihlášených zařízení, které jsou určeny pro jedno předplatné. Využití této možnosti je možné pouze v případě, že všichni uživatelé sdílející účet žijí ve stejném domě.

Občas může uživatel narazit na speciální akce nebo soutěže, které umožní získat Disney plus zdarma. Tyto akce mohou pořádat různé mediální platformy, vydavatelé nebo další subjekty. Pro získání přístupu zdarma je obvykle nutné splnit určité podmínky, jako například sledovat daný počet filmů nebo seriálů.

Sledování sociálních médií Disney plus nebo vyhledávání novinek o službě může pomoci najít speciální akce. Je však důležité být opatrný a vyhnout se podvodným soutěžím, které mohou být součástí phishingových pokusů.

Disney+ zdarma v Evropě

V některých případech nabízí Disney+ zdarma v Evropě vybraní operátoři. Uživatelé by si tak měli zkontrolovat, jestli jejich poskytovatel nenabízí danou streamovací službu zdarma, případně za zvýhodněnou cenu.

Disney plus Begin

„Disney Plus Begin“ označuje proces aktivace zařízení na Disney+. Existují dva hlavní scénáře:

Aktivace nového zařízení:

  • Stáhnout si aplikaci Disney+ do svého zařízení (telefonu, chytrého televizoru atd.).
  • Otevřít aplikaci a přihlásit se pomocí stávajícího e-mailu a hesla k účtu Disney+.
  • Po přihlášení se na obrazovce zobrazí osmimístný kód.
  • Na samostatném zařízení (počítač, telefon atd.) přejít ve webovém prohlížeči na adresu https://www.apps.disneyplus.com/begin
  • Na této webové stránce se uživatel přihlásí ke svému účtu Disney+.
  • Zadá 8místný kód zobrazený na televizoru do webové stránky.
  • Tím aktivuje své zařízení a umožní streamování obsahu Disney+.

Přihlášení ke stávajícímu zařízení:

  • Otevřít aplikaci Disney+ ve svém zařízení.
  • Přihlásit se pomocí e-mailu a hesla ke stávajícímu účtu Disney+.
  • Začít streamovat obsah Disney+.

Pokud má uživatel potíže nebo potřebuje podrobnější pokyny, může na internetu vyhledat „jak aktivovat službu Disney+ na konkrétním zařízení“.

Platba Disney plus předplatného

Platba za službu Disney plus je jednoduchá a uživatelé mohou vybírat z několika možností. První možností platby Disney plus předplatného je díky platební kartě Mastercard, Visa nebo American Express. Při této platbě bude částka inkasována jednorázově za celou dobu předplatného, kterou si uživatel zvolí.

Další možností je platba přes mobilní aplikaci, která je k dispozici pro operační systémy Android a iOS. Uživatelé si mohou vybrat mezi předplacením na měsíc nebo na rok. Tato možnost je výhodná pro ty, kteří nemají k dispozici platební kartu, avšak mají možnost platit přes své mobilní operátory.

Pro uživatele, kteří si přejí mít větší kontrolu nad svými platbami, je k dispozici i předplacená karta s kreditem pro Disney plus. Na této kartě si uživatel určí částku, kterou bude mít k dispozici na placení služby. Jakmile bude vyčerpána, bude uživatel muset kartu znovu dobít, aby mohl službu nadále využívat.

Předplatné Disney plus je tak možné darovat blízkému nejen k narozeninám. Předplatné může být součástí vyrobeného vtipného dárku k narozeninám.

Disney plus filmy

Jedním z největších lákadel pro fanoušky Disney Plus jsou exkluzivní filmy. Tato služba nabízí mnoho originálních a nových příběhů, které diváci nenajdou nikde jinde. Například film „The Mandalorian“ z populárního světa Star Wars, který získal velkou popularitu mezi diváky po celém světě.

Dalším hitem je film „Soul„, který získal mnoho pozitivních kritik za svůj originální příběh a úchvatnou animaci. Vzhledem k tomu, že Disney provozuje vlastní produkční studio, může nabídnout nejen své vlastní filmy, nýbrž také filmy od dalších společností, které Disney získala.

Mezi tyto filmy patří například filmy od studia Marvel a Star Wars a také filmy od společnosti 20th Century Fox, jako „Příběh služky“ nebo animovaná klasika „Kráska a zvíře“.

Disney Plus nabízí nové filmy i klasické snímky, jako například první film „Sněhurka a sedm trpaslíků“ z roku 1937 nebo „Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly“ z roku 2003. Rozmanitost filmů je přesně to, co dělá z Disney Plus jednu z nejoblíbenějších online streamovacích služeb.

Velká nabídka pohádek tak může pomoci například rodičům, když potřebují zabavit děti ve chvíli, kdy potřebují uvařit večeři. Křenová omáčka, tradiční bezmasá jídla, vepřová panenka nebo smetanová omáčka na těstoviny tak může být připravená rychleji a děti si navíc užijí spoustu zábavy s oblíbenými pohádkovými hrdiny.

Disney+ filmy ve světě

Ačkoliv byla služba původně dostupná pouze v USA a Kanadě, v březnu roku 2020 se rozšířila do několika evropských zemí, včetně Velké Británie, Německa, Francie, Itálie, Španělska a dalších. Tato expanze způsobila obrovský vzrůst zájmu mezi fanoušky Disney+ filmů po celé Evropě.

Pro uživatele nejen v Evropě je také velkou výhodou to, že Disney+ nabízí možnost stahování filmů a seriálů, což znamená, že si je diváci mohou uložit a dívat se na ně bez připojení k internetu. Další výhodou pro diváky ve světě je cenová politika služby, která je mnohem přístupnější než u jiných streamovacích platforem.

Kritici však upozorňují na to, že expanze Disney+ do Evropy by mohla mít dopad na jiné streamovací služby v této oblasti. Například Netflix a Amazon Prime Video by mohly zaznamenat pokles v počtu předplatitelů, protože Disney+ nabízí obsah, který není k dispozici jinde.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang