10 vychytávek, se kterými je život snadnější

Existují věci, které lidem usnadňují a zpříjemňují každodenní život. Jedná se většinou o nepříliš drahé maličkosti, které člověk ocení až ve chvíli, kdy je potřebuje. Celkem 10 vychytávek pro běžný a každodenní život představí tento článek.

Parkoviště na žehličku

První vychytávku ocení především hospodyňky. Pokud nevyužívají klasické žehlící prkno, často řeší otázku, kam rozpálenou žehličku položit. Řešení nabízí silikonová podložka, kterou některé e-shopy vtipně označují jako parkoviště na žehličku.

Silikonové kuchyňské pomocníky už většina žen zná, mnohé si oblíbily silikonové pečící formy. Silikon obecně zvládá i velmi vysoké teploty, proto je vhodný i pro rozehřátou žehličku. Podložka se dá sehnat za zhruba sto korun.

Zarážka do oken nebo dveří

Praktickým pomocníkem v domácnosti je zarážka do oken a dveří. Ocení ho všichni, kteří rádi větrají a nechtějí se pořád starat o to, zda otevřené okno nebo dveře drží ve své „pozici“. Zarážka zafixuje okenní či dveřní křídlo bez ohledu na profil rámu či křídla. Zároveň se jedná i o bezpečnostní prvek do domácností s dětmi, kdy se předchází například nechtěnému přivření dětských prstů.

Zarážka do oken a dveří lze sehnat v mnoha designech. Oblíbeným designem je zarážka připomínající tvar kapky. Jednoduché a přitom elegantní řešení pro každý interiér. Cenově se zarážka pohybuje v řádech desítek korun.

Lepící váleček

Absolutně nepostradatelným pomocníkem především pro majitele chlupatých domácích mazlíčků je lepící váleček. Obvykle jich v domácnosti lze najít několik, strategicky umístěných na různých místech bytu. Jeden zcela jistě leží na botníku, aby se člověk mohl očistit od zvířecích chlupů před každým odchodem z domova.

Když už jde o botníky, ty mohou být taky užitečnou vychytávkou. Třeba takový organizér na boty Jysk má širší využití, než jen jako odkladiště bot.

Zpět ale k válečkům. Lepící válečky se hodí ale i pro odstranění nečistot v interiéru automobilu, pro odstranění drobečků po dětech nebo pro očištění svetru, který pouští drobné chloupky. Pomocník, kterým mnohým lidem ušetří nervy, stojí jen pár korun. Například v oblíbeném řetězci s nábytkem IKEA váleček nabízí za 15 korun.

Vakuovací pytle

Přeplněné skříně, nedostatek prostoru pro sezónní nebo nové věci – to jsou problémy, se kterými se potýká většina domácností. Vše vyřeší vakuovací pytle. Obvykle slouží k uložení oblečení nebo jiného textilu (peřiny, deky, ložní prádlo apod.). Po naskládání těchto věcí do pytle se prostřednictvím ventilu odsaje běžným vysavačem vzduch a pytel tím až o 80 % zmenší svůj objem. Dojde až k neuvěřitelné úspoře místa.

U vakuovacích pytlů hodně záleží na kvalitě. U některých se může stát, že třeba časem budou ucházet nebo se snadněji protrhnout. Doporučuje se je vybírat hlavně podle uživatelských recenzí.

Ruční váha na zavazadla

Pro toho, kdo často létá a neustále tak řeší problém, zda se se svým zavazadlem vejde do váhového limitu, je obrovským pomocníkem ruční váha na zavazadla. Obvykle mívá podstatně menší rozměry než váha klasická, na kterou si mnozí stoupají, aby zjistili například výsledky svého hubnutí. Ruční váhu lze vozit stále s sebou, nezabere tolik místa. Většina z nich má LSD displej a maximální zatížení do 50 kg. Cena tohoto pomocníka se pohybuje v řádech několika stovek korun.

TIP: Různou elektroniku a jiné zboží, od oblečení až po všelijaké příslušenství, je možné najít na čínských e-shopech, jako je např. MiniInTheBox nebo Vova, jenž je kompletně v češtině. Oblíbený čínský obchod s elektronikou je také Priceelf.

Hledač klíčů

Stalo se to snad každému. Člověk je na odchodu z domova, pospíchá a najednou klíče nikde. Následuje hledání na všech možných i nemožných místech, aby se nakonec objevily tam, kde hledání začalo. V podobných případech každý zatouží po tom, aby klíče uměly mluvit a ozvaly se.

Hledač klíčů všem zapomnětlivcům a notorickým hledačům pomůže. Stačí ho přidělat na klíče či jakoukoliv jinou věc, která se ráda a často ztrácí. Poté stačí zapískat a hledač klíčů začne vydávat zvuky, podle kterých už lze hledanou věc snadno najít. Není to báječné? Tuto drobnost je možné koupit do sta korun.

Plašič ptáků

Pro zahrádkáře, kteří pěstují zeleninu a ovoce, není nic horšího, než když jim jejich pracně udržované záhonky nebo úrodu ničí ptáci. Ti se naštěstí většinou bojí třpytivých předmětů. Reflexní plašič ptáků navíc v podobě nějaké dravce určitě budou vnímat jako nebezpečí a raději se takto „střežené“ zahradě vyhnou.

Plašič lze zavěsit prakticky kamkoliv. Díky pohybům ve větru a dopadům světla bude vytvářet odlesky do všech stran. Připojená rolnička pak má funkci také zvukového plašení. Na tohoto pomocníka pro (nejen) zahrádkáře je potřeba si připravit několik stokorun.

Bezdrátová nabíječka

Další situace, která mnohým lidem napíná nervy, je hledání konce nabíječky kdesi pod gaučem nebo u postele. Když je potřeba zastrčit mobil do nabíječky po tmě, může to být občas bojovka. Bezdrátová nabíječka tento problém vyřeší. Mobil na ni stačí jen položit a nabíjení se tím zahájí. Mnoho bezdrátových nabíječek se navíc vyrábí v zajímavém designu a neruší tak vzhled interiéru.

Cenově se bezdrátové nabíječky nedají považovat za levné. Dají se pořídit za několik stokorun, ale i tisícikorun. Ale proč si za trochu toho pohodlí nepřiplatit, že?

Láhev s odšťavňovačem

Jak si připravit čerstvé a osvěžující pití na cestách? Pomocí lahve s odšťavňovačem je to hračka. Do láhve stačí jednoduše nalít vodu, do které lze přidat šťávu z čerstvých citronů nebo pomerančů. Ty lze kdykoliv vymačkat díky „integrovanému“ odšťavňovači.

Láhev se nabízí v mnoha provedeních, z nichž v některých případech se jedná o vskutku designové kousky. Jejich cenová úroveň se pohybuje kolem tří set korun.

Psí miska proti hltání

Poslední vychytávka zmíněná v tomto článku bude určena majitelům hltavých psů. Speciálně upravena psí miska nemá ploché dno, ale obsahuje jakýsi labyrint. Ze záhybů tohoto labyrintu není tak lehké potravu získat, proto pes žere pomaleji a tolik nehltá. Misku lze použít na mokré i suché krmivo.

Majitel psa má opět na výběr z velkého množství druhů této speciální misky, cenově se ovšem téměř vždy vejde maximálně do několika stokorun.

Drobnosti mohou pomoci vyřešit velké problémy

Jak je vidět, i drobné věci v relativně nízkých cenových hodnotách mohou pomoci se spoustou nepříjemných situací. Když se člověk nebude těmito problémy dnes a denně trápit, bude žít šťastnější život.

Vychytávek je pochopitelně podstatně víc. Někdy není na škodu si projít internet a zkusit nějakou drobnost, co by se hodila, najít. I z malých věcí může mít člověk velkou radost a velký užitek.

Mnoho různých vychytávek nabízí například obchod Lunzo, což je český přeprodejce čínského zboží. Nicméně recenze lunzo.cz jsou převážně kladné a nákup zde stojí za vyzkoušení.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang