Pánská móda – kde koupit stylové oblečení pro pány?

Není to tak dávno od Nového roku, kdy se novoroční předsevzetí rozjížděly na plné obrátky. Přečíst víc knížek, omezit čas strávený před obrazovkami, chodit víc na čerstvý vzduch, jíst lépe, cvičit častěji…To všechno jsou častá předsevzetí. Co takhle dát si za cíl zpestřit svůj šatník?

Nejlepší na tom je, že k tomuto rozhodnutí není potřeba čekat na Nový rok – se zpestřením šatníku je možné začít v podstatě okamžitě. Mnoho lidí se obléká do černé nebo volí neutrální barvy a často to činí zcela nevědomě.

Jiní zase neví, jak barvy a vzory kombinovat a nošení těchto barev jim přijde zkrátka jednodušší. Odstíny béžové, šedé a dalších podobných barev jsou však časté nejen u oblečení, ale v podstatě všude kolem nás.

Tlumené barvy a umírněné vzory tak najdeme nejen ve svém šatníku, ale také na domácí dekoraci, vybavení, doplňcích a mnoho dalšího. Určitě tak není na škodu do našeho okolí zařadit něco, co nás opět probudí a oživí.

TIP: Oživit ložnici je možné např. krásným Ladovským povlečením na matejovsky-povleceni.cz. K nákupu je možné využít slevu na povlečení Matějovský.

Kdo nabízí pánskou klasiku?

Pánové, kteří jsou fanoušky spíše střízlivějšího oblékání, mohou navštívit např. e-shop Bandi Vamos. Jedná se o českou značku pánské módy, která se vyznačuje kvalitou a elegancí. Pánové, kteří si potrpí na šmrnc, zde najdou obleky, košile, svetry, boty a nejrůznější doplňky.

Zákazníci zde dále najdou luxusní kravaty a motýlky, ponožky, manžetové knoflíčky i kšandy. Extravagantní kousky zde však k sehnání nejsou a pořídí tu spíše ti, kteří hledají outfit na pracovní pohovor, na ples nebo třeba do práce.

Bílé a zvláště černé kousky do šatníku nabízí také Metalshop, avšak místo obleků a košil zde zákazníci pořídí spíše mikiny s kapucí, trička, kraťasy nebo kožené bundy. Jak už název e-shopu napovídá, nákupy si zde užijí hlavně milovníci metalových kapel. Ryze sportovní oblečení nabízí např. 4f store.

Pánská klasika je k sehnání víceméně všude. České i zahraniční e-shopy disponují širokou nabídkou zboží, které sedne víceméně všem pánům – stačí si jen vybrat. Otázkou však zůstává, jak tento typický šatník oživit?

České i zahraniční e-shopy disponují širokou nabídkou zboží, které sedne víceméně všem pánům – stačí si jen vybrat.
České i zahraniční e-shopy disponují širokou nabídkou zboží, které sedne víceméně všem pánům – stačí si jen vybrat.

Jak oživit pánský šatník?

Pánská móda následujícího roku je vše, jen ne nudná. V trendech jsou zářivé odstíny a odvážné střihy i obnovené trendy minulých desetiletí. Pánskou módu začne ovládat také maximalismus. O co se jedná?

Je to v podstatě opak minimalismu, který se zaměřuje na odvážné využití každého centimetru oblečení. Pokud jde o začlenění tohoto trendu do pánského módního šatníku, důležitá je personalizace.

To může znamenat vzhled od hlavy až k patě v opakujícím se vzoru nebo jeden výrazný kousek kombinovaný s křiklavým potiskem. Vzory však nemusí být parketou každého. Co teď? V takovém případě je možné obrátit se k tzv. přehnaným siluetám.

Sem patří například extra dlouhé kardigany nebo kalhoty s širokými nohavicemi. Tím to však nekončí. Důraz se klade na ustřižené rukávy odhalující bicepsy a na prošoupané džíny s roztrhanými nohavicemi.

Barevné oblečení a comeback retra

Říká se, že barvy mohou ovlivnit naši náladu, komu by se tedy nehodila každodenní dávka radosti? Pánská móda v tomto roce je zejména o tom, že do svého každodenního oblékání pánové vnesou jasné barvy a poutavé potisky.

Do popředí se dostanou odstíny jako je kyselá zelená, výrazná modrá a elektrická žlutá. Tyto živé odstíny zcela nenahrazují neutrální barvy, ale spíše je doplňují. Není třeba se bát přidat červenou nebo růžovou barvu k béžovým kalhotám a mikině.

Také potisky, které se vyznačují psychedelickými či digitálními vzory a květinami najdou nyní své využití v šatníku. Oblékání už zkrátka nemusí být jen každodenní rutinou. Kromě výše zmíněného je dalším trendem také tzv. comeback retra.

Devadesátá léta se vrací do módy a spolu s nimi také materiály a loga této éry. Baseballové čepice a snapbacky se zjevným brandingem si letos opět nachází cestu na módní scénu. Na přehlídkových molech se také objevují trička a mikiny s velkými logy.

Smícháním trendů jako je grafické tričko a motorkářská bunda vznikne dokonalý outfit. K doplnění vzhledu v duchu devadesátých let si stačí vzít co nejvolněji padnoucí džíny a nostalgické kostkované boty Vans.

Smícháním trendů jako je grafické tričko a motorkářská bunda vznikne dokonalý outfit.
Smícháním trendů jako je grafické tričko a motorkářská bunda vznikne dokonalý outfit.

Důraz na udržitelnost pánské módy

Snaha o ekologičtější módu není ani tak trendem, jako spíše hnutím. Móda budoucnosti vyžaduje, abychom mysleli také na přírodu a podmínky, ve kterých kousky do našich šatníků vznikají.

Naštěstí se objevuje více udržitelných značek, které zohledňují jak environmentální, tak sociální odpovědnost. Tyto značky také navíc často netestují na zvířatech a nenabízí ani produkty z nich.

Pro snížení módní stopy existuje několik věcí, na které se při nakupování zaměřit. Před nákupem je třeba dobré podívat se na etiketu oblečení a vybrat materiály s nízkým dopadem. Sem patří např. organická bavlna nebo recyklovaný polyester.

Kde sehnat neobvyklé pánské kousky?

Celou řadu skutečně stylového panského oblečení nabízí například populární e-shop Zalando. Zde je možné najít prakticky vše z výše zmiňovaných trendů, ať už se jedná o grafická trička, volné džíny či jiné kousky z devadesátek.

K sehnání jsou zde samozřejmě všechny křiklavé barvy a odvážné vzory, které lze kombinovat. I volné kardigany a podobné netradiční střihy jsou samozřejmostí. Mnohé značky se celé nesou v podobném duchu nových trendů pro následující rok.

Stačí jen najít tu správnou značku a nakoupit u ní vše od hlavy až dolů. Na Zalandu je navíc možné najít celou řadu udržitelných brandů, které zajímá etická móda. Zákazníci tak mohou nakupovat s dobrým svědomím.

Copyright © 2024 Human.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang